PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108116}

Noi Albinoi

Nói albinói
7,3 15 264
oceny
7,3 10 1 15264
6,7 10
ocen krytyków
Noi Albinoi
powrót do forum filmu Noi Albinoi

temat na krótkometrażówke nie na 1,5 godziny. Trudno się ogląda. Pod koniec myślisz "tak smutny film". Cały czas się wahałam "wyłączyć nie wyłączyć". stwierdziłam ze obejrze do konca bo przeciez "filmweb poleca"
i bardzo żałuje...

jedzkredki

Niesamowity film, widziałem do końca kilkanaście razy i nie żałuję żadnego z nich.

ocenił(a) film na 3
lapkaKot

Dla mnie też nuda.Naprawdę przereklamowany film.Opis dystrybutora na okładce nijak ma się do fabuły filmu.Spodziewałem się naprawdę lepszego filmu.3/10.

jedzkredki

Przecież w tym filmie nie ma nic nudnego i wcale nie jest smutny :)

ocenił(a) film na 9
Lady_Kumiko

Tak, w tym filmie nie ma nic nudnego. Ale przegięłaś, z tym, że nie jest smutny. Jest bardzo smutny, nawet dołujący. Noi wiedzie życie odbiegające bardzo od tego jakie moglibyśmy sobie wyobrażać - przecież Islandia wydaje się neutralnym, pięknym, czystym krajem o wielkim dobrobycie. A jedynym marzeniem chłopaka jest by z niej jak najszybciej uciec. I wgłębiając się w ten film rozumiemy dlaczego marzy o palmach i złotym piasku gdzieś na równiku. Tragedia jakiej Noi doznał naprawdę porusza, do tej pory pamiętam scenę kiedy siada na dachu zasypanego domu i jak mi łezka poleciała. Szkoda, że mało takiego kina robią obecnie Europejczycy, raczej czerpią z amerykańskich wzorców :(

Leukon0e

Panuje dziwny myt o Islandii, jakoby była czymś na kształt wysp szczęśliwych. Tymczasem właśnie w tym kraju występuje największy odsetek samobójstw. Historia Noiego mogłaby wydarzyć się wszędzie, wystarczy żeby znalazł się w miejscu, w którym nie czułby się szczęśliwy. Pytanie tylko, za jaką cenę gotów byłby to szczęście osiągnąć. Noi miał szczęście, wyleczył się z "choroby na śmierć" (oczywiście to wyrażenie ma tu nieco inny charakter). Pod śniegiem zginęło wszystko, co trzymało bohatera na wyspie, Hawaje na wyciągnięcie ręki... Smutne to czy nie smutne?

użytkownik usunięty
Leukon0e

Europejczycy bez przerwy wydają genialne produkcje! To właśnie Amerykanie nie tyle czerpią, ale ściągają bezczelnie...

I pogodzę was - film nie jest smutny. Jest prawdziwy. Jest rzeczywisty. Chyba że tacy z nas pesymiści, by myśleć, że rzeczywistość jest w istocie smutna...

ocenił(a) film na 9

w tej chwili amerykanie zrzynaja kolejny szwedzki film: Snabba Cash...

jedzkredki

Tak to jest jak zamiast skupienia się na filmie człowiek skupia się na tym czy go wyłączyć czy też nie....

ocenił(a) film na 6
klejstos31

Ja oglądałem ten film na 2 raty :) Właściwie zaczął robić się ciekawy kiedy chłopak otrzymał informacje od jasnowidza (a to niestety końcówka). Ten wątek mógł być zdecydowanie wcześniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones