PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91338}

Młody Sherlock Holmes

Sherlock, Jr.
7,8 2 630
ocen
7,8 10 1 2630
8,6 12
ocen krytyków
Młody Sherlock Holmes
powrót do forum filmu Młody Sherlock Holmes

...który komik jest lepszy - Charlie Chaplin czy Buster Keaton - po prostu nie potrafiłbym
powiedzieć. Obydwaj panowie byli w tamtych latach genialni (zresztą nadal są) i
zdecydowanie trzeba im przyznać tytuł -mistrzowie komedii. Filmy Chaplina rozbrajają
głębszą treścią i przesłaniami oraz trampem w szerokich spodniach i meloniku, filmy
Keatona kamienną miną Bustera w najbardziej absurdalnych sytuacjach i tempem jak z
filmów akcji (przy "Generale" mogą się schować współczesne produkcje tego gatunku). Ale który z
komików jest w tym wszystkim lepszy? Nie wiadomo. "Młody Sherlock Holmes" to, podobnie
jak "Generał" arcydzieło kina niemego, które ze względu na swą genialną prostotę, nawet
dzisiaj śmieszy do łez. Scena z Sherlockiem uciekającym na motorze - mistrzostwo. Nie
sugerujcie się datą powstania filmów zarówno Bustera Keatona, jak i Charliego Chaplina -
one nadal są świetne, chociaż mają już ponad 80 lat. "Sherlock Jr." - 9/10.

ocenił(a) film na 10
dejwid_filmweb

Dla mnie numerem jeden był, jest i raczej zawsze będzie Chaplin, również dlatego, że większość jego filmów ma, jak sam wspomniałeś, głębszą treść. Ale po tym filmie nie mam już wątpliwości, że srebrny medal należy się Keatonowi. To co tu wyprawia, zwłaszcza przez ostatnie 10 minut, jest jednym słowem niesamowite. Ból brzucha i policzków ze śmiechu gwarantowany. Do tego piękna seria gagów powodowanych przez zmieniający się obraz na ekranie kinowym - mały hołd dla montażu, podstawy kinowego języka; na taki pomysł nawet Chaplin nie wpadł!

PS Muszę teraz sprawdzić komu należy się brązowy medal ;) Haroldowi Lloydowi?

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

A być może : ) Chyba szczególnie za "Jeszcze wyżej ".

ocenił(a) film na 8
dejwid_filmweb

O Boże, na "Jeszcze wyżej" umęczyłam się okrutnie, chyba najgorsza komedia z tych czasów jaką widziałam :). A Charlie wiadomo, jednak Buston ma tę cudowną niewymuszoną prostotę, która mnie osobiście wprawia w znakomity nastrój. PS. Polecam też znakomitą komedię Maxa Lindera, która u nas chodzi pod tytułem "Trzej muszkiterowie", po angielsku to "The Three Must-Get-Theres" :) (1922)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones