PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775228}

Nigdy cię tu nie było

You Were Never Really Here
6,3 33 523
oceny
6,3 10 1 33523
7,0 40
ocen krytyków
Nigdy cię tu nie było
powrót do forum filmu Nigdy cię tu nie było

Zacznijmy od tego, że film jest rewelacyjnie zmontowany, udźwiękowiony i ogólnie stoi na wysokim poziomie pod względem technicznym - jest ciekawy i absorbujący jako sam obraz.

Co do treści to mamy dosyć znany motyw ( I will find you and i will kill you ;-) ale nie zabrakło kilku zaskakujących twistów, na czele z rolą "ojca" dziewczyny w całej tej sprawie.

Mamy zatem do czynienia z dramatem na bazie dość szablonowego thrillera akcji w który wpleciono psychologiczny motyw w postaci zniszczonej psychiki głownego bohatera, ewidentnie cierpiącego na depresję + PTSD co zostało rewelacyjnie zagrane przez Phoenixa. Immersję i wczucie się rolę można smakować w każdym ujęciu z jego udziałem.

Nieco zabawnie czyta mi się przy tym komentarze zarzucające filmowi przekombinowanie, niezrozumiałość i niepotrzebne brnięcie w psychologiczne aspekty.
Fakty są takie, że ten film jest PROSTY i łatwy w odbiorze, to przecież ewidentnie kino rozrywkowe a dla niektórych chyba wszystko co jest nieco bardziej skomplikowane od Avengersów (których nota bene jestem fanem) jest już przeintelektualizowane ;-)

Ten film jest nieskomplikowany, w spferze psychologicznej porusza jedne z najbardziej oczywistych zjawisk, wszystko podane jest na widelcu, pole do interpretacji praktycznie nie istnieje, wszystko jest przejrzyste, jasne i wyjaśnione od A do Z.

Tym niemniej choć nie ma w nim nic szczególnie odkrywczego, udało się wycisnąć z przyjętej formuły naprawdę dużo i świetnie to pokazać.

Jest to po prostu dobry akcyjniak z pogłebioną psychologią głownego bohatera gdzie jak krowie na rowie pokazano przyczyny i objawy stanu w jakim się znajduje, co zostało jednocześnie fantastycznie zagrane.

Dobre, wciągające i satysfakcjonujące kino.

PS: Oczywiście film pokazuje też wiele innych zjawisk, których nie wymieniłem na czele z problemem pedofilii, bezradości wobec pewnych zjawisk, zepsucia elit, korupcji etc. etc. ale to wszystko także buduje obraz głownego bohatera, który niejako nosi na swoich barkach ten cały syf i prowadzi swoistą pracę u podstaw, będąc przy tym zaprzeczeniem typowego "herosa" w pelerynie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones