PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712896}

Nowy początek

Arrival
7,3 190 158
ocen
7,3 10 1 190158
6,8 45
ocen krytyków
Nowy początek
powrót do forum filmu Nowy początek

Arrival;

ocenił(a) film na 8

Nie czaje, na IMDB film ma bardzo wysoką ocenę i w ogóle świetne recenzje, a na filmwebie ocena systematycznie spada.

ocenił(a) film na 9
obleh

Bez przesady, film Garlanda był faktycznie całkiem dobry, ale nie nazwałbym go genialnym, szczególnie jeśli spojrzeć na niego przez pryzmat Her od Spike'a Lee, który przecież poruszał dość podobnym problem, tylko od mniej "akcyjnej" strony, a który wyszedł zdecydowanie lepiej.

Jeśli chodzi o Garlanda to teraz przed nim duże wyzwanie, bo zabrał się za Vandermeera. To jest science/weird fiction z najwyższej półki, ale problem tkwi w tym, że większość akcji książki skupia się na tym, co postacie mają w głowach... Więc ciekawe jak mu się uda to zekranizować.

Aziel

Oba te filmy uważam za bardzo udane, ale Garland mnie po prostu urzekł. Jeśli chodzi o "Her" to z gatunku "nudnego" sf również zachwycił mnie "Under the skin" z tą samą aktorką i z tego samego roku.

kamil23234

gimbaza i tyle w temacie

ocenił(a) film na 8
moscu

Na przykład Przełęcz ocalonych od premiery w Wenecji ma wysoką ocenę (nie twierdzę że to zły film, przeciwnie - fantastyczny, wczoraj byłem w kinie) .

kamil23234

W końcu zaczęła się powoli podnosić. Przy ponad stu głosach jest już 5.4. Nie mogę się doczekać tego filmu aby samemu móc go ocenić.

wilczekstepowy

Niedługo podskoczy do 8 spokojnie. Ja bym dzisiaj postawił 9 w ciemno i bym się nie pomylił myślę, ale dla pewności poczekam do piątku :)

obleh

Jak obejrzysz to napisz na forum o swoich pierwszych wrażeniach. Z ciekawością przeczytam.

ocenił(a) film na 9
wilczekstepowy

Właśnie wyszedłem z seansu. Rewelacja. Piękny. Niezbyt łatwy w odbiorze, ale bardzo satysfakcjonujący. S-f twarde jak skała.

zombie_sidekick

To super. Długo czekałem na jakieś twarde s-f na wysokim poziomie. Może to w końcu to?

wilczekstepowy

Szacun za 10 dla Big Bang. Szkoda, że nie przyjmujesz zaproszeń i nie można zobaczyć jakie filmy lubisz.. Ex Machina zeszłoroczna jak Ci się podobała?

obleh

Ex Machina wywołała u mnie mieszane uczucia. Od lekkiego rozczarowania po bardzo pozytywne zaskoczenie zakończeniem. Film oceniłem, jako dobry jednak być może też wpływ miało na to, że w tamtym czasie byłem pod bardzo wielkim wrażeniem Maszyny z 2013 roku. Filmu dość słabo ocenianego przez innych ale mnie przekonał ten nietypowy klimat.

ocenił(a) film na 8
obleh

Jestem po seansie i powiem tylko że jest rewelacyjny a końcówka wgniata w fotel, tylko nie wiem co dr Banks powiedziała generałowi Shangowi?

ocenił(a) film na 10
kamil23234

jest w necie gdzieś napisane :) trza poszukać :)

ocenił(a) film na 8
szamanka82

Już znalazłem, wiem już o co chodziło:)

ocenił(a) film na 8
wilczekstepowy

A recenzje cały czas są wyśmienite

ocenił(a) film na 7
kamil23234

A w wyborach w Polsce wygrał PiS. Wniosek?
Widziałem już wiele filmów, które określiłbym mianem wybitnych, a na filmwebie mają ocenę bardzo mizerną. No cóż, u nas największe hity to Harry Potter i Kac Vegas. Już dawno przestałem kierować się ocenami na filmwebie.

ocenił(a) film na 8
kamil23234

To bardzo proste. Na filmwebie przeważająca ilość użytkowników to półgłówki bez umiejętności myślenia.

kamil23234

Hahaha proszę ty naprawdę myślisz ze oceny na filmwebie są wiarygodne ? Chyba pierwszy raz tu jesteś :-) ten portal to jeden wielki wylew hejtu trolli komentujących filmy...

ocenił(a) film na 8
riccardo_filmweb

He, no właśnie tak nie myślę , ludzie myślą , że tacy Transformersi czy Niezniszczalni to jest wielkie kino ,ale gdy pójdą zobaczyć coś czego nie zrozumieją to lecą hejty. Na przykład taki film Becket z 1964 r. ma niższą ocenę od Avengersów albo Szybkich i wściekłych.

ocenił(a) film na 10
kamil23234

bo na zachodzie jak coś jest interesujące to jest oceniane pozytywnie a jak nie to tego w ogole nei oceniają. U nas jak coś jest złe (w czyimś mniemaniu , znaczy ja wiem lepiej) to trzeba automatycznie dać najniżej jak można

ocenił(a) film na 7
kamil23234

Bo eksperci z Filmwebu nie muszą oglądac filmu aby go ocenic. Na kinomaniaku ocena 9.5, na pewno jest to głeboki film związany z pojeciem czasu, przez co jeszcze bardziej mnie zainteresowal. Nie pamietam kiedy ostatnio bylem tak napalony na jakis film.

kamil23234

Jak film wymaga skupienia i nie ogranicza się do bezmózgiej akcji i efektów, to oczywiste, że trzeba wystawić niską ocenę, najlepiej od razu po obejrzeniu zwiastuna.
Z tego co widziałem, to przed premierą film miał 4,5, dwa dni po premierze - 7,5, chyba nie jest źle.
Najlepiej nie sugerować się się opinią innych i mieć swój wyrobiony gust :)

ocenił(a) film na 9
kamil23234

Film jest doskonały. Ma wszystko to, czego można oczekiwać od ambitnego kina sci-fi - niebanalną historię, wysmakowane efekty specjalne, ciekawych bohaterów (w tym obcych), świetne aktorstwo, nastrojową muzykę i zdjęcia. Jeden z najciekawszych filmów tego nurtu w ostatnich latach.
Zapraszam na pełną recenzję:
https://blogbooksandbeauty.wordpress.com/2016/11/17/nowy-poczatek-o-potrzebie-ro zmawiania/

ocenił(a) film na 8
joana020

Dobra, wnikliwa recenzja, dla mnie to film roku, kulminacja dobrej serii filmów science -fiction, którą zapoczątkował Dystrykt 9 (mam nadzieję, że Annihilation Garlanda będzie kontynuował tę serię).

ocenił(a) film na 6
kamil23234

No przeciez to normalne u nas w PL ..
Debile oceniają film bo nie podoba sie fryzura aktora albo ze litery końcowe nie idą z dołu do góry a z góry na dół ... Mnie to tez osobiście wkurza .. Podstawówka i gimnazjum zaniżają ocenę ... Żałosne

ocenił(a) film na 5
kamil23234

Jak moze byc dobry film o kosmitach skoro nie ma w nim kosmitow.Juz te filmy z youtube sa lepsze.

ocenił(a) film na 8
Yubikey

Nie ma kosmitów , tylko ośmiornice:)

kamil23234

Wydaje mi się że poprostu w Polsce bardziej ceni się science fiction pokroju Transformers niż ambitne kino , ostatnio dowiedziałem się nawet w pracy od znawcy filmów że pierwsze dwie części Obcego to horror .

ocenił(a) film na 8
Hellion75

Pierwsza część to horror science fiction a druga to klasyczny film akcji.

ocenił(a) film na 10
kamil23234

POLSKA SPOLECZNOISC JEST PSYCHICZNIE OKALECZONA IWOLI ISC NA PITT BULLA ZAMIAST OBEJRZEC AMBITNY OBRAZ I TROCHE POMYSLEC. TEMPE DZIDY I KIEPSKIE RZARTY. TEGO POTRZBUJE POLSKA PUBLIKA. STADO LEMINGOW, CHAMOW I PROSTAKOW.

ocenił(a) film na 8
lsd909

No w tej chwili to już z oceną jest o niebo lepiej, chociaż w USA widze że nie doceniają a szoda.

ocenił(a) film na 9
kamil23234

Polacy nie lubią za dużo myśleć.

kamil23234

Czasami posiłkuje się komentarzami z FW, ale coraz częściej gryzą się one z moim gustem. A dokładniej chyba z podejściem do tematu. Otóż ja idę obejrzeć film. Przeżyć go i wchłonąć, a inni jak widać po komentarzach bawią się w specjalistów od filmografii i krytyków. Dla mnie 8/10.

ocenił(a) film na 6
kamil23234

Zabawne są tu komentarze. Sami inteligenci, którzy na podstawie oceny jednego filmu są w stanie wyciągnąć statystyczne wnioski :)

ocenił(a) film na 8
kamil23234

To dobrze świadczy, w końcu filmweb jest oblegany przez polaków ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones