PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38828}

Maniakalny gliniarz

Maniac Cop
5,9 2 715
ocen
5,9 10 1 2715
5,2 6
ocen krytyków
Maniakalny gliniarz
powrót do forum filmu Maniakalny gliniarz

Maniakalny glina (AKA "Glina Maniak", pod takim tytułem oglądałem ten film) to jeden z ostatnich slasherów z prawdziwego zdarzenia z tej "złotej dekady slasherów". Film co prawda zaliczany jest do tych z klasy B, ale trochę niesłusznie.Miał całkiem spory budżet (1 mln dolarów) a poza tym jest naprawdę dobrze zrealizowany.
Postać Matta Cordella - policjanta zabójcy - stała się już kultowa i często bywa stawiana obok filmowych zabójców takich jak Jason Voorhees, Michael Myers,Freddyego Krugera czy Angeli Baker. Matt Cordell dostał się nie tylko do panteonu filmowych zabójców z lat 80-tych ale także doczekał się dwóch sequeli.Duża zasługa tu odtwórcy tytułowego policjanta- zabójcy Roberta Z'Dara.
Co do samego filmu- ma w sobie ten stary dobry klimat i ciekawie go się ogląda.Dużym plusem jest muzyka, zwłaszcza ta ze scen wspomnień Cordella. Nietuzinkowy scenariusz i dosyć nieprzewidywalny - w połowie filmu oglądamy śmierć, wydawałoby się "głównego" bohatera.Śmiało polecam wszystkim fanom filmowych zabójców 8/10

ocenił(a) film na 10
Wym1atacz

racja racja wym1atacz, dla takich fanów to Matt Cordell stoi niedaleko Jasona i Krugera, wręcz tuż za nimi :) DZIESIĘĆ/NA/DZIESIĘĆ :)

ocenił(a) film na 9
Wym1atacz

Film miód malina :-)))) Motyw muzyczny też jest nie do zapomnienia mam na myśli to ponure gwizdanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones