PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5153}

Nie oglądaj się teraz

Don't Look Now
6,7 6 838
ocen
6,7 10 1 6838
7,0 12
ocen krytyków
Nie oglądaj się teraz
powrót do forum filmu Nie oglądaj się teraz

Znacie, bądź pamiętacie klip Vast - "Pretty When You Cry" z 1998 roku? Oczywiste jest, że inspiracją dla klipu jest film lub opowiadanie. Przez ten klip, który jest jednym z moich ulubionych postanowiłem obejżeć film. Miałem dosyć wysokie oczekiwania i to mój błąd, bo najlepiej oglądać filmy bez wygurowanych oczekiwań. Możliwe, że przez to film wydaje mi się trochę nierówny, bardzo dobry początek, środek dla mnie to sinusoida, momentami bardzo dobry, chwilami kiepsko, aż lekko mnie nudził, no i świetne zakończenie. Choć wydał mi się nierówny, to jednak z drugiej strony ciekawy, inny, dość nietypowy, napewno warty zobaczenia, jak widać mam bardzo mieszane uczucia. Wracając do klipu, dla mnie jest małym, prawie cztero minutowym arcydziełem wizualno muzycznym i do tego świetny tekst utworu. A co fani filmu sądzą o tym klipie? Tu link http://www.youtube.com/watch?v=IOZ6ptqcbUc

ocenił(a) film na 8
HIV_Daddy

Znam i bardzo lubię ten teledysk, ale kojarzył mi się dotychczas raczej z "Towarzystwem Wilków".

Faktycznie, do "Nie ogladaj się teraz" też pasuje ;D
A sam film jest doskonały, ale z uwagi na nieśpieszną miejscami narrację trzeba do niego podejść inaczej, "wsiąknąć" w niego i poddać się klimatowi. No i oczywiście nie zaszkodzi znać trochę podobne w klimacie filmy giallo, szczególnie D. Argento. Oglądany jak współczesny thriller /horror?/ w stylu "zabili go i uciekł w setce efektów specjalnych" film Roega nie sprawi dobrego wrażenia.
Jednak zauważyłem że nawet ludziom, którym się nie podobał, "Nie ogladaj się teraz" pozostaje w pamięci. A to już coś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones