PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720145}

Nawet myszy idą do nieba

Myši patří do nebe
6,9 763
oceny
6,9 10 1 763
7,0 3
oceny krytyków
Nawet myszy idą do nieba
powrót do forum filmu Nawet myszy idą do nieba

Na marginesie dodam, że osoba, która przypisała do tego filmu kategorię wiekową 6+ powinna sama wyprowadzać płaczące i panikujące dzieci z sali kinowej.

Alicatador

Potwierdzam, że nie jest to raczej film dla dzieci w wieku 6 lat. Ja poszedłem z 6-letnią córką i musieliśmy wyjść przed końcem seansu, bo bardzo się bała. Poruszane tematy są trudne dla tak małych dzieci, a atmosfera zwłaszcza we Wszechpuszczy jest bardzo mroczna. Emocje strachu, że myszka zostanie skrzywdzona, śmierć rodzica, wyszydzanie przez rówieśników, zagubienie, samotność itp. Tematy ważne ale raczej dla dzieci 8-9+.
Przy okazji czy może mi ktoś zaspojlerować i zdradzić jak skończył się film?

ocenił(a) film na 8
Maciej_Olbrys

Film kończy się śmiercią myszy i liska. Trafiają oni do miejsca, przypominające teatr/kino, gdzie każde zwierzę ogląda taki film swojego życia. Następnie zwierzęta wracają na ziemię, aby na nowo się narodzić. Okazuje się, że można wybrać w jakiej postaci można się narodzić. Myszka i lis przez zlepek przeszkód nie mogli się umówić, jaki gatunek wybrać, więc lis zdecydował się zostać myszą, a mysz lisem. Jednak kiedy znowu spotykają się na ziemi, zostają na nowo przyjaciółmi.

A co do wieku, wydaje mi się , że dużo też zależy od dziecka. Dzisiaj oglądałam film z córką która ma 7 lat i obejrzała go z zainteresowaniem. Nie bała się. Może dlatego, że poruszaliśmy już temat śmierci w związku z odejściem bliskiej osoby z rodziny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones