PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592775}

Mroczna wieża

The Dark Tower
5,5 66 843
oceny
5,5 10 1 66843
3,9 11
ocen krytyków
Mroczna wieża
powrót do forum filmu Mroczna wieża

Jako fanka serii "Mroczna Wieża" jak bardzo czekałam na ten film, tak bardzo się rozczarowałam.
1. Powinno być kilka części- nie da się zamknąć 7 tomów w 2 godzinach
2. Spodziewałam się historii Rolanda, a nie Jake'a
3. Wiele wątków wziętych znikąd, a pominięty wątki kluczowe: motyw róży (mroczna wieża w chmurach? Nie!), karmazynowego Króla, powołania trójki i zbytnie skupienie się na Jake'u; zbyt rozbudowana postać Człowieka w Czerni a za mało Rewolwerowca. Gdzie w ogóle Susannah?
4. Duże przekłamania co do samej wieży- umiejscowienie, niszczenie, brak motywu promieni, o łamaczach w sumie też nic. Dla kogoś kto nie czytał wieża jest abstrakcją- nie wiadomo, po co, na co i dlaczego.
5. Zakończenie- dramat. Skoro nawet tytuł wskazuje, że ma być to dzieło o wieży, to jak można było pominąć fakt dotarcia do niej?
Gdybym przygodę z Mroczną Wieżą zaczęła w odwrotnej kolejności, tj. od filmu, to nigdy nie sięgnęłabym po książki.
Najgorsza ekranizacja książek jakąkolwiek widziałam.

ocenił(a) film na 6
Patra82

A co powiesz na to,że jest to kontynuacja?7 tom zakończył się tak,jak się zakończył i wiadomo,zaczynamy od nowa.

Fakt,że film jest chaotyczny,leci po łebkach,brakuje głębi fabuły,brakuje wyjaśnienia odnośnie Karmazynowego,historii Waltera,historii Rolanda.To jest zlepek 7 tomów,mam nadzieję,że powstaną następne części i będą trochę lepsze.

ocenił(a) film na 1
Michalis85

Jesli to miałaby być kontynuacja to reżyser strzelił sobie w stopę.
Przyjmując wersję, że to na nowo nasuwają mi się pytania:
1. Skoro losem Rolanda (wg książek) jest dotarcie i obrona Wieży dlaczego do niej nie dociera, żeby móc znowu przeżyć to na nowo?
2. Zakładając zgodnie z książką, ze wszystko ma się powtórzyć to dlaczego dotyczy to tylko Rolanda a nie innych bohaterów- gdzie w takim razie karma Eddiego, murzynki i innych?
3. Wieża przecież w książce przetrwała, dalej jest na polu róż, dalej karmazynowy król w niej jest- skąd na raz w filmie wzięła się w chmurach? Gdzie się podział karmazynowy król? Sam schemat wieży powinien zostać niezmienny-- wieża jest ponad czasem. Poza tym ktoś kto oglądał film bez znajomości książki tak na prawde nie wiem po co, na co i o co w ogóle chodzi z tą wieżą.
Możnaby mnożyć przykłady dlaczego film nie stanowi kontynuacji książki...

ocenił(a) film na 8
Patra82

"Najgorsza ekranizacja książek jakąkolwiek widziałam." A na ile byś oceniła film, gdyby nie był ekranizacją? Czy Twoja ocena jest oceną osoby zawiedzionej tym co zrobili z książki czy oceną filmu jako takiego?

ocenił(a) film na 1
kaymann

Gdybym nie czytała książek to może na 4-5, przeciętnie.

ocenił(a) film na 8
Patra82

No to wygląda(łoby) zupełnie inaczej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones