PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716546}
7,8 13 023
oceny
7,8 10 1 13023
6,6 14
ocen krytyków
Maudie
powrót do forum filmu Maudie

Ciężki film, na pewno nie określiłabym go mianem pięknego, bo piękne były tu tylko obrazy. Całe to życie w poczuciu samotności, z obciążeniem po stracie dziecka. Nie dziwne, że gdy trafiła na kogoś, kto w jej głowie mógł jej dać poczucie bycia potrzebnym, starała się za wszelką cene o danie jej tej szansy. Historia o toksycznym związku i małżeństwie. Nie widzę tutaj żadnych plusów, brał wszystkie pieniądze za jej obrazy, kazał z siebie zrobić pana i władcę, któremu nie można się sprzeciwić. Przecież to było chore, a że cierpiał gdy odeszła nie sprawia nagle, że był dobrym mężem. Wiadomo można mówić o innych czasach, ale na pewno istniały wtedy małżeństwa bez przemocy fizycznej, psychicznej i ekonomicznej. Też mam wrażenie, że opis filmu jest tu źle dobrany, bo właśnie po nim spodziewałam się ciepłej historii o miłości dwóch ludzi z problemami

ocenił(a) film na 6
Eiikoo

W pełni się zgadzam. Określanie tego filmu jako obrazu romantycznej miłości (a z takimi stwierdzeniami też się spotkałam), to ogromne nieporozumienie. To był typowy przemocowy związek z charakterystycznym współuzależnieniem osoby tej przemocy doznającej. Rola Sally Hawkins jest niesamowita, przejmująca do bólu. Podziwiam jej ciepło, łagodność, mądrość. Ale natura związku z tyranem Everettem budzi mój sprzeciw.

Eiikoo

Myślę podobnie, do pięknych obrazów dodam piękna muzykę i perfekcyjne aktorstwo. Tyle. Nie ma tu miłości, nazwałbym to identycznie jak Ty, współuzależnieniem, przyzwyczajeniem, toksycznym związkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones