PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816979}

Na noże

Knives Out
7,7 172 238
ocen
7,7 10 1 172238
7,7 56
ocen krytyków
Na noże
powrót do forum filmu Na noże

Mamy tutaj do czynienia z perełką. Dawno nie widziałem nic tak perfekcyjnego. Scenariusz to istny samograj, ale można go było łatwo położyć. Reżyser zrobił świetną robotę! Pomijając wszystkie technikalia mamy tutaj też pokaz kapitalnego aktorstwa. Świetnie zagrała Jimmy Lee-Curtis i cała reszta, ale na co warto zwrócić uwagę - również Daniel Craig. Nie miałem go za złego aktora, ale jakoś chyba do tej pory nie mógł się wykazać. Tutaj postać w którą się wcielił - detektywa narcyza, który usiłuje najwyraźniej być kropka w kropkę Sherlockiem Holmsem jest jedną z ciekawszych kreacji w filmie. Ogólnie momentami film przypomina nieco "Carnage" Polańskiego - tak jak tam siłą filmu nie jest jakaś wybajerzona akcja, tylko genialnie odegrane dialogi i interakcje między bohaterami. I ten pietyzm! Super. A skoro już wspomniałem "Carnage" - to jeśli nie podobał się wam ten właśnie film, to i ten może się nie spodobać.

ocenił(a) film na 7
dium210

film był inny niż mogłoby się oczekiwać. wątek morderstwa/samobójstwa szybko zdiagnozowany, a później my jako widzowie staramy się doszukać jakiś brakujących puzzli, elementów, aby "zabłysnąć" co oczywiście się nie udaje, bo udać się nie może. Scenariusz świetny oraz realizacja ale postać pielęgniarki mnie nie urzekła...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones