PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95747}

Mad Max: Na drodze gniewu

Mad Max: Fury Road
7,2 215 279
ocen
7,2 10 1 215279
8,5 52
oceny krytyków
Mad Max: Na drodze gniewu
powrót do forum filmu Mad Max: Na drodze gniewu

- jakie zauważyliście w czwórce motywy z poprzednich części ? Ja takie - karzełek, dzieci z III-ej części,pozytywka, przekrwione oczy w wizjach Maxa ( jak u Toe - Cuttera przed zderzeniem) no i nieodpalające naboje w dwururce. Coś jeszcze ?

ocenił(a) film na 10
dago2

nawet kurtka z jednym ramieniem była :)

ocenił(a) film na 10
dago2

i opaska na kolanie maxa

ocenił(a) film na 10
elektroneuronowa

O widzisz - faktycznie umknęło mi to. No i oczywiście szyna na nodze.

ocenił(a) film na 8
dago2

Komiczna scena rozbrajania Furiosy w ciężarówce cytuje początek 3 części. Podobnie jak cały motyw ucieczki cysterną (który zresztą został wykorzystany też w teledysku Nas Nie Dagoniat TATU :P).
Był Interceptor (jak na mój gust zdecydowanie za mało), były wizje utraconej rodziny, były przyspieszone widocznie sceny, były najazdy na pas napędowy wystający ponad maskę pojazdu i motyw z przyspieszającą nagle ciężarówką, która taranuje wóz przed nią. Jednym wielkim cytatem było kompletne szaleństwo wyzierające z każdego zachowania armii Joego (podobnie jak członków gangu w pierwszej części).

ocenił(a) film na 10
KiTech

Klimat z Mad Maxa przeszedł do wielu filmów - w ubiorze, pojazdach, scenerii - do Szybkich i Wściekłych np. - choć mnie ten film nie powala. Tak - zbliżenia turbiny+nagłe przyspieszenie - zdecydowanie. Takim zbliżeniem zaczyna się druga część.

ocenił(a) film na 10
dago2

Ja poza tym znalazłem:
- motyw z przywiązaniem ofiary do maski wozu z "Wojownika szos"
- czaszka z czapką pilota nad przywiązanym Max'em (zgadnijcie która to postać :D)
- babcia z shotgunem niczym w pierwszej części

ocenił(a) film na 10
kryst007

Tak jest - chociaż Twojego trzeciego skojarzenia wcześniej nie pokojarzyłem. Czaszka z pilotką to zapewne nawiązanie do Kapitana Gyro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones