PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10032162}

Najgłębszy wdech

The Deepest Breath
7,5 2 813
ocen
7,5 10 1 2813
Najgłębszy wdech
powrót do forum filmu Najgłębszy wdech

Jestem pod wielkim wrażeniem tego dokumentu. Miałem się kłaść już spać po wcześniej obejrzanym filmie na Netflixie i wyskoczyła mi propozycja do obejrzenia tej właśnie produkcji. Włączyłem na chwilkę, żeby zobaczyć o czym to jest i oglądnąłem jednym tchem do końca. Nawet nie wiem kiedy mi ten czas minął. Jakoś szczególnie nie interesuje się nurkowaniem, a jednak mnie wciągnęło. Cała ukazana historia w filmie jest opowiedziana w przystępny sposób. Produkcja jest wciągająca i trzymająca w napięciu - cały czas chcemy poznać dalsze losy bohaterów. Film mocny, zakończenie chwytające za serce, zdecydowanie polecam ! 8/10

Bambim

Jeżeli spodobała Ci się tematyka nurkowania i freedivingu, to takim razie polecam Ci obejrzeć również "Człowiek delfin-Dolphin Man".

ocenił(a) film na 8
Bambim

Polecam też Wielki Błękit Luca Bessona - mam wrażenie, że przy tym dokumencie wzorowali się nieco na nim. Już na samym początku zdjęcia, nastrój, delfiny...

ocenił(a) film na 9
Bambim

bez rekomendacji bym przeoczył. Dawno tak dobrego dokumentu nie widziałem. trochę opowieść o każdym z nas, że chce się robić rzeczy "inne" podążać nie utartą ścieżką. Zycie weryfikuje czasem nie ma możliwości, sił, wsparcia, zdrowia ale tutaj bohaterom sił nie brakuje chcą gonić marzenia nie zawsze spójne z wizja rodziny otoczenia. początek najbardziej paraliżujący twarze rodziców i ich wypowiedzi zdradzają, że happy endu nie będzie, że gdzieś wydarzy się tragedia. więc od początku z napięciem czekamy na nie uniknione tylko pytanie kto? gdzie? i kiedy?. poznajemy losy bohaterów jak dochodzą do szczytów freedivingu on jako najlepszy asekurant ona jako najlepsza kobieta w tym fachu. czekamy aż ich linie się przetną aż będzie chwila szczęścia i zapewne ... "jakiś" koniec..... po wielu porażkach mniejszych i większych główni bohaterowie się poznają więc czekamy na mały promyczek ich szczęścia.... i nadchodzi jednak nie tyle ile się spodziewaliśmy bo koniec również szybko nadchodzi i dowiadujemy się kto gdzie i kiedy........ rewelacyjny dokument od początku wciąga może dosłownie 5 minut można wyciąć reszta potrzebna i wartościowa. oczywiście można się spierać po co ryzykować przechodzi taka myśl jednak później nadchodzi refleksja oni inaczej nie potrafią jak by żyli 100 razy 100 zrobili by tak samo, żyli by tak samo. no i podziwiam i zazdroszczę troszeczkę ALESSII bo w wieku 13 lat wiedziała co chce robić.. 13 lat(!) dziecięce marzenie przekuć w dorosłe życie i odnieść sukces. trzeba mieć mega mental, siłę, determinacje dodatkowo pozytywne osoby wokół siebie oraz później spotkać odpowiednie aby to się udało. ogólnie polecam 9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones