PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9043}
7,5 2 608
ocen
7,5 10 1 2608
Marzyciele, czyli potęga wyobraźni
powrót do forum filmu Marzyciele, czyli potęga wyobraźni

tytuł!

ocenił(a) film na 8

Film bardzo mi sie podobał, ale nie otym chce napisać. Ciekawą sprawą jest przetłumaczenie tytułu tego filmu przez polskiego dystrybutora - oryginalnie "Radioflyer" (nie wiem co to znaczy po angielsku, tak w kazdym razie nazywał sie "wózik" chłopaków od którego wszystko sie zaczęło), troche sie różnie od jego "polskiego znaczenia" - "Marzyciele, czyli potęga wyobraźni"... podejrzewam, że to dlatego, iż "Radioflyer" nie ma swojego odpowiednika w j. polski, ale niesmak mi troche pozostaje... nie mogli po prostu zostawic "Radioflyer"?

Pablo_2

Radio Flyer to nazwa amerykańskiej firmy od kilkudziesięciu lat produkującej bardzo popularne tam gadżety dla dzieci, przede wszystkim właśnie ten czerwony wózek. http://www.radioflyer.com/home/home.html [www.radioflyer.com/home...] Na polski ciężko to przetłumaczyć więc mamy Marzyciele czyli potęga wyobraźni, pewnie tytuł wziął się od nazwy w oryginale: Radio Flyer - powered by imagination (napędzany wyobraźnią)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones