PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493402}
6,7 8 658
ocen
6,7 10 1 8658
Mr. Nice
powrót do forum filmu Mr. Nice

Film a ocena

ocenił(a) film na 10

Ja rozumiem, że to kwestia gustu ale nauczcie się oceniać filmy takie jakimi są a nie w opcji " ja wolałem inny film, nudnawy" jak można temu filmowi wystawić ocenę poniżej 8 a np. Niezniszczalnym 2 ( jednemu z głupszych i gorszych filmów średnią 8+"
Polacy i ich znajomość kina i gry aktorskiej ...

Rada nigdy nie patrzeć na oceny na Filmwebie bo są nieadekwatne do jakości filmu.

dziękuje

ocenił(a) film na 7
troche_w_szoku

Jak można porównywać Niezniszczalnych i Mr. Nice skoro to filmy w zupełnie innym gatunku ?? Niezniszczalnych 2 nie widziałem jeszcze ale pamiętaj, że to film akcji i tam fabuła i gra aktorska są na drugim miejscu. Natomiast Mr. Nice to film biograficzny i jako taki podobał mi się. :]

ocenił(a) film na 10
zdzisiu0607

nie porównuje filmów a ocenę jakie obydwa filmy mają

ocenił(a) film na 7
troche_w_szoku

Ale ocena powinna odwzorowywać wartość filmu (niestety prawdą jest, że nie zawsze odwzorowuje) w danym gatunku, a nie wśród filmów ogólnie, gdyż nie miałoby to sensu. Więc siłą rzeczy porównując ocenę porównujesz filmy z innych kategorii.

ocenił(a) film na 10
zdzisiu0607

no wlaśnie nie , jesli flim typu niezniszczali dostał 8 to nie dla gatunku ale dla filmu w takim ukladzie to niporozumienie

ocenił(a) film na 7
troche_w_szoku

zgadza się dostał 8 dla filmu, ale filmu akcji, tak samo Avengers ocenia się również jako film akcji w konwencji komiksowej i twoja 4 jest śmieszna w tym wypadku bo jest to jeden z najlepszych filmów roku. Generalnie nie kumam dlaczego w ogóle oglądasz tego typu filmy skoro ich najwidoczniej nie lubisz. Straciłeś ok. 5 godz życia i jęczysz teraz na tym forum jacy to Niezniszczalni są słabi, a mogłeś w tym czasie obejrzeć ze dwa inne filmy. :]

troche_w_szoku

Zdzisiu ma racje - filmy ocenia sie w danym gatunku. To tak jakby wystawic Pieknej i Bestii 5, bo "To film dla dzieci". Jesli ktos nie lubi filmow ackji, to wiadomo, ze pewne filmy bedzie ciezej ocenic - co nie zmienia faktu, ze niektore zasluguja na 9 czy nawet 10, bo sa najlepsze w swoim gatunku.

troche_w_szoku

No niestety ale i ja muszę przyznać rację Zdzisiowi tym bardziej że uwielbiam filmy typu Avengers, X-man itp. Niezniszczalnych widziałem jedynkę i to w kinie, masakra dlatego dwójki nie zamierzam oglądać. Chociaż może zmienię zdanie skoro mają 8+ Ty kłamczuszko sprawdziłem, ma 7,1 ! ;-) No chyba że mówiłaś o pojedynczej ocenie ale to z kolei sprawa gustu, radzę patrzeć na średnią a nie odradzać patrzenia wszystkim na oceny, które są na Filmweb na podstawie jednostkowych wypowiedzi.

troche_w_szoku

Mi się bardzo podobał. Są takie świetne filmy, których nie da się oglądać więcej, jak raz. Ilekroć puszczają "Mr. Nice" gdzieś w TV, zawsze sobie oglądam. Prawie dycha należy się za klimat i odwzorowanie epoki.

ocenił(a) film na 8
yadin

co postów wyżej każdy ocenia tak jak lubi chociaż zgadzam się że nie na oceny nie ma co patrzeć już się przekonałem. dla jednego totalny gniot może wydawać się arcydziełem a dla drugiego gniotem. jednak filmy powinno się oceniać wg. mnie porównując do tego samego gatunku i rodzaju... także nie ma co patrzeć na ocenę 8 dla np"Gladiatora"i 8 dla "Mr.Nice" bo to dwie różne produkcje. ale jak ktoś daj 10 "Niezniszczalnym" filmowi o którym się zapomina na drugi dzień i się do niego raczej nie wraca chyba że pokarzą za 10 lat w Polsacie i daje 10 dla filmu "Gladiator" no to już pachnie tu Gimbusem :D:D:D

troche_w_szoku

Ja uważam że oceny w 90% są adekwatne na filmwebie. Zasadniczo jeżeli film ma co najmniej 7, albo gdzieś w pobliżu - 6,8/6,9 to można z całą pewnością zakładać że jest dobry, wart obejżenia. To że ktoś ocenił wyżej Niezniszczalnych oznacza że najwyraźniej bardziej mu się ten film podobał. Nikt nie ocenia filmu na zasadzie "średni ale wg. kogoś, wg. prawdziwych znawców jest dobry", to nie festiwal w Cannes chłopie. Poza tym Niezniszczalni to film po ktory sięgają (w większości) raczej mniej wymagający widzowie, dlatego trudno tu porównywać.
P.s myśle że Mr. Nice ma ocenę adekwatną do jakości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones