PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7894}

Mroczne przejście

Dark Passage
7,6 3 585
ocen
7,6 10 1 3585
7,0 7
ocen krytyków
Mroczne przejście
powrót do forum filmu Mroczne przejście

O co chodzi z tytułem? WYjasni ktoś?

Sam film mnie rozczarował. Wszyscy się rozpisują, jakie to arcydzieło, a ja dawno tak kulawej logicznie historii nie widziałem.

Cały film owszem, trzyma w napięciu, bo taka jest już jego konstrukcja, ale ta końcówka... Kompletny bezsens. Baba wyskakuje przez okno, byle tylko zrobić facetowi na złość i postawić na swoim. Jak na tak przebiegłą osobę, to nie lubiła chyba swojego życia, że tak sobie po prostu skoczyła.

Zwłaszcza, że praktycznie była nietykalna, bo jedyny świadek, jakiego miał Parry, leży martwy nad rzeką, bo Parry zamiast zaprowadzić go na policję (koleś byłprzestraszony, więc zrobiłby, co Parry każe), gdy jeszcze trzymał go na muszce , dyskutuje z nim, a potem się biją, przez co Perry traci jedynego świadka mogącego potwierdzić jego niewinność.

Gdybym ja trzymał na muszce mój dowód niewinności, zaprowadziłbym go na ulice i poprosił ludzi, żeby zawołali dowolny radiowóz i żeby policjant wysłuchał, co mój "dowód" ma do powiedzenia.

No i te zeznania na kartce papieru. Na co Parry liczył? Mógł przynajmniej przyprowadzić kogoś - może Boba, który wierzył w jego niewinność - aby podsłuchiwał przy drzwiach i potem był świadkiem, że słyszał, jak Madge przyznaje się do winy. Ale Parry był przebiegły i przyniósł jej formularze do podpisania.

Ten scenariusz tak bardzo się nie trzyma kupy, że nawet moja sympatia do Bogarta, nie złagodziła mojego rozczarowania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones