PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859721}
7,2 43 476
ocen
7,2 10 1 43476
7,0 23
oceny krytyków
Nasze magiczne Encanto
powrót do forum filmu Nasze magiczne Encanto

"Mirabel jest czternastą księżniczką w filmach studia Disney, która obejmuje tron, lecz dopiero pierwszą z Ameryki Południowej."

Może oglądałem inny film, ale w którym miejscu Mirabel jest księżniczką, i w którym momencie obejmuje ten "tron"?

Nawet jeśli już przyjąć, że babka Abuela była wodzem/burmistrzem/wójtem tej całej wsi, co jest tylko domniemane, bo wcale nie było nigdy o tym powiedziane wprost w filmie, mógł być gdzieś tam jakiś burmistrz na drugim planie...
i to miałoby jakkolwiek czynić z Mirabel i z jej sióstr "księżniczki" wsi...
to ja nie rozumiem terminu "objąć tron".
W którym momencie Mirabel zastępuje Abuelę na stanowisku władczyni wsi? A nawet jeśli Abuela miałaby zrzec się tyułu wodza wioski, to czy w pierwszej kolejności nie powinna być matka Mirabel, jako osoba starsza i też córka Abueli?

Imo ten wpis powinien być zmieniony jakoś, bo wprowadza w błąd.

Xaravald

To nie jest błąd. Księżniczka Disneya nie musi być królewną lub żona księcia. Jest to tzw. Lista księżniczek Disneya, została stworzona w celach marketingowych. Księżniczką Disneya, może zostać postać, która dokonała bohaterskiego czynu, np. taką postacią była Mulan, też nie pochodziła z królewskiego rodu i nie miała za męża księcia, ale Księżniczką Disneya jest.

ocenił(a) film na 8
OknoJohari

Ale tam wyraźnie pisało, że Mirabel objęła tron

ocenił(a) film na 7
Karolina_Galant_2

Wydaje się mi, że objęcie tronu w tym kontekście to zostanie księżniczką Disneya i nie ma związku z tym kim była w animacji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones