PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=864985}
5,6 26 355
ocen
5,6 10 1 26355
5,2 33
oceny krytyków
Napoleon
powrót do forum filmu Napoleon

Właśnie wróciłem z kina. Boże, jaki ten film jest poszatkowany, co chwile cięcie i przeskok, bez ładu i składu. O wiele lepiej, by to wyszło gdyby skupiono się na konkretnym okresie życia Napoleona. Zamiast tego mamy wszystko, a tak na prawdę nic konkretnego.

Przedstawienie Napoleona w filmie też jest dziwne, jeśli nic o nim nie wiedzieliście wcześniej. To dowiecie się, że jest on zakompleksionym, płaczliwym rogaczem, który wzdycha tylko do Józefiny. Przecież Napoleon miał liczne romanse, był pożądany przez kobiety.

Oczekiwałem pokazania tego z czego słynął Napoleon - to jaki miał bliski kontakt ze swoimi żołnierzami, jego rozmowy z nimi, to, że znał ich imiona i potrafił pytać o ich bliskich. Przez co zyskiwał on ich miłość i szacunek. Tutaj tego kompletnie nie ma.
Cesarz jest tu pokazany jak jakiś najgorszy flegmatyk, wszystko robi jak by w zwolnionym tempie. Gdzie jego charyzma? Gdzie jest pokazany jego talent oratorski do motywowania ludzi?

Inwazja na Rosję - punkt kulminacyjny w życiu i historii wodza, trwa 10 minut. Idą przez las, napada ich czterech chłopa z mozdzierzem. W następnej scenie "zdobywa" Moskwę, choć to za dużo powiedziane, wjężdża do pustego miasta i tyle.

Wiem, że będzie 4-godzinna wersja, pewnie finalnie film na tym zyska, ale oceniam to co widziałem w kinie. Poza tym nie sądzę, że ta wersja zmieni jakoś diametralnie film i postać samego Napoleona.

Ogromne rozczarowanie, a czekałem na ten film w tym roku najbardziej.
Nie chce mi się wymieniać wszystkich dziwactw tego filmu, bo nie ma to sensu. Ten kto widział film, ten wie o czym mówię.

Amen

ocenił(a) film na 2
miszellokasz

godzina może nie wystarczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones