PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=269102}
7,4 145 716
ocen
7,4 10 1 145716
5,8 14
ocen krytyków
Mr. Nobody
powrót do forum filmu Mr. Nobody

Mr. Nobody 

ocenił(a) film na 10

Widzę, że ogólnie mało osób zrozumiało ten film. A najlepsze jest to, że większość uważa, że ten wątek z Anna jest prawdziwy. Że to jego prawdziwy wybór. Mi się też tak na początku wydawało. Ale nie do końca. Bo tak naprawdę ten film nie jest tylko o tym "co by było gdyby".
Uważacie, że ten wątek był prawdziwy, bo tam był najbardziej szczęśliwy. Ale to nie nie jest wyznacznik prawdziwości. Każdy, tak jak w swoim życiu szuka szczęśliwego zakończenia. A równie dobrze mógł wszystko stracić, zginąć...
Ten film nie pokazał zakończenia. Nie pokazał też drogi tego chłopca. Na końcu padają mądre zdania. Np:
-Z tych wszystkich możliwych żyć...które jest tym właściwym?
-Każde z nich.
-Każda ścieżka jest tą właściwą.
-"Wszystko mogło być czymś innym, a znaczyłoby dokładnie tyle samo"(lub inne tłumaczenie: "Wszystkie ponieważ żadna nie ma większego znaczenia"
-Tennessee Williams.
No właśnie. Pokazuje, że jakąkolwiek drogę wybrałby ten chłopak, całe jego życie znaczyłoby tyle samo. A dla innych byłoby bez znaczenia. Z perspektywy innego człowieka, boga, absolutu... Liczy się tylko tu i teraz. I tylko dla Ciebie...
-W szachach nazywa się to "Zugzwang". Kiedy jednym dobrym ruchem, jest brak ruchu.
Następne zdanie. Z perspektywy tego chłopca stojącego na torach najlepszym ruchem byłby brak ruchu. Ale musiał wykonać jakiś ruch. Każdy musi. A każdy ruch prowadził do jego klęski... tak jak ludzkie wybory...
Film wg mnie świetnie zrobiony. Nie ukrywam, że trzeba się w niego wgłębić. Oglądałem go 3 razy i tak naprawdę nie wszystkie wątki ogarnąłem. Za pierwszym razem oglądałem nieuważnie. I to błąd, ponieważ na tym filmie trzeba być maksymalnie skupionym. Jedna scena umknie już film wydaje się bez sensu. A wcale taki nie jest... Polecam, bo o wszystkich wątkach nie napisałem, poruszyłem tylko 2 :)

ocenił(a) film na 9
Grubasm

Obejrzalem ten film niestety tylko raz i nie moglem byc w 100% skupiony. Tak sobie pomyslalem, ze mozna rozwazac caly film z perspektywy swiatow rownoleglych.

ocenił(a) film na 10
Grubasm

Tak na prawdę, nie wiemy co się zdarza.
Pewne jest w sumie tylko to, że pewnego dnia Nemo spotkał te trzy dziewczynki i że jego rodzice się rozstali.
On stworzył te historie właśnie w oparciu o to.
No i właśnie to w tym filmie jest tak zaje*****.............

ocenił(a) film na 8
Grubasm

Zgadzam się, to film na co najmniej 3 odlądania. Film mądry, piękny, do przemyśleń. Film dla mnie magiczny. Już od samego wytłumaczenia narodzin i tej bruzdy nad ustami... i Jared Leto. I zupełnie nie to jest w tym filmie ważne, która historia zdarzyła się naprawdę, a która nie. Ważne jest to, że KAŻDA z nich MOGŁA się zdarzyć. I każda byłaby właściwa. Coś czuję, że każdym kolejnym zobaczeniem tego filmu będę podnosić ocenę.
Muszę do niego wrócić.

majkalipcowa

czyli każdy jest kowalem swego losu o to chodzi że wszystko jest po coś nawet te ciężke chwile i wypadki?oglądałam go raz dawno temu i nie pojęlam o co w nim chodzi za pierwszym razem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones