PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597223}

Nawiedzony dwór

Haunted Mansion
5,7 5 367
ocen
5,7 10 1 5367
Nawiedzony dwór
powrót do forum filmu Nawiedzony dwór

wg. niego 50-60% ludności stanowią w USA czarni (wg. danych oficjalnych 16%!). Nie pozostaje nic innego tylko FLEKOWAĆ te tendencyjne filmidła hollywuudzko-netfiksowskie. Ocipieli dokumentnie. nie miałem nic przeciwko murzyństwu, ale teraz zaczynam rozumieć kuklukslan...

kotbury

Pojechałeś trochę za ostro z kukluxklanem (delikatnie mówiąc), ale ja również zaczynam odczuwać pewną niechęć do czarnych, metysów itd. - nie w ogóle, ale do tych z USA. Poza Indianami, bo to oni najbardziej dostali w dupę, ale nie pchają się wszędzie, gdzie ich nie chcą, ani nie poniżają się tak, jak ci inni - może dlatego, że oni faktycznie mają swój honor i godność. Nie wyobrażałem sobie, że disney (czy netflix) może stać tak rasistowski dążąc za wszelką cenę do tego, żeby wzbudzać niechęć do mniejszości.
Poza tym ci wpychani na siłę zwyczajnie nie mają pojęcia o graniu. Uwielbiałem czarnoskórych aktorów z dawnych lat, tych sprzed około 10 i wcześniej, bo byli świetnymi aktorami i nie miało znaczenia czy biali, czarni, czy różowi. Wymieniając tylko D. Washingtona,, E. Murphy, D. Glovera, M. Freemana, L. Fishburna, W. Snipesa, F. Whitakera, W. Smitha. Nie mówiąc już o aktorkach, choć było ich znacznie mniej - W. Goldberg, H. Berry, P. Grier. A te obecne nie tylko nie potrafią, to jeszcze w większości są paskudne, brzydsze od Whoopi, a to już coś mówi, szczególnie, że ona była genialną aktorką. A żadna nie ma startu do H. Berry.

kotbury

Tylko, że ten film odgrywa się w Nowym Orleanie, którego według statystyk ok. 60% mieszkańców stanowią osoby czarnoskóre.

Felix98

Właśnie miałam o tym pisać! Dzięki!

kotbury

Państwo są jacyś tępi? Film jest adaptacją Nawiedzonego dworu, którego obsada w więkoszści była czarnoskóra i tutaj tego też się trzymano. Proszę się udać na terapię, bo ewidentnie rasistowskie fiksacje zaczynają górować nad zdrowym rozsądkiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones