PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808721}

Między morzem a oceanem

Entre dos aguas
5,5 548
ocen
5,5 10 1 548
5,7 7
ocen krytyków
Między morzem a oceanem
powrót do forum filmu Między morzem a oceanem

To film, który pokazuje trudne, skomplikowane tematy społeczne: narkotyki, alkohol, samobójstwa, rasizm, rola ojca w dużych rodzinach. A wszystko to w kontynuacji historii życia dwóch braci, pochodzących ze środowiska, które nie dało im tak naprawdę nic, co pomogłoby im wyzwolić się z kręgu biedy i niemożności - prawie żadnych kwalifikacji zawodowych i jakiegokolwiek poziomu wykształcenia. Tkwią w zaklętym kręgu niemocy i braku szans na zmianę swojego życia. I o ile jeden z braci, Cheito jakoś znalazł swoją drogę, a przynajmniej ma w miarę stabilną sytuację rodzinną i jasny cel, do którego dąży, to Isra jest całkiem zagubiony. Film emanuje autentycznością i wiarygodnością, grają nieprofesjonalni aktorzy, wiem, ze jest w tym dużo prawdy, ale ja nie poczułam żadnej empatii z postaciami w związku z ich skomplikowanym życiem. Pewnie to jakaś moja przypadłość.
Film kończy się delikatną aluzją, że jednak jest nadzieja. To piękna scena łącząca ze sobą przeszłość i przyszłość zapisaną w korze drzewa. Ale dla mnie to była tylko chwila - nie uwierzyłam w jej trwałość i szansę na spełnienie.

Agatonik

A widziałaś "La leyenda del tiempo", pełnometrażowy debiut reżysera, z którego to filmu pochodzą owe retrospektywne sceny?

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

No właśnie nie! I wiem, że miałabym pełniejszy obraz. Był na NH, ale już nie wcisnęłam go.

Agatonik

To sobie odpuszczam,dzieki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones