PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6265}

Mężowie i żony

Husbands and Wives
7,3 8 866
ocen
7,3 10 1 8866
7,5 13
ocen krytyków
Mężowie i żony
powrót do forum filmu Mężowie i żony

przemęczony

użytkownik usunięty

Przede wszystkim w filmie zabrakło błyskotliwych dialogów i humoru typowego dla Allena. Fabuła ogólnie jest o niczym. Mężowie i żony, żony i mężowie, rozchodzą się, schodzą i tak w kółko. A jakaś głębsza analiza związków między ludźmi jest zbędna, bo nic nowego z niej na pewno nie wyciągniemy. Jeśli chodzi o zdjęcia i montaż; kamera cały czas się trzęsła. Oczywiście był to celowy zabieg, nadający większej realności filmowi. Widzowi ma się wydawać, że ktoś szybko włączył kamerę i chciał sfilmować daną scenę. Jednak to mi się nie podobało. Zdecydowanie wolę filmy Allena gdzie każda scena i każdy ruch kamery jest dokładnie przemyślany. Trzęsąca się kamera mnie tylko dekoncentrowała. Tak samo wstawki imitujące wywiad z bohaterami - wg mnie to było niepotrzebne. Akcja już rozwleczona została jeszcze bardziej rozciągnięta.

Moja ocena 5/10

jeśli chodzi o Allena i jego filmy z Mią Farrow w podobnej tematyce, to o wiele bardziej polecam znakomite "Hannah i jej siostry".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones