PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=874065}

Najgorszy człowiek na świecie

Verdens verste menneske
7,3 38 310
ocen
7,3 10 1 38310
7,8 46
ocen krytyków
Najgorszy człowiek na świecie
powrót do forum filmu Najgorszy człowiek na świecie

Autor filmu, który jest zarówno scenarzystą jak i reżyserem jest prawie pod pięćdziesiątkę. To prawdopodobnie ten wiek, w którym z umiłowaniem kręci się filmy o młodych kobietach. Tak więc mamy główną bohaterkę, która jest niezbyt ciekawa. Oczywiście jej głównym problemem jest to, że nie chce mieć dziecka (kobiety nie mają przecież innych problemów). Jest kapryśna, niezdecydowana i nie wie, co chce robić w życiu - jakie to typowe! Będąc w stałym związku, wiadomo - będzie prowokować i narzucać się innemu facetowi, który oczywiście będzie mieć "opory". Obowiązkowo w filmie musi być sporo scen z nagimi piersiami, bo to jest konieczne do ukazania portretu kobiety. Główna bohaterka będzie również wygłaszała "odważne" poglądy o penisach, wytryskach i miesiączkowaniu. To jest kwintesencją współczesnych młodych dziewczyn (widzianych oczami starych dziadów). W rezultacie tutaj w komentarzach znajdziemy opinie mężczyzn, że film jest "życiowy". W rzeczywistości film jest pusty, bez głębi, beznadziejnie nudny z nieciekawymi dodatkami i efektami, która nie są spójne z całością. Hisotira jest oklepana, znana wszystkim, powielana tysiące razy, bazująca na schematach i nie warta powtórnego wałkowania. Na domiar złego zdjęcia są strasznie ciemne, sceny kręcone wieczorem lub nawet popołudniem są po prostu czarne. Źle się to ogląda. Oczywiście opinie "krytyków" na filmwebie będą niezwykle pochlebne, bo w swojej pretensjonalności "eksperci" lubią tonąć w ramionach mizogini. A może trochę pomyśleć i popatrzeć bardziej krytycznie na to "dzieło"?

pnn

Tytuł: Stare dziady uwielbiają robić filmy o młodych kobietach

ocenił(a) film na 5
pnn

Wszystko się zgadza, poza.... starym dziadem :)

marlett_1

Dożyliśmy czasów, że po słowach : murzyn, cygan, niemiec,,. nie można już nawet użyć słowa STARY, chlip, chlip ....

pnn

ciekawe jak osiagniesz ten wiek czy bedziesz sie nazywal starym dziadem? Przychodzi mi do glowy kilka epitetow ale sobie odpuszcze dzieciaku ;)

ocenił(a) film na 9
sobanek

To prawdopodobnie kobieta ten PNN:)

sobanek

Można, tylko 50-letni człowiek nie jest stary.....

iwonka_sl

podziekowal :)

ocenił(a) film na 2
pnn

Miałam napisać recenzję, ale po przeczytaniu PNN stwierdziłam, że nie ma sensu. Musiałabym przepisać słowo w słowo. Filmy dzielę z grubsza na te, które ogląda się wiele razy i te, które nie są warte jednej projekcji. Ten film nie jest warty by go jeszcze raz obejrzeć, ergo - jest denny.

pnn

Najlepszy komentarz dotyczący tego dennego filmu!!!

ocenił(a) film na 2
pnn

Zgadzam się w 100%.

ocenił(a) film na 5
pnn

Ja jestem starym dziadem (wg przedstawionej tu definicji starego dziada) i generalnie zgadzam się z tą oceną. Rzeczywiście oglądanie tej rozpieszczonej i skoncentrowanej na swoich "problemach" osóbce było nudne. Ten film nic nie pokazywał jaka ona właściwie jest, jej partner pod koniec mówi, że jest dobrym człowiekiem i będzie dobrą matką. Ja się zdziwiłem, kiedy to usłyszałem, bo z tego co tam było pokazane to wcale nie wynikało, ale dobra on ją kochał, tak ją widział, znał ją poza tymi flirtami, ekscesami erotycznymi i imprezami, to może wiedział lepiej. Jeszcze do tego dodałbym co mi się rzuciło w uszy: podkład muzyczny, do każdej sceny nastrojowy kawałeczek innego utworu, to już mi zakrawało na parodię. A może na ten film trzeba patrzeć jak na parodię komedii romantycznej?

pnn

Perfekcyjnie podsumowane

pnn

When he made Reprise, he says, he met resentment that he was making yet another film about men. “Everyone was saying ‘make these films about women; we need these kinds of films about women characters!’ and I’m like ‘sure, give me a moment, you know?’ I mean, it’s like I can’t get it right!”

Biedny Lars, i tak źle, i tak niedobrze.

ocenił(a) film na 6
pnn

Zle to raczej to co napisales sie czyta,czuc mase Twoich uprzedzen.

ocenił(a) film na 8
pnn

coooooooooo za głupia recenzja XD

ocenił(a) film na 7
pnn

A propos kobeit:-)
To tego słuchała, do tego tańczyła (a przynajmniej usiłowała, dopóki nie przerwały jej snoby-oldboye:-):

https://www.youtube.com/watch?v=bbqVg_23otg
:-)

pnn

Jak widzisz ciemność, to może problem z głową, a nie z ekranem. Ewentualnie zapłać za dobrą jakość filmu. Szczylu.

pnn

Wcale tak znowu lepiej od niego nie wyglądasz.

pnn

Młodzi głupcy uwielbiają uważać ludzi dojrzałych i mądrzejszych za starych dziadów...

ocenił(a) film na 5
pnn

Niestety muszę się zgodzić z opinią, po zachwytach krytyków spodziewałam się bóg wie czego i niestety spotkało mnie rozczarowanie.

pnn

Super pokazał dzisiejsze julki prawda w oczy kole ale i tak film słaby

pnn

Szanuje, że chciało Ci się napisać taką ściane tekstu na tym zarzyganym portalu.

ocenił(a) film na 7
pnn

No film najwyraźniej Ci nie podeszedł, ale zdecydowanie nie był o kapryśnej laluni, której głównym problemem jest niechęć do posiadania dzieci ;> może jak już będziesz dobiegać do pięcdziesiątki to zauważysz coś więcej w tym filmie. Poza tym co jest niewłaściwego w pokazywaniu piersi? xD

pnn

Zgadzam się z Twoją recenzją. Sam zresztą zbliżam się do 50tki i chętnie bym wyreżyserował jakiś film z młodą aktorką, której ciągle kazałbym się rozbierać. Myślę, że dla faceta to najpiękniejszy sposób spędzenia starości, dlatego zazdroszczę reżyserom. Ale najpiękniej jednak te młodość, kobiecość i namiętność pokazała ostatnio dla mnie młoda reżyserka z Izraela która filmowała koleżankę aktorkę w filmie Oczy Precz. Polecam

nimb74

Podoba mi się ten komentarz. A film wydaje mi się melodramatem, trochę pastiszem, ale jednak tak.

ocenił(a) film na 9
pnn

jakoś pnn nie bardzo chyba zrozumiał o co kaman :). Twoja recenzja więcej mówi o Tobie niż o tym filmie.

ocenił(a) film na 9
pnn

jakoś pnn nie bardzo chyba zrozumiał o co kaman :). Twoja recenzja więcej mówi o Tobie niż o tym filmie.

ocenił(a) film na 9
pnn

jakoś pnn nie bardzo chyba zrozumiał o co kaman :). Twoja recenzja więcej mówi o Tobie niż o tym filmie.

ocenił(a) film na 7
pnn

Ten moment kiedy panowie tłumaczą temat kobiecy bez udziału kobiet. Ale my takie jesteśmy. Jesteśmy w dysonansie. Bo posiadać dziecko nie oznacza tylko macierzyństwo, ale utracenie pewnej wolności. Jesteśmy niezdecydowane. Lubimy kontrowersyjne tematy. Dlaczego mamy nie pokazywać piersi? Wy jakoś możecie z sutkami latać. Myślę, że w Twojej wypowiedzi wychodzą ograniczenia poznawczo społeczne.
Chciałbym zauważyć, że nie jest ona w tym wszystkim ordynarna. Jest subtelna.

ocenił(a) film na 7
mayka_og

przeczytaj jeszcze raz i upewnij się, czy w wypowiedzi pnn nie ma ironi:) poza tym pełna zgoda z tym , co napisałaś.

mayka_og

Założenie rodziny to utrata pewnej wolności zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Nie jesteście w tym takie wyjątkowe. Poza tym ja tam nie mam problemu z kobiecymi sutkami i ogólnie gdyby autor wątku nie poruszył tematu to bym w ogóle się po obejrzeniu filmu nad tym nie zastanawiał, ale pisanie o jakichś ograniczeniach trochę tu nie pasuje. Ja bym napisał to raczej w kwestii nienadążania za postępem, a kwestia publicznego obnażania piersi jest wg mnie raczej wsteczna - pomijając sztukę oczywiście i niektóre przestrzenie do tego przeznaczone.

ocenił(a) film na 5
pnn

Dokladnie tak jest

ocenił(a) film na 8
pnn

Żenujący komentarz, na poziomie świadomości obecnych mileniansów, którzy uważają, że są SMART, a tak naprawdę pozbawienie są kompletnie wyobraźni. Jeżeli wprost im się nie powie, nie skumają.

pnn

Czyta sie czesto komentarze aby wiedziec przed obejrzeniem filmu czy warto i z czym to sie moze jesc . Twoj komentarz nie jest o filmie ale o twoich pogladach jak dojrzali faceci widza mlode kobiety , taki stereotyp i tyle wiec po co ? po co to bylo ?

ocenił(a) film na 3
pnn

Zgadzam się z każdym słowem, które napisałeś.

ocenił(a) film na 2
pnn

Mi też jako kobiecie ten film się w ogóle nie podobał. Nic w nim odkrywczego, ponieważ wiadomo jak większość mężczyzn widzi kobiety, czyli jako emocjonalne, niezdecydowane, płytkie i bezmózgie idiotki, myślące waginą a nie mózgiem. Mężczyźni z kolei ukazani zostali jako racjonalni, kochający i wspierający. Jeśli mężczyźni potrzebują takich filmów, to ok, jestem w stanie to zaakceptować, jednak nie można tego filmu nazwać głębokim, ani tym bardziej dobrym.

ocenił(a) film na 7
pnn

"kobiety nie mają przecież innych problemów" - generalnie to decyzja o chęci macierzyństwa czy jego braku jest i powinna być indywidualną Decyzją kobiety a to, że ktoś nazwał jej Decyzję "problemem" samo w sobie jest problemem i właśnie taka recenzja pokazuje, że problematyka tego filmu jest jak najbardziej uzasadniona

pnn

Jeśli dla kogoś niespełna 50-latek to dziad, a debiutuje się w filmie zwykle w wieku lat 40, to zastanawia mnie co komentujący ogląda? Krótkometrażowe idiotyzmy kręcone telefonem na potrzeby festiwalu filmowych?

ocenił(a) film na 5
pnn

Film długi, nudnawy, w dość przystępny sposób opowiada o niezdecydowanej egoistce, która poszukuje siebie. Kino już eirle razy i dużo lepiej przerabiało podobną tematykę. Nie wbudza ani wiele uczuć ani nie zachęca do refleksji. Odradzam oglądanie.

pnn

Jesteś wyborcą lewicy? Wybacz, że takie pytanie polityczne, ale po prostu Twój komentarz wygląda na typowego wyborcę lewicy i chce z czystej ciekawości sprawdzić, czy dobrze oceniam.

pnn

Poczekamy jak ty będziesz stary i będziesz się rozglądał na ulicy za młodymi kobietami. Oczywiście tobie to nie grozi, bo pewnie jesteś innej orientacji.

ocenił(a) film na 3
pnn

Dokładnie! Główna bohaterka nie jest zagubiona, niezdecydowana tylko do bólu egoistyczna i z każdą minutą wywołuje co raz bardziej negatywne emocje, które są jedynymi emocjami zawartymi w tym filmie. W takim razie pytanie po co? Skąd Ci recenzenci wyszukali tyle wzniosłych teorii, w czymś co nie ma żadnej głębi?! Świat się kończy...

pnn

Jako młoda kobieta wcale nie odebrałam tego filmu jako skoncentrowanego na tym, czy bohaterka chce mieć dziecko. Dla mnie ten film był o tym, jak ciężko jest podejmować jakiekolwiek decyzje, kiedy absolutnie nie mamy pewności, że nasz wybór będzie słuszny. Każdy rozdział był tak naprawdę odrębna decyzją, którą bohaterka musiała podjąć, a jednocześnie był też odbiciem tego, jakie są efekty każdej kolejnej z tych decyzji. Mimo tego podziału, cały film spięty był poczuciem tego, że żadna z tych decyzji nie dała Julii zamknięcia i stabilizacji, których tak bardzo szukała. Gdybym miała szukać dobrego porównania z literatury, porównałabym fabułę do drzewa figowego Sylvii Plath. Julia widziała wiele dróg, które mogły być jej życiem, ale bała się zerwać chociaż jedną figę obawiając się, że wybierze tę złą.

ocenił(a) film na 6
pnn

A stolec rano był?

ocenił(a) film na 8
pnn

Podsumowanie dobre, ale z tytułem: stare dziady… kompletnie się nie zgadzam. Wszyscy heterofaceci lubią młode kobiety, chociażby oglądać i z tym się nie dyskutuje. Dla mnie ten film był o kobiecie, która kompletnie nie wie (patrz pierwsze minuty filmu), czego chce w życiu, kogo chce, jak chce, ale nie podobał mi się głównie przez bardzo słabe zakończenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones