PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826447}
6,2 2 996
ocen
6,2 10 1 2996
7,2 28
ocen krytyków
Memoria
powrót do forum filmu Memoria

Dla mnie ten film to zwykłe urojenie reżysera, urojenie, które wytłumaczy tylko jemu podobny człowiek, pełen podobnych urojeń, jestem pewien tego, że większość osób, która obejrzała ten film, na pewno po seansie wyjdzie oszołomiona tym, że w tej transcendentalnej chujowiźnie czas dłużył się, rozciągał i torturował każdą przeciągniętą minutą, a chęć wydostania się w połowie seansu z sali kinowej toczyła nierówną walkę z obejrzeniem tego do końca, by móc potem z czystym sumieniem powiedzieć komuś :
"zaklinam Ciebie, jeżeli kochasz życie, są lepsze filmy do obejrzenia"
Mam wrażenie, że ten film to swoiste, wyrafinowane bestialstwo. Nie doszukujmy się sztuki w miejscach, gdzie jej nie ma, nie twórzmy wyjątkowych kategorii dla tego typu filmów, tylko dlatego, że w słownikach wyrazów obcych są takie wyrazy jak "transcendentny", "egzystencjalny" czy "metafizyczny".
Kinematografia jest tak piękną dziedziną sztuki, dlatego, że w dwóch godzinach można streścić historię świata, stworzyć postać, którego odbiorca pokocha albo znienawidzi, stworzyć coś, gdzie w człowieku, choć minimalnie drgną emocje, ale ten film to brutalne zaprzeczenie, tu nie ma nic, są dźwięki, obrazy, ale nie ma historii, nie ma emocji.
Tylko poczucie straconego czasu, którego nikt nie zwróci.

ocenił(a) film na 5
fanatyk_hxc

Zgadzam się też - komentarz w punkt

ocenił(a) film na 3
fanatyk_hxc

Dla mnie ten film był męczarnią. I absolutnie nie mam nic do wolno prowadzonych filmów czy długich ujęć, ale to co otrzymujemy tutaj... Jedna z ostatnich scen, rozmowa dwóch postaci przy stole, trwa 12 minut z czego ponad 10 z jednego, statycznego ujęcia! Można poczuć się jak w teatrze. Skusiła mnie Tilda, ale tym razem mnie oszukała.

ocenił(a) film na 7
fanatyk_hxc

Sami wybieramy, co jest dla nas samych sztuką. Mnie zaintrygowała niezwykła ścieżka dźwiękowa i piękne zdjęcia.
Serio tak trudno jest zrozumieć, że ludziom podobają się inne rzeczy?

ocenił(a) film na 1
fanatyk_hxc

Napisane w punkt. Urojenia jakiegos goscia ktory wymyslil, ze przez 2 godziny bedzie pokazywal widoki na miasto czy nature, przedluzal przez kilkanascie sekund ujecie i wytworzy cos nad czym "ludzie z gustem" beda sie zachwycac :) Ten film to brutalna tortura i faktycznie mozna odczuc zal po straconych dwoch godzinach. Ani fabuly, ani dialogow, ani muzyki, ani emocji - doslowna pustka przez caly czas trwania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones