PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=692191}

Mroczny zakątek

Dark Places
6,3 15 590
ocen
6,3 10 1 15590
Mroczny zakątek
powrót do forum filmu Mroczny zakątek

Książki nie czytałam, tak więc do pierwowzoru się nie odniosę.

Fabuł jak dla mnie nieciekawa jak kolej podmiejska i naciągana niczym obietnice wyborcze. Ktoś siedzi w więzieniu, nie wiadomo czy słusznie. Klasyka. Ale 28 lat? Żeby chronić kogoś kto - generalnie - powinien trafić na leczenie? Jedynie w ochronę dziecka mogę uwierzyć, ale żeby pół życia lat siedzieć cicho? Ile chłopak miał lat jak był skazany - 17? I sąd nastolatkowi wymierza taką karę? Hmmm.

Wielka tajemnica na której wyłożył się sąd/policja, a po wielu latach garstka amatorów w trymiga rozwikłuje zagadki. Ktoś tam 28 lat jest nie-do-odnalezienia, a wystarczy jeden telefon i hop - znaleziona! Sąd skazuje nastolatka na podstawie oskarżań dziecka. Super. No bo po co robić wizje lokalne, analizować skąd padał strzał, sprawdzić odciski palców na uduszonej, sprawdzić alibi i milion innych śladów. Najważniejsze że chłopak miał czarne włosy i niepokojące plakaty w pokoju, to wiadomo że winny.

No i to pseudopilozoficzne smęcenie z apogeum na końcu. Dla mnie film w kategorii fire&forget, za dwa tygodnie nie będę go pewnie pamiętał...

ocenił(a) film na 6
zmechu

Najważniejsze że chłopak miał czarne włosy i niepokojące plakaty w pokoju, to wiadomo że winny.


Dokładnie, w latach 90s wystarczyło, plus bycie słuchaczem metalu .
Polecam West of Memphis (2012) ,Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills(1996)

ocenił(a) film na 3
Michael_van_Grand

Co nie zmienia faktu, że i tak sprawa kupy się nie trzyma :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones