PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840401}

Nowiny ze świata

News of the World
6,6 21 276
ocen
6,6 10 1 21276
5,3 25
ocen krytyków
Nowiny ze świata
powrót do forum filmu Nowiny ze świata

Tom Hanks ostatnio zdziadział na stare lata. Kiedyś jego repertuar był ciekawie urozmaicony, przyzwoite komedie, role dramatyczne: Człowiek w czerwonym bucie, Duży, Skarbonka, Turner i Hooch, Bezsennosć w Seatle, Filadelfia, Forrest Gump, Kompania braci, Droga do zatracenia czy chociażby Terminal albo świetny Kapitan Philips (w którym sam Hanks zagrał niespecjalnie dobrze).

A teraz? Same ugrzecznione, wystylizowane, zgodne z amerykańskimi wartościami role, w których gra tego, kto walczy o ludzkie życie albo ratuje świat, albo i jedno i drugie. W sumie to robi się z niego już powoli aktor jednej roli. O, nawet ładnie mi się to zrymowało. A szkoda, no ale z dwojga złego to i tak chyba lepsza droga, niż ta, którą na stare lata obrał Robert De Niro.

ocenił(a) film na 7
forek23

Z ciekawości po Twoim poście rzuciłem okiem na filmografię Hanksa i muszę przyznać Ci rację. Teraz to bardziej nazwisko niż dobry aktor. Od 20 lat nie miał świetnej roli i nie zagrał wybitnie, a każdy film z nim sprawiał bardziej rozczarowanie niż satysfakcję. Tu jeden wyjątek, wspomniany przez Ciebie 'Kapitan Phillips', bo za tę rolę dostał nominację do Globa i BAFTY, głównie chodzi tu o fenomenalną końcówkę w jego wykonaniu i zagranie szoku - https://youtu.be/ng95gpwSjZU

Bosniak

Faktycznie, świetnie to odegrał. Tom Hanks jakby nie patrzeć to doskonały aktor, który radzi sobie i z rolami komediowymi i dramatycznymi. Cast Away, Szeregowiec Ryan, Forest Gump i Filadelfia. Świetne filmy. No ale to było dawno temu, a od wielu lat nie zagrał nic równie dobrego. Starzeje się i chyba już mu tak bardzo nie zależy na tym, by zabłysnąć na ekranie. W sumie to nie dziwię się. Kasę ma, pozycję ma, nazwisko ma, nie musi już niczego udowadniać. Teraz kolej na młodych wilczków, którzy dopiero zaczynają i zanim osiądą na laurach muszą się jeszcze trochę postarać. Wiadomo, im człowiek starszy tym bardziej koncentruje się już na emeryturze niż na karierze.

ocenił(a) film na 6
forek23

Kompania Braci?

grd1

Tom Hanks chyba nie grał w Kompani Braci. W Szeregowcu Ryanie tak, ale nie przypominam go sobie w Kompani Braci.

ocenił(a) film na 6
forek23

No ja też nie, dlatego tak mnie zdziwiło, że wymieniłeś ten serial w jego filmografii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones