PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=635959}

Miłość to miłość

Láska je láska
6,8 34
oceny
6,8 10 1 34
Miłość to miłość
powrót do forum filmu Miłość to miłość

...to najsłabsza strona filmu. Jeśli ktoś nie widział i zupełnie nie wie o czym jest film to patrząc na tandeciarskie kolorowe pudełeczko i łącząc je z tytułem może podejrzewać, że to będzie produkcja dla średnio rozgarniętych niuniek - takie coś w stylu trochę komedii romantycznej, trochę jak śmieszne czeskie nastolatki rozmawiają sobie o pierwszych uczuciach i takie tam. Nic z tych rzeczy. Film zawiera momenty zabawne (bo raczej nie śmieszne), czasem "ckliwe", a czasem trochę naiwne ale ogólnie to całkiem dojrzały film o bardzo poważnych i ważnych sprawach. Jak w typowej czeskiej produkcji, bohaterowie są niekrystaliczni, każdy jest "jakiś". Opowiedziana historia rzeczywiście na początku wydaje się zwielokrotnieniem tego co już było wiele razy, ale warto obejrzeć dalej, bo to się znacząco zmienia.

Trudno go z czymś porównać, ale jeśli ktoś lubi czeskie kino to nie będzie zawiedziony na pewno. Jeśli ktoś nie przepada za czeskim filmem, za to podobały mu się produkcje w rodzaju "Mojego roweru" to też powinien być zadowolony. Mi się bardzo podobało.

Co do tego skąd wziąć w Polsce to nie wiem - ja mam czeskie DVD z angielskimi napisami. Prawdę powiedziawszy w przypadku większosci współczesnych czeskich filmów zakup oryginału z angielskimi napisami to jedyna możliwość obejrzenia w Polsce jeśli się nie zna dostatecznie dobrze czeskiego. U Czechów to wyszło na DVD pod koniec zeszłego roku chyba, a może na początku tego - nie wiem dokładnie. Polskich napisów czy to dorabianych po domowemu, czy to w oficjalnym obiegu nie widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones