PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739201}
5,4 7 625
ocen
5,4 10 1 7625
6,3 7
ocen krytyków
Masakra w Halloween
powrót do forum filmu Masakra w Halloween

Świetne, compowe efekty. Scenariusz, to hołd dla kina typu Grindhouse - jest, przede wszystkim, zabawnie. Bardzo dobra postać psychopatycznego, milczącego klauna. Widać, że film był tani, ale twórcy zadbali o klimat kontrastową, stylizowaną kolor korekcją, scenografią, doborem kostiumów i charakteryzacją. Jako fanka kina klasy Z jestem bardzo zadowolona i chętnie zobaczyłabym więcej Arta w kolejnych częściach.

ocenił(a) film na 9
Kaileena_Farah

Powiem ci szczerze ze dawno mnie tak horror nie wciagnal. Powiem szczerze ze nie dorasta do piet mu wielce zachwalany IT ktory wyglada jak miks STRANGER THINGS ze starym IT. W TERRIFIER mamy wszystko to co uwielbiam czyli swietna klimatyczna muzyke i zrobienie filmu z serduchem przez osoby ktore ewidetnie sa fanami slasherow z lat 80-tych. Czulem to w kazdej minucie filmu ile serca w produkcje wlozono. Mozna miec budzet 100 mln.dolarow ale nie zrobisz swietnego horroru gdy nie ma tej prawdziwej milosci i szacunku do swojego ulubionego gatunku filmowego. Milczacy straszny klaun z CUKIERKA ALBO PSIKUS i tego filmu przeraza znacznie lepiej i mocniej od tego chamsko komputerowo generowanego klauna z IT. Nic bardziej nie przeraza niz milczacy morderca z paskudna geba o ktorym widz tak naprawde nic nie wie. Nie mamy pojecia skad jest dlaczego tak a nie inaczej sie zachowuje... Nie znamy jego motywow oraz przeszlosci... Taka niewiedza przeraza sto razy bardziej od ukazania nam klauna jako demona ktory wieki temu juz istnial i straszyl(motyw przewodni z IT). Koncowka w prosektorium gdy doszlo do skoku napiecia i migania swiatel genialna... Tego sie nie spodziewalem... Mam cicha nadzieje ze pojawi sie wkrotce TERRIFIER2 a wogle najb.bym sie cieszyl mogac go ogladac w kinie. Skoro wgniotl mnie swoja prostota i klimatem w fotel widzac go na sluchawkach na 10calowym monitorze to w kinie bym byl wniebowziety... Takich filmow z genialna muza i serduchem chce ogladac coraz wiecej i szkoda ze tak trudno trafic na perelke w tym gatunku...

punisher822_filmweb

Perełek jest całkiem sporo, tylko większość powstała +/- 30 lat temu i dostęp do nich jest utrudniony. Ogółem - zgadzam się z Twoim komentarzem. Film zrobiony z sercem, od fanów - dla fanów. Bez silenia się na żadne udziwnienia, nadawanie sztucznego sensu, jak to miało miejsce we wspomnianym przez Ciebie 'It'. Po prostu piękna jatka. Też czekam na więcej.

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
Kaileena_Farah

Panowie i Panie. Zgadzam sie z Wami w calej rozciaglosci! Film jest swietny! Dawno sie tak nie bawilem, na filmie tego typu!

ocenił(a) film na 9
Kaileena_Farah

Fakt perelek bylo kiedys sporo a ostatnio wchodza stale gnioty do kin gdzie pomimo duzego budzetu muza nie wciaga ba nawet ukazanie mordercow lub stworow nie jest przerazajace. Jest masa oklepanych schematycznych filmow tak zenujacych ze widz po prostu sie tym juz nie jara. Obejzy z niesmakiem i zapomni... Tak w wiekszosci ludzie odbieraja wspolczesne horrory. Sa tak oklepane wrecz takie same jak inne ze traca element zaskoczenia. Jak to mozliwe ze taniutki TERRIFIER ma genialna sciezke dzwiekowa ktora bije na leb mase filmow za 30,40,50 milionow dolarow? Zawsze lubilem kino w stylu lat 80-tych takie troche grindhousowe i nie ukrywam za to tez lubie ROBA ZOMBIE. Ubolewam na tym ze ZOMBIE nigdy nie zabral sie za calkiem nowa TEKSANSKA MASAKRE bo facet robi horrory z serduchem co juz nie raz pokazal. Jesli nie widziales/las jego nowszego filmu '31' to koniecznie sobie pusc. Klimat i muza no i postacie psychopatow... Miodzio... Polecam...

ocenił(a) film na 9
punisher822_filmweb

Oczywiscie piszac to wyzej nie mialem na mysli ze ROB ZOMBIE wyrezyserowal 'TERRIFIER' tylko mialem na mysli tematyke zwiazana z horrorami o psychopatach.

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

"31" nie wyszedł R.Zombiemu moim zdaniem. Lepiej prezentują się z jego filmów
"Bękarty diabła" 2005, "Halloween" 2007, "Lord of salem" 2012,
a nawet "Dom 100 trupów" 2003.
Dom 1000 trupów polecam wersje 105 minut, bo większość osób widziało pociętą wersję 89 minut.

"31" to taki jakby zlepek scen z jego poprzednich filmów niechlujnie zmontowany.
Ale on miał duży problem z cenzurą przy tym filmie i był wielokrotnie montowany od nowa.

Obecnie R.Zombie zajmuje się kontynuacją "Bękartów diabła" więc jest na co czekać.

ocenił(a) film na 9
returner

Tak sie sklada ze 31 ma naprawde swietny montaz i ogromny szacun sie nalezy dla dzwiekowcow bo zrobili kawal dobrej roboty ale docenisz to tylko ogladajac z dobrymi sluchawkami. Wiem doskonale ze 31 mial spore problemy z cenzura i Rob musial sie duzo napocic zanim film w finalnej wersji wszedl do dystrybucji. Z filmu na film widac ze R.Zombie robi postepy i kazdy nowy film jest wizualnie lepszy. Chcialbym by BEKARTY DIABLA2 byly blizej klimatem do DOMU 1000 TRUPOW bo bardziej mi ten film lezal i mam do niego sentyment.

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

Najwyżej oceniane filmy Zombiego to Halloween 2007 i Bękarty diabła 2005.
Lord of Salem 2012 ma bardzo zaniżoną ocenę - imdb 5,1.

Filmy Zombiego są specyficzne.
On stawia na formę, a nie na treść. Coś jak we wczesnych filmach Argento jak
Głęboka czerwień 1975, Suspiria 1977, Inferno 1980, Ciemności 1982,
Phenomena 1985. Mniej ważny scenariusz, aktorstwo czy dialogi,
ale mieliśmy ucztę audiowizualną w tych filmach Argento.
Podobne mam odczucia przy filmach Zombiego. Może trochę przesadzam,
bo jednak Argento był bardziej utalentowany i oryginalny,
a styl filmów Zombiego jest podobny w kilku innych horrorach z XXI wieku.

Sądzę, że z "31" wyciął nawet 20-25 minut po tych wszystkich montażach.
Może pierwotna wersja "31" byłaby tak brutalna jak "Terrifier",
które nie miało szans wejść z takimi scenami do kin.
Miała pojawić się wersja reżyserska "31", ale nie doczekaliśmy się.

Jego żona Sheri Moon Zombie wystąpiła we wszystkich jego filmach.

ocenił(a) film na 9
returner

Wiem ze Jego zona wystepuje w kazdym z jego filmow i nie wiem czy wiesz ale wlasnie na planie DOMU 1000 TRUPOW sie poznali ;-)... Tam sie narodzila ich milosc i wcale sie facetowi nie dziwie bo w DOMU... byla sliczna i seksowna... Nie wiem czy wiesz ale kinowy rynek amerykanski nie jest taki jak u nas. Tam sa kina niszowe gdzie puszczaja brutalne filmy takie jak TERRIFIER. Tamtejszy rynek jest zupelnie inny od naszego i filmy niskobudzetowe maja szanse pojawiac sie w kinie. Tylko u nas sie przyjelo ze kino jest tylko jedno i nie ma sieci kin ktore puszczaja horrory lub jakies inne kino klasy c. Nie ukrywam ze chcialbym zobaczyc TERRIFIER w kinie bo posiada swietny klimat i zaje...sta muze co napewno by spotegowalo wrazenia.

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

Widocznie poznali się na planie filmu w 2002 roku i w tym samym roku po kilku miesiącach ślub. Dziwne. Nigdy bym tak się nie spieszył,
bo można wdepnąć w niezłe gówno kogoś tak słabo znając.

Wiem, że u nich wyświetlane są filmy w kinach jakie u nas nigdzie nie grają, ale "Terrifier" u nich nie był grany w kinach tylko od razu pojawił się w dystrybucji DVD/Blu-ray.
W kinach był grany dotychczas tylko w:
UK 28 października 2017 - Horror Channel FrightFest oraz
Holandii 14 kwietnia 2018 - Imagine Film Festival

ocenił(a) film na 6
Kaileena_Farah

Kino grozy 1970-1990 było najlepsze więc trzeba się cofnąć nawet więcej niż powiedziałeś (30 lat),
bo 28-48 lat.

returner

*PowiedziaŁAŚ

To było uproszczenie. Wiadomo, że lata 60, 70 i 80, to najlepszy okres horroru. Na szczęście nadal zdarzają się jakieś przebłyski.

ocenił(a) film na 4
punisher822_filmweb

Twoja cicha nadzieja się ziściła, dwójka powstała, i jest potwierdzone, że trafi do kin (choć pewnie każdy, kto miał ją zobaczyć, już to zrobił)

Kaileena_Farah

I pomyśleć że w średniowieczu stosowano takie kary jak ta scena z piłą, zgroza

ocenił(a) film na 6
Kaileena_Farah

Chyba najlepszy klaun z horrorów,nawet lepiej wyglądało niż ten słynny,To.Te jego miny,gesty,ruchy mistrzostwo.A jak się przebrał za kobietę to już w ogóle kabaret urządzał he he.Laski też twarde fajnie walczyły z nim.Daje 6 i polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones