PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712896}

Nowy początek

Arrival
7,3 189 901
ocen
7,3 10 1 189901
6,8 44
oceny krytyków
Nowy początek
powrót do forum filmu Nowy początek

po seansie wydawalo mi sie ze w miare rozumiem ten film i sklanialem sie nad ocena 6 moze w porywach 7 ale potem w komentarzach zoabczylem z ektos zalinkował ten filmik :

https://www.youtube.com/watch?v=BFk9RoLkx2k

ktory utwierdzil mnie w moich przkeonaniach ale dodatkowo otworzyl mi oczy na mase inncyh saspektow ktore byly ukryte miedzy wierszami. POLECAM !

ocenił(a) film na 7
fmarshall27

Obejrzałem. Dobre opracowanie. Dzieki za podlinkowanie :)

ocenił(a) film na 8
fmarshall27

Bardzo pomocne. dzięki

ocenił(a) film na 9
Iri88

Ciekawy dodatek do i tak udanego filmu:-) Pozdr

ocenił(a) film na 2
fmarshall27

spadaj na bambus z filmami o wyjasnieniach,
pisac nie umisz ?

mercx

hahah a ty co słuchac nie umiesz ? :D

mercx


'dopoki nie wszedlem do internetu nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow' (St. Lem).

ocenił(a) film na 8
fmarshall27

No fajnie ale SONY zablokowało ten film w moim kraju na mocy praw autorskich

MichCorleone

aaa szkoda bo wszystko tam było praktycznie podane na tacy jak ktos pogubił sie podczas seansu

ocenił(a) film na 6
MichCorleone

Mieszkasz w Zimbabwe?

ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

Niestety już nie, ale mogę filmik obejrzeć.

ocenił(a) film na 5
fmarshall27

A było tam wyjaśnione...
Kto otrzymał dar/broń/język od kałamarnic? Wszyscy ludzie, elity, główna bohaterka?
Jak oni chcieli pomóc ludzkości? Dar jasnowidzenia może narobić sporo bigosu. Specjalnie nie pomógł głównej bohaterce.
Skąd wiedzą, że za 3 tysiące lat ludzie będą pamiętali, że wiszą im przysługę? Bo znają przyszłość?
W takim razie dlaczego nie dostrzegli wcześniej, że żołnierze chcą ich wysadzić?
Znali przyszłość, więc skąd kłopoty z porozumiewaniem się z ludźmi?
Nie mogli zwyczajnie przylecieć, przekazać o co chodzi i odlecieć?
I dlaczego 12, a nie jeden statek w "rozsądnej i przyjaznej" kosmitom Ameryce? To mniej ryzykowne.
Czemu rozmawiali przez szybę? Myślałem, że to ich akwarium, ale na końcu kobieta ze spiczastym nosem stanęła z jednym twarzą w "twarz". Czy tamta szyba służyła tylko do pisania? Coś przeoczyłem?

ocenił(a) film na 8
Piramidoglowy

Nie odpowiem na wszystkie pytania, bo sam nie wszystko zrozumiałem, ale postaram się przekazać to, co do mnie dotarło.

Najważniejsze w zrozumieniu tego filmu jest uświadomienie sobie, że nie chodziło tu o żadną ukrytą moc czy broń. Darem był język, którego kosmici uczyli ludzi. Ten język pozwolił Louise "zajrzeć" w przyszłość - nie jest to jakaś moc, chodziło tu o wspomnianą wcześniej przez Iana hipotezę Sapira-Whorfa, mówiącą o tym, że używany język wpływa na sposób myślenia. Istnieje hipoteza, że czas nie jest liniowy, tylko my go nie potrafimy postrzegać w inny sposób - korzystanie z języka obcych pozwoliło Louise na postrzeganie czasu jako czwartego wymiaru.

Obcy chcieli więc pomóc ludziom, dając im tę wiedzę. A pomogli im dlatego, że sami będą potrzebować ludzkości za trzy tysiące lat, film nie wyjaśnia, dlaczego. Darem nie tylko był język - przekazanie tej wiedzy w 12 częściach zmusiło ludzkość do współpracy w celu jej lepszego poznania i zrozumienia, co wpłynęło na zjednoczenie Ziemian. To też był cel kosmitów - stworzenie ziemskiej cywilizacji, która przetrwa na tyle długo, by była w stanie pomóc ich własnej. Dlatego nie dali tej wiedzy tylko Amerykanom - chcieli zjednoczenia ludzkości, nie dominacji jednych nad innymi.

Problemy z komunikacją z ludźmi wynikały z różnego pojmowania koncepcji czasu - musieli wszystko pokazać ludziom jak dziecku.

Dlaczego nie przewidzieli, że żołnierze chcą ich wysadzić? Nie jestem pewien. Być może nie wszystkie wydarzenia są z góry ustalone, być może była to część ich planu - nie odpowiadając na agresję agresją udowodnili pokojowe zamiary.

Szyba moim zdaniem nie miała znaczenia, może chodziło o to, że mieli za nią sztuczną atmosferę, bo nie byli w stanie oddychać w ziemskiej.

ocenił(a) film na 6
Madoq

No jak to nie przewidzieli? Przeciez tuz przed wybuchem ich uratowali. Tylko dlaczego ten drugi robak zmarl..

ocenił(a) film na 8
laluna123

Nie żaden robak a obcy.
Zginął, bo może z ich punktu czasu była to najprostsza (a może jedyna) droga do osiągnięcia celu obcych. Po prostu się poświęcił dla dobra sprawy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones