PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705696}

Napad idealny

Jönssonligan - Den perfekta stöten
6,2 1 984
oceny
6,2 10 1 1984
Napad idealny
powrót do forum filmu Napad idealny

hołd dla Gangu Olsena

ocenił(a) film na 7

skąd ta niska ocena? świetny kryminał zrobiony z wielkim dystansem i z nawiązaniem do słynnej serii o Egonie. tego dystansu brakuje naszym współczesnym produkcjom, a nawet Bondowi z Craigem. szczerze polecam

dzesio

Coś Ci raczej pomyliło się,bo GANG OLSENA nie był szwedzkiej produkcji.A ten film to widać,że wzorowany był na WŁOSKIEJ ROBOCIE,czy ANGIELSKIEJ ROBOCIE-ot z nudów można zobaczyć,ale w sumie nic specjalnego.
-,,świetny kryminał''-???-obejrzyj-Flaskepost fra P(2016)-to jest Skandynawski Kryminał przez duże K-zresztą cała trylogia jest dobra...

ocenił(a) film na 7
pawelk1504

i co z tego, że Gang Olsena nie był szwedzki tylko duński. napisałem, że to hołd dla Egona i jego gangu. nawiązania oczywiście można wypatrzeć do wielu innych tego typu produkcji ale hołd jest dla Gangu Olsena. najważniejsze: sejf Franza Jaegera, po drugie ten sam typ planowania jak u Egona

dzesio

Pewnie nie wiesz,ale GANG OLSENA miał też swój odpowiednik w Szwecji-GANG JONSSONA(11 odcinków) i całkiem możliwe,że ta produkcja jest jakimś remake z tamtej serii...

ocenił(a) film na 7
pawelk1504

a z tej serii widziałem kobietę w klatce. obejrzę pozostałe

ocenił(a) film na 6
dzesio

A pewnie. Np. sejf Franza Jegera, albo perfekcyjny plan z użyciem jakichś drobiazgów pozornie nie związanych z gangsterką...Oraz postać zestresowanego speca od materiałów wybuchowych. Myślę również że były jakieś nawiązania językowe które dla nas są po prostu nieczytelne. Wiadomo że ten film nie jest pastiszem lub parodią Gangu Olsena, ale odnosi się z sympatią do znanego serialu, tak myślę. Choć ma też rację Pawelk że można by ten film porównać z "Angielską robotą", albo nawet z "Ocean's eleven".

jjarek_filmweb

Było nawet słynne egonowe "Mam plan" :) Wyłączenie alarmu z pistoletu na kulki - w Gangu Olsena był czołg zdalnie sterowany, sejf Franza Jegera - tutaj ze Szwajcarii, w GO Jager był z Berlina.
Ale generalnie ten film jest pełen luk i bzdur, a nie jest raczej jako komedia opisany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones