PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=778153}
4,7 15 885
ocen
4,7 10 1 15885
3,4 12
ocen krytyków
Moonfall
powrót do forum filmu Moonfall

Super

ocenił(a) film na 8

Naprawdę jeśli ktoś chodzi do kina żeby dobrze się bawić, to ten film nadaje się do tego idealnie. Wiem że wiele ludzi uzna to za szmirę i kretyństwo ale według minie nie da się zaprzeczyć że Moonfall jest o niebo lepszy od Dnia niepodległości cz.2 i na pewno od Masmixa 4. Ja polecam, byłem i dostałem to czego chciałem, lekki sci-fi z dawką humoru i gigantyczną rozwałką całej planety.

ocenił(a) film na 7
pirat82

Zgadzam się! Ja na Moonfall bawiłam się bardzo dobrze. Miałam wrażenie, że ten film ma właśnie taki być - trochę jako przymrużenie oka na filmy katastroficzne. Bohaterowie sympatyczni, niesztampowy obrońca ludzkości. Najbardziej podobał mi się pomysł na to, jak może wyglądać wnętrze księżyca.

ocenił(a) film na 10
SugarFirefly

Mi najbardziej odpowiadał doktor bez doktoratu, naprawdę fajnie dobrani aktorzy. Ja ani przez chwilę się w kinie nie nudziłem. Nikt z sali nie wyszedł. Fajna wizja pochodzenia człowieka, mnie jako fana Thorgala, przekonali do swojej wizji jego twórcy. Twórca Moonfalla mnie przekonał do swojej. Uważam, że warto obejrzeć ten film, który pozwoli nam na 2 godziny zapomnieć o tym, co się dzieje obecnie na Świecie.

ocenił(a) film na 8
Bon_Jovi

I to jest właśnie magia kina, która porywa nas na spotkanie nieznanego i pozwala oderwać się od naszej codzienności. Film widowiskowy z bardzo dobrą obsadą, akcją , humorem z przemyconym wątkiem rodziny jako dobrem najwyższym. Choć brzmi to banalnie w obdartym z wszelkich wartości obecnym świecie, Niektórzy zarzucają temu filmowi brak logiki I niezgodność z prawami fizyki. Zastanawiam się czy Ci wszyscy pretendujący do roli "naukowca" faktycznie znają podstawowe. prawa fizyki. np. Newtona. Co do praw fizyki obowiązujących w kosmosie wciąż cz,ytamy o odkrywanych anomaliach, które zaskakują naukowców i chwieją podwalinami dotychczasowej fizyki. A może żyjemy w programie komputerowym ? Może to całe nasze życie to jedna wielka iluzja? Nic nie jest pewnikiem. Nie ogarniamy jeszcze funkcji naszego mózgu, a co dopiero fenomenu ogromnego kosmosu. Tym bardziej śmieszą komentarze na temat logiki. Głęboko w ludzkiej podświadomości tkwi przemożna potrzeba logicznego, mającego sens wszechświata. Ale rzeczywisty wszechświat jest zawsze o krok poza logiką.. Kiedy słyszymy stukot kopyt myślimy, że to biegnie koń, tymczasem to może być zebra.. To prosty przykład na to, że nie możemy ufać naszej logice. Poza tym jak świat światem nikt nie rozgryzł zasad logiki rządzącej miłością, bo w w niej logiki tyle, co kot napłakał. Podsumowując :tyle jest w logice logiki co nic. Pozdrawiam logicznie myślących...

ocenił(a) film na 7
pirat82

Dokładnie. Jak idę do kina się rozerwać to nie idę tam z podręcznikiem fizyki :) Mam jeden cel dobrze się bawić .

ocenił(a) film na 7
trisagion3_filmweb

Uważam, że warto było pójść na ten film, bardzo dobre efekty specjalne, a motyw wnętrza księżyca super, polecam ;)

ocenił(a) film na 3
j23janusz

W czasach kiedy takie filmy jak ten są w dużej części właściwie filmami wygenerowanymi komputerowo mówienie o efektach specjalnych jest wręcz śmieszne :-)

trisagion3_filmweb

Cieszę się że na filmwrbie są jeszcze normalni ludzie a nie sami "krytycy" doszukujący się nie wiadomo czego. Pozdro :)

ocenił(a) film na 10
Viperhead

Dokładnie. Trzeci raz oglądam i mnie bawi. Na niedzielę wsam raz

Viperhead

Krytycy na filmwebie są nic nie warci, to juz wiadomo od dawna.

ocenił(a) film na 5
trisagion3_filmweb

Tak - ten film ma być głupi, ale ma być fajny. To że 3/4 rzeczy na ekranie nie ma sensu - a kogo to obchodzi :D

ocenił(a) film na 1
pirat82

Na czymś tak idiotycznym to aż ciężko się dobrze bawić :(

ocenił(a) film na 8
martikoox

No bratku, jak widzę co oglądasz i jak oceniasz, to mi ciebie żal. Idź na swoje mangi, tam będziesz się dobrze bawić.

ocenił(a) film na 9
martikoox

Jak ktoś nie lubi filmów SCI FI, to niech takich nie ogląda.
Mi się bardzo podobał, uwielbiam filmy SCI FI, a żarty w tym filmie były dla mnie bardzo zabawne.

ocenił(a) film na 9
pirat82

Bardzo trafna opinia. Film bardzo przyjemny w odbiorze. Ścieżka dźwiękowa, efekty zapierają dech w IMAX. W porównaniu do ostatniego Matrixa, na którym męczyłem się niemiłosiernie to arcydzieło.

ocenił(a) film na 6
pawelo_2

Potwierdzam - mam takie samo odczucie. Wszyscy czepiają się braku oddziaływania grawitacji na bohaterów - ale na litość to tylko film, wizja filmowa. Tych scen jest parę reszta jest w miarę ok, mi się podobało - film jest niezły. Matrix 4 słabszy.

pirat82

Otóż to, ja na nic więcej nie liczyłem, z resztą to film sci-fi to granice absurdu można przekraczać, skoro ludzie pieja z zachwytu na latających w rajtuzach ludzi, strzelających siecią i nie widzą tam debilizmu, to czemu tu widzą ech

floster79

...znaczy się pajęczynami? ;) Strzelanie siecią brzmi dla mnie jakoś mnie debilnie niż strzelanie pajęczynami lol. Ale fakt, Spiderman jak dla mnie to słabszy film od Moonfall. A ocena ponad 8 dla najnowszego Spidermana to jakieś nieporozumienie. Tak jak i ocena 4,7 (obecnie) dla Moonfall.

ocenił(a) film na 6
pirat82

Dokladnie. Wlasnie wyszedlem z kina 4dx. Te fotele to myslalem ze mnie zrzuca, czulem sie jak w wesolym miasteczku momentami ;) A film przyjemny. O niebo lepszy od tych transformers itp. Momentami smiac sie chcialo z absurdalnych zdarzeń jak ten skok samochodem ale taki mial ten film byc i trzeba to bylo kupic :) mocne 6/10

ocenił(a) film na 6
pirat82

Sceny epicko wyglądały w IMAX. fabuła absurdalna. po prostu trzeba wyłączyć myślenie i tyle. fun. oczywiście sraczka na FW ,bo przecież film nie jest naukowy, bo fizyka, bo kosmos, bo przecież same tęgie umysły, a jak wychodzi taka Incepcja czy Interstellar to nikt nie skumał i płaczą , że też chujowe :)
A w filmie wyskakuje KAREN z giwerą :)

ocenił(a) film na 6
pirat82

To może być najgłupszy film w historii kina, ale co z tego jeżeli po wyłączeniu mózgu bawiłem się na nim całkiem niezle. Po ciężkim tygodniu w pracy ten film to idealna odskocznia od codzienności

ocenił(a) film na 2
Denis

Chciałbym też coś napisać o tym filmie, ale nie wiem co, bo też wyłączyłem mózg, ale potem włączyłem.... i teraz nie wiem jak się bawiłem.

pirat82

W pelni sie zgadzam. To film sf, czyli nie ma sensu sie czepiac o fizykę itp... to ma byc wymyslone, mamy ssie dobrze bawic i podziwiac efekty... cali ci krytycy to lepiej niech spojrza na ten film z dystansem a nie traktuja go jako jakis symulator kosmosu i placza ze to nieudane... ech...

ocenił(a) film na 2
dzikaczu

SF nie polega na tym, że coś nie ma sensu. Na tym polegają parodie i różne absurdalne komedie. W sf musi być sens, przynajmniej tak było kiedyś.
Jakoś dobrze się nie bawiłem, może przez te słabe efekty? W kwestii efektów kino powinno wciąż iść na przód. To co było dobre w 2010, dziś jest już słabe i przestarzałe.
Ja na kosmos zawsze patrzę z dystansem.... I raczej stanowi on powód do refleksji i zastanowienia, a nie do śmiechu. Ale cóż, są tacy, których goła dupa śmieszy.

ocenił(a) film na 4
pirat82

Film strasznie naciągany, widać że sami aktorzy czuli się dziwnie, i ich gra aktorska jest strasznie nienaturalna, sam film to nic innego jak proste widowisko na jeden kęs, oglądnij i jak najszybciej zapomnij bo nie warto.

ocenił(a) film na 8
pirat82

Ja wiem, fizyka od czapy, fabuła dla foliarzy, a "Armageddon" to dokument. Ludzie, ile to filmów powstało, a nad którymi wszyscy się spuszczają i jakoś nikt nie narzeka. Musi to być coś ze stajni Marvela, by zaniechać czepialstwa? Fajne efekty, spoko muzyka, bardzo ciekawe podejście do tematu Księżyca i już. Trochę taniego niekiedy żartu i obowiązek wstawienia czegoś ckliwego - norma. Jakby ten film miał być mega poważny to by się skończył po 5min lub byłby nudny, jak dokument o pantofelku. =)) Jak chcę iść na film ambitny, idę. Jak chcę iść na sci-fi z prawdziwego zdarzenia, idę. Tutaj wiedziałem na co się piszę i nie uważam, że film jest gniotem i zaniżam ocenę i poprzeczkę, że w ten sposób to każdy teraz może być "tak słaby" i to akceptuję. Absolutnie nie. Uważam, że ten film świetnie wypełnił pustkę pomiędzy Armageddonem, Prometeuszem i Dniem Niepodległości. Wsio. Polecam, bilet to nie majątek, a fajne widowisko. I bardzo dobrze, że nie przekonały mnie w pełni te narzekania tutaj i poszedłem do kina. =)

ocenił(a) film na 8
StudioAlone

Mam takie samo zdanie, także już miałem zrezygnować z seansu po przeczytaniu wielu opinii jaki to gniot. Na szczęście poszedłem dziś z kobietą do kina i bawiliśmy się przednio. Na plus efekty specjalne, postać "grubego" i od połowy filmu zero nudy, nonstop akcja.

ocenił(a) film na 7
Baxik28

+1 Jakby jest to film dokładnie tego samego typu, co reszta katastroficznych sci-fi z motywem obcych, ale nie udaje, że ma sens. Znaczy udaje, ale nie boi się zrobić filmu na bazie dość absurdalnej i abstrakcyjnej teorii. Mógłby być to spokojnie aktorski spin-off inside job XD

ocenił(a) film na 6
pirat82

dziś obejrzę na trzeźwo z lektorem w 5:1, pozdrawiam

rysiu266

na trzeźwo chyba nie podołasz hehe....

ocenił(a) film na 6
pirat82

Przyjemna bajka, fajnie zrobiona. Typowo hollywoodzki blokbuster z fajnymi efektami. Ogląda się to dość przyjemnie. Typowy rozrywkowiec, plus za wyobraźnie (bo tego co jest w księżycu bym nie wymyślił). Dwie godziny minęły jak z bicza strzelił, fajna komediowa nieco rola "grubaska". Ogólnie świetny film na odmóżdżenie i oderwanie od szarości dnia codziennego.

ocenił(a) film na 6
tomasz1709

No mi tak od godziny zaczął wciskać. Ale trochę to było ubogie wszystko na zielonych płachtach xd

pirat82

$43 267 130 na świecie
$19 060 660 w USA
$24 206 470 poza USA
budżet
$150 000 000 :płacze ze śmiechu

pirat82

W tym Holyłudzie to cudy wyprawiają, komercja, komercja, zero logiki i przyzwoitości. Brak szacunku dla widza.

ocenił(a) film na 7
pirat82

Dobry film, ale brak superbohaterów proste że niby nie trzyma logiki a który trzyma to film ... opowiada historie, ma morał i fajnie się ogląda nie więcej

ocenił(a) film na 7
pirat82

zgadzam się . Rozrywka na niedzielny wieczór. Olewam że prawa fizyki się nie zgadzają :) Dobrze się bawiłem.

ocenił(a) film na 3
pirat82

No tak, taka postawa pozwoli reżyserom na traktowanie widza jako całkowitego imbecyla. Nie muszę mieć podręcznika do fizyki na seansie, bo sam lubię też np. Pamięć Absolutną ze Schwarzeneggerem albo Pasażerowie ale te filmy trzymają poziom i napięcie a Moonfall to jakiś filmik dla dzieci na poziomie transformersów albo jeszcze gorzej.

ocenił(a) film na 1
pirat82


Moonfall to najgorszy blockbuster w historii kina. Takie gówno nawet nie powinno nigdy powstać, bo aż wstyd, że wydaje się na coś takiego pieniądze.

ocenił(a) film na 3
pirat82

Czyli oceniajmy idiotyczne i slabe filmy wysoko i nie odrozniajmy ich od dobrych. Jakby to gowno mialo srednia ocene 8, to jaka mialoby m8ec armageddon? 20? Ten film nie zasluguje na note wyzsza jak 5.

ocenił(a) film na 6
pirat82

słuszna opinia...fizyka lezy ale lubię fantastykę i taki ten film ma być lekki i przyjemny, bez zagłębiania się w fizykę kwantową itp.

pirat82

Jak dla mnie, film bardzo chce dążyć do mass effect . To tylko taka moja teoria

ocenił(a) film na 7
pirat82

Serial "M jak miłość" ma ocenę 4.1 : )

Gdyby kierować się ocenami tutaj, w ogóle bym tego filmu nie obejrzała, spodziewałam się jakiegoś makabrycznego gniota... a to się bardzo przyjemnie oglądało i sam pomysł z księżycem i historią ludzkości super...

ocenił(a) film na 5
pirat82

No 8 w zyciu bym nie dala, ale koncowka moze byc. Takie pomieszanie Obcych, Kontaktu i Zycia . Obejrzalam na raty bo jestem wielka fanką scifi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones