PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=393455}

Nieznany żołnierz

Tuntematon sotilas
7,6 65
ocen
7,6 10 1 65
Nieznany żołnierz
powrót do forum filmu Nieznany żołnierz

Finowie potrafią.

ocenił(a) film na 10

Natknąłem się przez przypadek, po obejrzeniu pierwowzoru z 1955roku oraz natykając się na trailer. Świetnie się oglądało, mimo niepokojącego z początku, czasu trwania. Jednak wciągnął mnie na tyle, że nawet nie wiedziałem, kiedy te bite trzy godziny mnie ominęły. Rzuca się zwłaszcza klimat, cholernie ciężki, trzymający w napięciu. Całość bardzo surowa, otarta z jakichkolwiek zbędnych upiększeń. Film dla wielu może wydać się zbyt przegadany, ale tak nie jest w rzeczywistości, gdyż rewelacyjne dialogi stanowią największą siłę tego filmu, obrazując psychologiczną naturę wojny. Poza tym, nie każdemu spodoba się jego hipnotyzująca specyfika i charakterystyczne udźwiękowienie, polegające na niemalże całkowitym braku muzyki. Do tego, co jest standardem Fińskich filmów - naprawdę świetne zdjęcia, ukazujące lokalny klimat krainy tysiąca jezior. No i sceny batalistyczne, które przyprawiają o zawrót głowy w kwestii realizmu. Oryginalne uzbrojenie, sprzęt, umundurowanie, nawet efekty specjalne, wyglądające na autentyczny ostrzał i wybuchy - to naprawdę trzeba zobaczyć! Całość świetnie zmontowana i fabularnie, bardziej przekonywująca, niż "Talvisota." Bije pierwowzór z lat '50, który był naprawdę dobrym filmem, na głowę. Jak dla mnie istna perła.

ocenił(a) film na 10
Blok11

Cześć ponownie, są może do tego filmu napisy pl? póki co znalazłem tylko eng sub

ocenił(a) film na 10
smandix

Jedynie na angielskie napisy da się natknąć. Sam oglądałem z takimi.

Blok11

A gdzie można zobaczyć ten film?

ocenił(a) film na 7
kasiaaaa

ściągnij sobie z torrentów, na piratebay albo kat.cr jest wersja z ang napisami

ocenił(a) film na 9
Blok11

Tak jest, piękny film...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones