PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7735}
7,4 6 501
ocen
7,4 10 1 6501
Milioner
powrót do forum filmu Milioner

Chłoporobotnik to w PRL osoba zatrudniona w rolnictwie nie posiadająca własnego gospodarstwa (w praktyce pracownik PGR), natomiast chłop dorabiający sobie poza gospodarstwem nie był chłoporobotnikiem. To tak dla ścisłości.
Dla pozostałych "miastowych" dodam, że słoma jest z upraw zbożowych, a siano z trawy oraz że zwierzęta się hoduje, a rośliny uprawia ;)
Miłego!

der_die_das

Gówno prawda. Chłoporobotnik to i chłop u siebie, i robotnik w mieście.
Pracownik PGR - to robotnik rolny. Hej!

der_die_das

A co sie sieje, a co sadzi, mądralo??
Hej!

baca350

Trawę się sieje. Hej!

baca350

Ziemniaki się sadzi, zboże sieje, też pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
baca350

Głupich się sieje!

ocenił(a) film na 7
h3b4n

głupich się nie je

ocenił(a) film na 7
der_die_das

Ta teza niestety nie wytrzymuje konfrontacji ze źródłami.

Chłoporobotnik to osoba mieszkająca na wsi, ale związana pracą z miastem.

pacheau_vaughn_fw

Jestem czystym przykładem chłoporobotnika. W pracy we Wrocławiu zdaża się, że mówią do mnie wieśniaku. Nie obrażam się bo mieszkam na wsi, a mieszkaniec wsi to wieśniak. Na wsi mówią miastowy, bo pracuje w mieście. Czuć w tym trochę zawiści, ale to normalne bo co to za wieśniak, który bezinteresownie nie zazdrości innym.

ocenił(a) film na 7
Til

Wrocław to taka duża wieś.

der_die_das

A słoma jest jeszcze z butów...

eltoro10000

A siano w głowie...

ocenił(a) film na 8
der_die_das

Chłoporobotnik to człowiek, który pracuje na etacie, zwykle fizycznie a po pracy uprawiający dodatkowo własną rolę, uczone mnie tego nawet na studiach ekonomicznych. A hodować to można także zboże i jest to poprawne użycie tego słowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones