PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712896}

Nowy początek

Arrival
7,3 190 115
ocen
7,3 10 1 190115
6,8 45
ocen krytyków
Nowy początek
powrót do forum filmu Nowy początek

1.Glowna bohaterka i jej wizje od SAMEGO poczatku zwiazane z utrata dziecka to byly wizje przyszlosci, dar ktory otrzymala. Nic z tego sie jeszcze nie wydarzylo.
2. Obcy byli nastawieni pokojowo. Ludzkosc w tym filmie przedstawia prawidlowo,tak pewnie by bylo - widzac zagrozenie,chca atakowac,niszczyc,zabijac. Bylibysmy dla obcych jak dla nas mrowki (technologia,sila,inteligencji i egzystencja w swiecie to przewaga ) chcieli atakowac bo czuli zagrozenie nie byli zdolni rozmawiac co pokazuje, ze ludzkosc wobec obcych przez pryzmat czasu, ery i ewolucji tak na prawde duzo sie nie rozwinela. Proste sytuacje pokazuja jacy jestesmy nawet w zyciu . Gdyby doszlo do konflikt Mysle, ze kazdy zna wynik.
3. Powod zjawienia sie obcych. Tak na prawde od 3 tysiecy lat chronili ludzkosc.
Niestety umierali, starzeli sie z jakiegos powodu ich populacja przestawala Istniec. Dlatego ostatni raz i PIERWSZY raz oficjalnie zjawili sie na ziemi,by ofiarawac ostatnia rzecz jaka jest bron. Bron zwana jezykiem, bo tylko tym mozna zagaic kazdy konflikt i uchronic sie przed wojnami. Mysle, ze obcy bacznie obserwowali ludzi i wiedzieli, ze jestesmy w stanie (co bardzo mozliwe) zniszczcyc sie sam. Wiedzieli ze mamy wpajony instynkt, ktorego od pra ery sie nie pozbylilismy (czyt ewoluowalismy)
Czy ostatnia rzecz ktora dostajemy od obcych pomoze ludzkosci? Sadze, ze nie. I choc chcieli namalowany tez pokazac,ze potrafimy sie jednoczyc mysle ze przdzie moment, w ktorym jednostka nie zachamuje mechanizmu zniszczenia.
4. Smutna historia bohaterki. Ogladajac film wiemy,ze powie mu o ciezkiej chorobie corki. Wie ze odejdzie, jednak przytula go i pyta " gdybym znala przyszlosc i wiedziala jaki bedziesz to czy bYs sie zmienil " widzac co ja czeka poddaje sie. Corka umiera, maz (ten ktorego tuli na koncu, ktorego poznalem dzieki obcym) odchodzi. Dlaczego? Moze to taki typ faceta albo nie chcial patrzec na smierc corki lub uznal zone za szalona.
I choc cos boli nas najbadziej i chwile zaistnie krotkie, to mimo najgorszego w zyciu bolu chcielibysmy przezyc to jeszcze raz.
Druga opcja to moze byc taka ze na przyszlosc nie ma sie wplywu i co zapiane i tak sie wydarzy. Mozliwe, ze jej zachowanie sklonilo do odejscia faceta. Kobieta przed choroba sie zmienila.

Film ogladalem raz, super. I takie mniejwiecej wnioski wyciagnalem. Film realistyczny, mimo wszystko. Nie pamietam imion bohaterow :) S.F plus motyw zyciowy

ocenił(a) film na 8
pravy123

Nie rozumiem skąd wzieliście te "od 3 tysięcy lat chronimy ludzkość" . Jestem świeżo po seansie i w filmie było że na pytanie po co tu jesteście kosmita odpowiedział "pomagamy ludzkości" a nastepnie "za 3 tys. lat my potrzbeujemy pomocy ludzkości". W angielskim leciało to tak "we help humanity" i "in 3 thousand years... we need humanity help" . Myślałem, że to błąd w mojej wersji tłumaczenia, ale kto zna angielski niech sam sobie przetłumaczy. Nie ma tam ani słowa o tym, że kosmici od 3 tysięcy lat chronili ludzkość. Dlatego w tej chwili mam mind f**k , więc proszę o wytłumaczenie.

Claren

Masz rację. Kolega wyżej miał zapewne źle przetłumaczoną wersję filmu. Zresztą nie on jeden bo widziałam już tutaj sporo osób.

ocenił(a) film na 4
pravy123

Wszystko się zgadza ale do mnie ten film i tak jakoś w ogóle nie trafił, nie przekonał bo czy znając swoją przyszłość i jakieś swoje mocno traumatyczne, tragiczne wydarzenia chciałbyś to jeszcze raz przeżywać?
Ja na pewno nie....

ocenił(a) film na 5
slobi

A miałbyś inne wyjście?

ocenił(a) film na 4
Leszy2

Znając swoją przyszłość można ją przecież zmienić...

ocenił(a) film na 5
slobi

Właśnie na tym to polega, że nie można.
Jeżeli ją zmienisz to znaczy, że nie znałeś swojej przyszłości.

Jeśli dowiesz się, że umrzesz dziś rano wpadając pod samochód i w związku z tym nie wychodzisz z domu i nie umierasz to znaczy, że przepowiednia to była jedna wielka bzdura i wcale nie znałeś swojej przyszłości tylko ci się tak wydawało.

Zasada nieoznaczoności Heisenberga.

ocenił(a) film na 4
Leszy2

Interesuje się trochę takimi rzeczami i nie do końca się z tym zgadzam ale oczywiście możesz mieć swoje zdanie....
Gdyby chodziło o cofnięcie się w przeszłość i zmienienie czegoś co już nastąpiło to po części bym mógł się zgodzić ale tu chodzi o przyszłość która jest nie określona i może się zmieniać....

ocenił(a) film na 5
slobi

Jeżeli przyszłość jest nie określona i może się zmieniać to nie jest to nic niesamowitego. Cały czas w ten sposób przewiduję przyszłość. Jutro pójdę do pracy, potem wrócę do domu, zjem obiad....itd. Ale ten film jest o czym innym. Jest to wiedzy na temat określonej przyszłości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones