PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=828513}
6,3 3 214
ocen
6,3 10 1 3214
Mój przyjaciel szpieg
powrót do forum filmu Mój przyjaciel szpieg

Uważam, że każdy współczesny film powinien posiadać uczciwą informację odnośnie stopnia realizacji "oskarowych parytetów", tak aby osoby nie życzące sobie ordynarnej / natrętnej propagandy - szczególnie tej wycelowanej w dzieci - mogły takie filmy omijać z daleka.

I tak: jedną z ważniejszych ról drugoplanowych w niniejszym filmie gra (a jakże by inaczej) para gejów, natomiast główna bohaterka (mała dziewczynka) dwukrotnie nawiązuje w dialogach (afirmacyjnie rzecz jasna) do homoseksualizmu.

Z uwagi na głęboki szacunek i tolerancję dla osób nie akceptujących przedmiotowych kwestii pragnę je ostrzec przed puszczaniem niniejszego filmu dzieciom.
Ps. Ode mnie 1/10.

able

Dzięki.

able

Dzięki. Gdyby nie Twój komentarz wypożyczyłbym dla dzieci:(

able

Faktycznie, na to co able tu pisze nie zwróciłem uwagi, bo człowiek już powoli się niestety z tym oswaja, ale masz całkowitą rację. Dla dzieci to też się nie nadaje, bo jest kilka brutalnych scen, w których ktoś ginie - np. jedna z zabójstwem nożem. Z tego powodu nie puściłem tego córce.

ocenił(a) film na 6
able

Przecież ten film z tego kpi para gejów dla przykładu- jeden zachowuje się jak baba (zna się na modzie etc.), drugi jest typowym "macho" czyli "typowa" para gejów... Dalej mała dziewczynka raz nawiązuje do tego mówiąc że partnerka głównego protagonisty jest lesbijką (nie ma innych przesłanek niż wygląd aby to ocenić), więc to nadal jest obracanie się w stereotypach czyli coś czeka komedie używają od lat...

able

XDD

able

Jak na hollywoodzkie standarty to i tak tej propagandy jest tu na lekarstwo - homoseksualiści są postaciami trzecioplanowymi, mają bodaj trzy sceny. No i żaden z głównych, ani nawet drugi planowych bochaterów/bohaterek nie jest czarny co było ogromną dozą odwagi że strony twórców.

able

Dzięki na pewno obejrzę z dzieckiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones