PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1019}

Lot nad kukułczym gniazdem

One Flew Over the Cuckoo's Nest
8,5 406 583
oceny
8,5 10 1 406583
8,7 48
ocen krytyków
Lot nad kukułczym gniazdem
powrót do forum filmu Lot nad kukułczym gniazdem

ten film poza grą aktorską niczym się nie wyróżnia. Jest po prostu nudny. oglądając ten film czułem się jakbym oglądał dokument ,pewnie dla tego że sprawozdanie z tygodnia spędzonego w szpitalu psychiatrycznym byłoby bardzo podobne jak nie ciekawsze. W tym filmie nic się nie dzieje , jest to tylko pokazanie jak żyją ludzie w szpitalu psychiatrycznym. Nie wróce do niego na pewno bo zwyczajnie mnie męczył.
I tak , zrozumiałem ten film

ocenił(a) film na 8
marvelowiec01

To może tak, marvelowcu drogi; ten film to coś jak połączenie:
- Deadpoola - czyli o buntowniku, który z natury był dobrym człowiekiem, ale czuł potrzebę ciągłego buntu),
- X-Menów - czyli o ludziach, którzy są inni niż reszta społeczeństwa i mimo, że nie są tak naprawdę chorzy psychicznie, to z powodu swojej wyjątkowości nie umieją się w tym społeczeństwie odnaleźć; dlatego żyja w odosobnieniu, z dala od reszty społeczeństwa (tu szpital jest jak szkoła stworzona przez Xaviera)
- Punishera - czyli w chwili, kiedy ci spokojni i nie robiący nikomu krzywdy ludzie zostają skrzywdzeni (tu najbardziej chodzi o Billyego Bibbita) następuje zemsta ale świat i tak ostatecznie uważa, ze to Punisher jest krzywdzicielem. Chociaż my, widzowie, dobrze wiemy, że zrobił co musiał zrobić.

ocenił(a) film na 3
Sony_West

Prawdopodobnie masz racje i książka z pewnością może tak to przedstawić , jednak moim zdaniem nie jest to dobry materiał na film ponieważ nic się w nim nie dzieje i mnie po prostu męczył stąd moja ocena. Mam przyjaciółkę która była pacjentką szpitala psychiatrycznego i poznałem od niej dużo ciekawsze historie i postacie jakie były tam razem z nią. Nawet po wyjaśnieniach jakie czytałem na forach na temat fenomenu tego filmu nie zmieniam zdania.

marvelowiec01

Taka ocena nie tyle świadczy o słabości filmu, co niedostatkach widza.
Skoro tutaj ponoć "nic się nie dzieje" (co jest grubym nieporozumieniem, bo film jest wręcz gesty od "dziania"), ciekawe, co byś napisał o wczesnych filmach Jarmuscha... ;)

ocenił(a) film na 3
zweistein

nie będę porównywał tego filmu do innych psychologicznych dramatów które mogłyby być nudniejsze poniewaz oglądałem tez wiele ciekawszych na tle ktorych ten nie wypada zbyt dobrze. Nie zmieniam zdania i dalej twierdze że na książke albo dokument to moze byc dobry materiał ale jako film fabularny męczy.

marvelowiec01

A... czyli teraz w końcu rozumiem , dlaczego film obsypano nagrodami - bo słaby i męczący. Logiczne ;)

ocenił(a) film na 3
zweistein

takie jest moje zdanie. Mozliwe ze jest fenomenalny tylko nie w moim guscie ale skoro ledwo go obejrzalem to ocenilem go wg siebie a nie recenzji i nagród

marvelowiec01

Oczywiście, to uczciwe podejście, skoro nie przesądzasz o ponadsubiektywnej wartości filmu.

zweistein

''ponadsubiektywnej wartości filmu''

error 404 - strony nie znaleziono

Frix99

Kto szuka dobrze... ten znajdzie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones