PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10031616}
6,5 2 486
ocen
6,5 10 1 2486
Nefarious
powrót do forum filmu Nefarious

Film powołuje się na przykład kuszenia Jezusa na pustyni. Możliwe spoilery!
Zgodnie z ewangelię według św Mateusza:
"W końcu diabeł zabrał Jezusa na wysoką górę i pokazał Mu wszystkie królestwa świata, w całym ich przepychu. "Wszystko to będzie Twoje"—powiedział—"jeśli oddasz mi pokłon".
Odejdź, szatanie!—rozkazał Jezus. —Pismo uczy: „Pokłon i cześć oddawał będziesz Bogu, swemu Panu, i tylko Jemu będziesz posłuszny”."
3 kuszenie Jezusa było i jest rozpatrywane jako dowód, że ludzie nie zostali stworzeni przez Boga skoro w momencie kuszenia wszyscy ludzie i wytwór ich pracy czyli "królestwa" mogły być darowane przez szatana - Jezusowi.
W filmie pojawia się ten wątek gdy neferious za służbę szatanowi darowuje Jamesowi "świat i wszystko w nim". Jednocześnie przypomina, że Jezus nie zaprzeczył, że świat ludzi należy do szatana, tylko odrzucił ofertę.
Na czym polega wewnętrzna sprzeczność tej konstrukcji?
Jeżeli świat ludzi należy do szatana, czy to przez akt stworzenia czy późniejszy kontrakt z Bogiem (który stworzył ludzi), to po co szatan ma cokolwiek udowadniać ludziom? Po co dawać jakieś świadectwo? Po co pisać książki na temat? Można powiedzieć, że: w istotę człowieka jest wpisane to, że należy on do szatana, więc szatan nie musi niczego udowadniać, skoro jest właścicielem swoich niewolników. Nawet jeżeli się teraz buntują, to wcześniej czy później wrócą do szatana, tak są zaprogramowani.
To dowodzi, że nefarious to inteligentny psychopata z zaostrzonymi przez zbliżającą się egzekucję zmysłami a nie żaden opętany przez szatana człowiek, czy demon w ciele opętanego człowieka.

ocenił(a) film na 6
nawieczor

Biblia nie wyjaśnia skąd się wzięli ludzie i zamieszkałe przez nich krainy. W księdze rodzaju opisującej wygnanie Kaina z Edenu bóg daje Kainowi znamię na twarzy aby inni ludzie mogli go rozpoznać i aby ci "inni ludzie" wiedzieli, że jest on pod opieką Boga.
Księga rodzaju 4.15-17
"Ale Pan mu powiedział: «O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotnej pomsty doświadczy!» Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił nikt, kto go spotka.
16 Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu.
17 Kain zbliżył się do swej żony, a ona poczęła i urodziła Henocha."
Więc równolegle z Edenem według Biblii istniały inne ziemie zamieszkałe przez "innych ludzi" którzy nie wiadomo skąd się wzięli. Stąd bibliści w nawiązaniu do 3go kuszenia Jezusa, wysnuli hipotezę, że wszyscy ludzie w momencie kuszenia Jezusa byli we władaniu sztana jako potomkowie tych "innych ludzi" istniejących poza Edenem i potomkowie Kaina.
Nie wiadomo więc dlaczego szatan wywija takie fikołki i chce nas usilnie przekonać abyśmy uznali jego władzę skoro od początku jest naszym właścicielem a my jego niewolnikami.
Szatan to schizol, który zapomniał o swojej historii.

nawieczor

zapominacie drodzy państwo, ze szatan jest pyszny, pycha to pierwszy z 7 grzechów głównych, wszem i wobec nie będzie ogłaszał i sprzedawał swojego planu, to zawsze jest czymś przypudrowane, ale na osobności czemu nie miał by się pokusić, w końcu kto w to uwierzy :)

ocenił(a) film na 6
bzwdb

Nie zrozumiałeś, cały dowód opiera się na słowach Jesusa. Nie jest on pyszny ani nie kłamie. Więc dlaczego nie powiedział Szatanowi, że świat który szatan mu ofiaruje w 3 kuszeniu, nie należy do szatana? Dlaczego Jesus nie zarzucił kłamstwa szatanowi?

ocenił(a) film na 5
nawieczor

Po co niby teoretyczny Jezus w tej hipotetycznej scence miałby zarzucać kłamstwo Szatanowi ? Jaki mógłby mieć w tym zabieg retoryczny ? Z akwizytorami się nie dyskutuje tylko się rzuca 'idź pan stąd bo psy spusczę !' ... Nie mówi się panie akwizytorze mam przekonanie, że pan kłamie, nic z tego co pan obiecuje nie należy do pana...'. ; D

ocenił(a) film na 6
thc86

Jezus gdy wyrzucał kupców ze świątyni powiedział: "Czyż nie jest napisane: Mój dom ma być domem modlitwy dla wszystkich narodów, lecz wy uczyniliście go jaskinią zbójców" to jest dowód że twój argument jest inwalidą. Jezus zawsze mówił prawdę poza tym jednym przypadkiem opisanym w 3 kuszeniu na pustyni.

ocenił(a) film na 5
nawieczor

W bezkompromisowym oświadczeniu typu: 'idź pan stąd bo psy spuszczę !' nie ma grama kłamstwa. Ty chyba wymagasz re-edukacji w kwestii pojęć, którymi się posługujesz. Dwa słowa w tym temacie przytoczony przykład jest kompletnie od czapy bo niby rzekomo potwierdza wyłączną prawdomówność biblijnego Jezusa (której nigdy nie negowałem). To czego nie rozumiesz i to co być może kiedyś pojmiesz, że nawet gdy ktoś kłamliwie ci coś obiecuje / proponuje / przekonuje nie zmusza cię do każdorazowego rozprawiania w punktach jak bardzo ten ktoś ściemnia - wystarczy powiedzieć 'to mnie nie interere a teraz wypad'. Dla twojej wiedzy taki zabieg socjotechniczny ma swoje konsekwencje następującego typu:
- całkowita dyskredytacja interlokutora, który zostaje spławiony asertywną i zdecydowaną postawą
- brak możliwości jałowego rozprawiania o pseudo-prawdziwych argumentach interlokutora, co już byłoby sukcesem tego kogoś, samo wciągnięcie w dyskusje, wówczas miałby punkt zaczepienia i możliwość dalszych manipulacji
- interlokutor powinien sobie uświadomić, że nawet wyrafinowane kłamstwo nie będzie brane pod rozwagę i podjęte dyskusją także musi się bardziej postarać, zastosować jeszcze lepszą socjotechnikę

Tyle pożytku ze zwykłego 'już mi stąd pókim dobry'

ocenił(a) film na 6
thc86

Noname z internetu strasznie się zagotował i twierdzi, że wie lepiej co Jezus miał na myśli 2000 lat temu. Chyba wymagasz edukacji w dziedzinie logiki praktycznej. Przeczytaj swoje dwa ostatnie wpisy sam sobie przeczysz. To czego nie rozumiesz to fakt płynący z Biblii, że Jezus zawsze uzasadniał swoje zdanie w danej kwestii poza swoją wypowiedzią w III kuszeniu na pustyni.

ocenił(a) film na 5
nawieczor

Na wieczór lepiej przewietrz sobie łeb bo o tej bibliniuni masz lekkie urojenia dowodzące, być może pseudo inteligentej psychopatii ale raczej nie opętania. Filmy też lepiej odstaw to niepotrzebne ryzyko powrotu do paranoi - tylko świeże powietrze wśród życzliwych ludzi, może pomoże. PAMIĘTAJ, przed użyciem biblii (czy innej książki fabularnej) skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

ocenił(a) film na 6
thc86

Moja rada: zmień leki xD scenariusz omawianego filmu stworzono na podstawie Biblii, więc skoro dostajesz piany z tego powodu najwyższy czas zmienić leki.

ocenił(a) film na 5
nawieczor

BURACTWO WARNING (!)

Skoro sprowadzasz swoje pseudointelektualne bełkoty do takiego poziomu buractwa z uwagi, że pusty magazynek już- ok fair enough, mam dziś flow na takich szambonurków. Otóż słuchaj synek, zanim ci się skończy okno na internet w psychiatryku i znowu trafisz w kaftan a mordę wypełni knebel to wiedz, że pianę to wytoczył twój ojciec z miekkiej fajki, która w rezultacie stała się instrumentem tworzącym takiego obsrańca pojawiającego się w przyszłości pod nikiem 'nawieczor'. Moja rada i prośba do moderatorów:

TEMAT DO ZAMKNIECIA Z UWAGI NA OSTATECZNIE POTWIERDZONE ODKLEJENIE AUTORA

ocenił(a) film na 6
thc86

Ten bełkot znany fachowo "sałatką słowną" jest typowym objawem dla schizofrenii lub ataku psychozy. Udaj się pilnie do specjalisty xD

ocenił(a) film na 5
nawieczor

Brawo, całkiem sprawnie potrafisz powtórzyć diagnozę swojego lekarza - być może kiedyś wrócisz do społeczeństwa. Najważniejsze to rozumieć swoją chorobą i jej źródło - obsesję religijną, którą źródłem jest indoktrynacja biblijna. PS> emotikony sprawiają, że wypowiedź wygląda lepiej ? Czy też maskują łzy rozpaczy które masz w oczach ??

ocenił(a) film na 6
thc86

Komentujesz film oparty o Biblię, używając ataków ad personam, takich słów jak obsesja, choroba, szambonurek, choroba umysłowa. Cały ten ściek, który napisałeś to tzw sałatka słowna charakterystyczna dla emisji schizofrenii lub psychozy. Moja rada udaj się do specjalisty i opisz swoje objawy.

ocenił(a) film na 5
nawieczor

Internetowa Pindo zwana 'nawieczór'

Ezechiel, 25:17. „Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych przez dolinę ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę”

ocenił(a) film na 5
nawieczor

Internetowa Pindo zwana 'nawieczór'

Ezechiel, 25:17. „Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych przez dolinę ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę”

ocenił(a) film na 6
thc86

kompletna odklejka xD Porozmawiaj z kimś, jeżeli boisz się psychiatry to może z księdzem czy rabinem?

ocenił(a) film na 5
thc86

Internetowa Pindo zwana 'nawieczór' PS:

- film nie jest oparty o 'biblie' (nie wiem skąd ty bierzesz te swoją bezdyskusyjne opinie, którymi wyrzygałeś cały ten wątek)
- skończyły ci się chociaż próby rozmowy merytorycznej, które mimo wszystko próbowałeś nawiązywać wcześniej

Dalej mamy cytaty z twoich dzisiejszych wysrywów, którmi byłeś uprzejmy zmotywować mnie do adekwatnej recenzji twojego filmwebowego alterego:

'Noname z internetu'
' strasznie się zagotował i twierdzi, że wie lepiej co Jezus..'
'Chyba wymagasz edukacji w dziedzinie logiki praktycznej'
Jaka jest definicja powyższych wysrywów ?

Dalej już klasyczny 'nawieczór' czyli zdupy wzięte przekonanie o swojej eksperskości i znajmości tej przebogatej wiarygodnej lektury (Biblii) nie poparte określnikami typu 'zawsze', 'nigdy' które niby mają utwierdzić mnie, że twoje majaki na temat interpretacji i powiazaniu z bilbią są jedynie słuszne:
' To czego nie rozumiesz to fakt płynący z Biblii, że Jezus zawsze uzasadniał swoje zdanie w danej kwestii poza swoją wypowiedzią w III kuszeniu na pustyni.'

Forum filmweb to nie jest miejsce dla ciebie, gdyż odnosząc się do tego co próbujesz tu forsować jest to zwykłą manią usilnego dopasowania swoich urojeń na temat tego kim niby był Jezus wg. autorów Biblii. Idź stąd nie wracaj więcej bo marnujesz tylko prąd i kilobajty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones