PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838872}

Na rauszu

Druk
7,5 72 035
ocen
7,5 10 1 72035
7,2 51
ocen krytyków
Na rauszu
powrót do forum filmu Na rauszu

Mads Mikkelsen

ocenił(a) film na 9

Więcej do szczęścia mi nie potrzeba ;)

LeSzifre

Witaj w klubie. Mads jak najlepsze, wytrawne wino... :) ;)

LeSzifre

Chciałem napisać to samo, widzę te rysy twarzy to sobie myślę, że film będzie zaraz u mnie grany

ocenił(a) film na 7
LeSzifre

Już mieli to wprowadzać do kin, już zobaczyłem trailer przed seansem "Kwiat Szczęścia" a tu bach - Morawiecki kina zamkną. :(

ocenił(a) film na 8
LeSzifre

To prawda. Koleś zagrał fenomenalnie, ale też pozostali koledzy mu nie ustępują :) Nie wiem czy spożywał coś wysokoprocentowego w czasie kręcenia scen "na rauszu", ale jeśli to naprawdę jest z niego Mistrzunio!

ocenił(a) film na 6
LeSzifre

Zawsze można popatrzeć :)

ocenił(a) film na 8
LeSzifre

Mads Mikkelsen+Thomas Vinterberg: ta para gwarantuje naprawdę dobre kino i tak też się stałow tym przypadku. Może nie jest to dzieło formatu "Polowania" czy "Fasten", ale znowu kawał porządnego skandynawskiego kina. Gdyby Vinterberg wziął się za ten trudny temat w konwencji samego dramatu, wyszedłby nam kolejny film w rodzaju "Pod mocnym aniołem" czy "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Elementy komedii sprawily, że ten obraz jest dla widza łatwiej przyswajalny, jednak nie mniej dramatyczny w wymowie niż dwa wcześniej wspomniane. Przynajmniej ja go tak odebrałem, bo za dobra zabawą kryje się prawdziwy dramat tych ludzi: od napiętnowania spolecznego, poprzez utratę rodziny aż po samą śmierć. Zakończenie też wcale nie jest pozytywne, przynajmniej ja je tak odebrałem.
Bardzo pozytywnym aspektem tego filmu (poza genialnym aktorstwem rzecz jasna) był brak moralizatorstwa. Niby podany w lekkiej formie, jednak żeby go zrozumieć w pełni, wymaga już od widza pewnego "wyrobienia" , tak filmowego jak i życiowego. Każdy z pewnością bedzie interpretował zakończenie podług swoich doświadczeń. I nie jest to film błahy, który zapomina się nazajutrz.

LeSzifre

O tak. Mads wystarczy...

LeSzifre

Mads niestety nie został mistrzem Jedi, ale dla mnie jest mistrzem kina za tą rolę i nie tylko.

LeSzifre

No on to największy atut tego całkiem niezłego filmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones