PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=864985}
5,6 26 355
ocen
5,6 10 1 26355
5,2 33
oceny krytyków
Napoleon
powrót do forum filmu Napoleon

Napoleon jako gbur, prostak i żądny krwi tyran. Historia pokazana jednostronnie i jednowymiarowo. I po co Scott brał się za taki temat, skoro nie potrafi wyzbyć się uprzedzeń i braku obiektywizmu?
Inna sprawa, że upychanie w niespełna 3-godzinnym filmie całego okresu wojen napoleońskich trąci o kuriozum. To nie miało prawa się udać.

Film można obejrzeć dla scenografii i kostiumów. Sceny batalistyczne mocno średnie. Uproszczone i chaotyczne.

Podsumowując. Spory zawód.

ocenił(a) film na 7
loopic

W pełni się z Tobą zgadzam, to „angielskie” uprzedzenie do Napoleona to dla mnie najgorszy element filmu, 7 dałem że względu na dobre sceny batalistyczne, super grę aktorską niesamowitego Joaquina i samo moje uwielbienie do postaci Napoleona.

Chmielnicki_filmweb

To najgorsza rola Joaquina w jego karierze. A sceny batalistyczne co najwyżej średnie.

ocenił(a) film na 3
loopic

Ależ przecież on był gburem, prostakiem i żądnym krwi tyranem. Problem zasadza się w braku spójności scenariusza i chaotycznym montażu. Scott pominął wkład Napoleona w rozwój administracji i edukacji, skupiając się na wyliczeniu najważniejszych starć bitewnych i skomplikowanym związku z Józefiną. Być może wersja reżyserska przyniesie coś, co pozwoli spiąć pocięte wątki i wczuć się w głównego bohatera. Imo nie sądzę jednak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones