PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493402}
6,7 8 658
ocen
6,7 10 1 8658
Mr. Nice
powrót do forum filmu Mr. Nice

handlowanie jest spoko, daje dużo radochy, ludzie cie uwielbiają i masz sporo kasy. Ale...nie warto chcieć za dużo... nie warto być chciwym... koleś mógł wieść dostatnie życie gdyby nie parcie na grubą kasę. Podobny przekaz moim zdaniem miał film Blow.

ocenił(a) film na 8
dovner

Ja trochę inaczej odebrałem postępowanie głównego bohatera - on był oportunistą w pełnej klasie. Handlował bo miał wewnętrznie zakodowany sprzeciw wobec systemowi który odbiera ludziom prawo do czerpania radości z roślinki. Oczywiście kasę też zgarniał, ale jak pokazali jego domek to nie była to jakaś full wypas hacjenda za grubą kasę (patrz: rezydencje kokainowych baronów). W sumie robił to dla zasady, godne podziwu i dlatego stał się symbolem.
Jak dla mnie film zasłużył na trochę naciąganą 8/10

OmniModo

Przeczytaj sobie co to znaczy "oportunizm",

ocenił(a) film na 8
sever

Jeju, faktycznie. Masakryczne przejęzyczenie. Miało być "on był antagonistą"
Dzięki za zwrócenie uwagi (co świadczy również o uważnym czytaniu komentarzy)

OmniModo

To dość powszechny bląd, bo wiele osób mylnie utozsamia bycie oportunistą z byciem anty (pewnie im sie kojarzy ze stawieniem oporu ;) ), a traf chciał, ze oportunizm oznacza dokładnie cos wrecz przeciwnego czyli konformizm i wygodnictwo... Poza tym musze powiedziec, ze zaskoczyłes mnie wyważoną reakcją na zwrócenie uwagi - wiekszosc by sie pewnie smiertelnie obraziła i zareagowała inwektywami. Masz chłopie klasę. :)

ocenił(a) film na 8
sever

Też słuszna uwaga (masz chłopie wyczucie :) Z niezrozumiałych dla mnie osób większość forumowiczów nie potrafi przyznać się do błędu, a jeszcze zaciekle broni przed tym rękami i nogami. A skoro najlepszą obroną jest atak, to zaraz urządzają "ostry najazd" na osobę która ośmieliła się ich skrytykować.
To chyba taka polska przypadłość, pozostałości tego negatywnego sarmatyzmu czyli zaściankowość, pieniactwo i niechęć do obcych opinii.

PS: faktycznie oportunista od razu skojarzył mi się z oporem, podobnie nie mogę z siebie wyplenić, że angielskie "ordinary" oznacza zwykły/zwyczajny, a nie ordynarny/wulgarny :)

OmniModo

Tak a propos uważnego czytania komentarzy i Twojej miłej reakcji, odważę się dodać uprzejmie jeszcze:
"był oportunistą [już wiemy, że antagonistą] w pełnej klasie" - w pełnej KRASIE raczej.

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones