PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7921}
7,0 1 539
ocen
7,0 10 1 1539
Musisz żyć
powrót do forum filmu Musisz żyć

Ciekawa fabuła, i co według mnie jest atutemnie ma moralizatorstwa typu: OD TRAWKI SIŚ ZACZYNA....(Na przekór temu rodzice Jacka palą na spółę jointa- matka zdecydowanie więcej). Szkoda, że ten film przeszedł w Polsce bez echa,a reklamuje się gnioty typu Och Karol

ocenił(a) film na 8
videonarkoman

ja tam nie widziałem żadnej propagandy, jak na to nie patrzeć narkotyki to nic dobrego

Larionov

Nie nazwałbym może tego propagandą, ale znajdują się w filmie pewne "uogólnienia", których być nie powinno. Jeden z przykładów podaje videonarkoman. Twórcy bardzo schematycznie potraktowali środowisko i sam fakt narkomanii, a niestety w Polsce nie ma ona tylko tej jednej strony, bo narkomania jest i na wysokich stanowiskach. Myślę, że ten film podobnie leci z ogólnikami co "Nocne Grafitti", tylko że tu widoczny jest, wręcz oczojebny przekaz - Zażywasz, przegrywasz. Szkoda, że ten film tak bardzo uwypuklił ten moralizatorski ton, dałbym wyższą ocenę gdyby te treści były przemycone w bardziej zawoalowany sposób.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones