PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 370 tys. ocen
8,4 10 1 369898
8,0 39 krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

chociażby kapo mówi po polsku; sa tez inne antypolskie akcenty

ocenił(a) film na 9
pablo2006

jakie?

Ready2

1. W filmie jest pokazanych tylko troje Polakow : dziewczynka rzucajaca
kamieniami, dziwka i kapo.
2. W zadnym z obozow nie ma Polakow-ofiar.
3. Tekst : "na wschod nie idzcie bo tam was nie lubia..."
4. Tekst : "dzis w Polsce zyje jedynie 1500 Zydow"

pablo2006

Schindler mówi też "Polacy mnie nie interesują,chodzi mi o was(żydów)" ,nie jestem pewien dokładności drugiej części zdania ,ale pierwsza jest dokładnie taka. Ale czego się spodziewać Spielberg to żydzicho ,a oni nienawidzą całego świata,przez co cały świat ich nienawidzi. Mają talent do robienia sobie wrogów ,ten film to jeden z dowodów. Oglądałem dokument gdzie uratowani przez Polaków żydzi nie chcieli powiedzieć nawet "dziękuję" bo nie chcieli przyznać ,że cokolwiek tym ludziom zawdzięczają. Kiedys rozmawiałem z pewnym żydem z Izraela ,i on twierdził ,że w Oświęcimiu np. strażnikami byli w większości Polacy i tylko trochę niemców i ,że byli tam prawie sami żydzi w niewoli. Twierdził,że przeczytał to w jakiejś amerykańskiej książce. PATOLOGIA.

pablo2006

Wschód w tej sytuacji może oczywiście oznaczać Polskę, ale równie dobrze Związek Radziecki. I nie 1,5 tys. tylko 4 tys Żydów.

Moim zdaniem za mocno się czepiacie. Ja nie odczułem tego tak, a nawet pojawił się na mojej twarzy uśmiech, kiedy w kadrze pojawił się koleś ze "Złotopolskich" :P Miło jest w filmach takiego formatu obejrzeć ludzi ze swego podwórka, tak samo jak to ma miejsce w Pianiście. Jedyne do czego bym się przyczepił to ta informacja na początku filmu o polskiej porażce po 2 tyg. Degraduje to trochę Polskę jako obrońcę, no ale cóż...

Cauder

Ale widzisz ,mają w tym fałszowaniu interes wszystkie kraje poza nami. Wszyscy szli na ustępstwa ,oddawali siebie bez jednego strzału i my pierwsi ,a kto wie czy nie jedyni (gdyby wcześniej wzięli się za inne kraje) oparliśmy się niemiaszkom i zaczęliśmy z nimi wojnę. Fałszowanie historii umniejszanie zasług itd ma deprecjonować dokonanie. Anglicy handlowali Europą bardzo swobodnie ,a do tego po kolejnych ugodach twierdzili ,że "przynoszą nam pokój".Wstydzą się tego. Wstydzą się ,że byli silniejsi i nie mieli jaj ,żeby powiedzieć "Nie! Wara!". Tak samo Francuziki którzy już zawsze będą się kojarzyć jako cioty.Bez szacunku do siebie i Ojczyzny. My wolimy budować na nowo z miłością i honorem zrujnowany kraj ,niż w pięknym ,bogatym ,żyć jak gówno.

Ottiss14

Abstrahując już od kwestii naszej krzywdy to chciałbym zauważyć, że Zachód prawie zawsze trzymał i będzie trzymać się razem, a my tym Zachodem jeszcze nie jesteśmy. Za kilkanaście, kilkadziesiąt lat będziemy już w tej drużynie pełnoprawnymi członkami, gdy środek ciężkości całkowicie przesunie się z Rosji do Azji. Może wtedy zaznamy szacunku dla naszej historii i powstaną dzieła kultury zagraniczne, które będą w końcu pokazywać prawdę. Z drugiej strony to nie tyczy się tylko Polski. To jest jakaś skaza Amerykanów, że nie potrafią lub nie chcą przedstawiać historii takiej jaka jest tylko przeinaczają fakty. Filmy takie jak 300, Aleksander, czy Troja to szczerze mówiąc gnioty naładowane maksymalnie pustym patosem, a Lista Schindlera to ambitny, mocny i poruszający obraz (dzisiaj oglądałem i nie mogłem przestać płakać na zakończeniu :P) od którego powinniśmy wymagać pewnego poziomu, nie tylko artystycznego, warsztatowego, ale i odpowiednich treści.

ocenił(a) film na 10
pablo2006

A ileż tych słów po polsku było? Pięć? No to ze mnie niezły Japoniec, bo mniej więcej tyle słów po japońsku znam...

Sqrchybyk

obejrzyj jeszcze raz tylko uwazniej.... i przeczytaj co napisalem wyzej

ocenił(a) film na 8
pablo2006

masz racje. ale to cecha wszystkich filmów o żydach.

Sqrchybyk

Co za różnica ile było słów? Dla odbiorcy sygnał jest jasny nawet po jednym. Twoje podejście do tematu jest po prostu niewłaściwe.

ocenił(a) film na 10
Ottiss14

W sumie różnica żadna... Jeśli dla kogos znajomość polskiego (japońskiego, niemieckiego itd.) świadczy o tym, że jest się Polakiem (Japończykiem, Niemcem itd.), to ta osoba nie jest za mądra.

Sqrchybyk

Oczywiście! Ale powiedz to norwegowi ,albo litwinowi ,oglądającemu ten film. Szkopy nie mówili po Polsku więc jest to celowe wprowadzanie ludzi w błąd. A po co? Żeby ludzie wierzyli ,że Polacy wręcz kolaborowali z niemiaszkami i ,że to my zakładaliśmy obozy koncentracyjne. Mówi się o "Polskich obozach koncentracyjnych" ,a nie "niemieckich obozach k. w Polsce". to wszystko celowe działania. W "x-men" był ten sam problem ,wieli napis na starcie "obóz koncentracyjny. Polska". Niestety większość ludzi nie ma zbyt bogatej wiedzy w historycznej i chłoną z filmów takie bzdury jak gąbki. Niby zdanie jakiegoś przygłupiego amerykanina nie ma znaczenia ,ale kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą. A spielberg to wszystko robił celowo. Z jakichś swoich chorych żydowskich powodów.

pablo2006

Pablo zgadzam się z Tobą też to zauważyłam, więcej nic nie napiszę bo ktoś mnie posądzi o antysemityzm.

ocenił(a) film na 10
Ines82

Hej a wiecie ze Główne Stowarzyszenie Pedofilskie czyli Watykan umiescil ten film na liscie filmów propagujących szczegolne wartosci moralne? W tym wypadku dzieciojebcy mają racje film bez dwoch zdan genialny ode mnie 11/10

pablo2006

Są tacy ludzie, którzy wszędzie dopatrzą się "antypolskich akcentów". Współczuję.

ocenił(a) film na 8
ezr

Mnie zastanawia jedno dlaczego już na wstępie powiedziano że Polska padła po 2 tygodniach mi wiadomo że po jednym miesiącu .

ocenił(a) film na 10
ninja_4

Dokładnie po 5 tygodniach. Tez mnie to zastanawia, ktos powinien za to dostać po krzyżu.

ezr

Tak jak są tacy ludzie, którzy wszędzie dopatrzą się "antsemickich akcentów". Równość chyba mamy.

użytkownik usunięty
w_chmielewski

Lepsza była by taka "równość", że jedni drugich szanują.
To, że jedni nas opluwają, nie znaczy, że my możemy opluwać innych. Słowo "równość" zastąpił bym sentencją "taki sam upadek".
Nie uważam, żeby film był antypolski. To za duże słowo. I film nie pokazuje tylko trójki Polaków. Niektórzy z żydów to Polacy.

No niestety ,ale żydzi się nie asymilują. Tzn ,że nawet żyd urodzony w Polsce nie powie ,że jest Polakiem ,tylko będzie mówił że jest żydem.

ocenił(a) film na 10
pablo2006

Jakie tam antypolskie akcenty , przeciez my Polacy jestesmy narodem rasistowskim i antysemickim , i glupie gadanie jak to nas kiedys skrzywdzili i jacy to my biedni.... Sami do tego doprowadzilismy , a co do Żydow to wystarczy porownac sytuacje w Polsce z sytuacja... chyba to było w Dani ,Kiedy kazano Żydom nosic opaski w Dani zrobili to wszyscy Żydzi ,Chrzescijanie itp . a my co ....nic... tylko po wojnie ich jeszcze bardziej gnebilismy....To nie film jest antypolski tylko my jestesmy badz bylismy antysemitami i prawda w oczy kole.

MichalMM

"przeciez my Polacy jestesmy narodem rasistowskim i antysemickim"-powiedz to tym kurewkom które puszczały się z murzyńskim rasistą ,żeby nie być posądzone o rasizm. Kiedy chciały ,żeby się zabezpieczył ,również nazywał je rasistkami więc się zgadzały ,żeby to robić bez. A kiedy po odkryciu ,że są chore pytały czy ma aids...również posądzał je o rasizm. Tak dzisiaj wygląda pojęcie rasizmu. Najbardziej rasistowski kraj na świecie to Zimbwabwe. A co do antysemityzmu ,to lepiej poczytaj jakie są jego źródła. Żydzi mają chorą mentalność. Po pierwsze jak już mówiłem ,żydzi się nie asymilują ,i nawet urodzeni w jakimś kraju nazwą siebie żydem nie np.Polakiem. W interesach zawsze na równi dążyli do rozwoju swojego biznesu jak do zniszczenia konkurencji. Tak było od zarania po dziś dzień. Mój znajomy biznesmen ,handlujący ze stocznią miał na studiach przyjaciela żyda. Kiedy pewnego dnia chciał wejść na teren stoczni to drzwi miał mu otworzyć dawny przyjaciel. Żyd powiedział jednak ,że nie może go wpuścić bo teraz są konkurencją i nie może mu pomagać. Oczywiście ktoś inny mu bez problemu otworzył. Tacy są żydzi. Po wojnie antysemityzm tzw. ,nasilił się u nas ,bo w trakcie wojny żydzicha sprzedawali się masowo ruskom np.do NKWD i potem na ich usługach mordowali Polaków. Nawet osobiście znam chłopaka (swoją drogą choć jest żydem w 1/4 ,a zbiera pieniądze które zarabia i nie wydaje ich na nic ,bo mu szkoda. Jedynie zbiera.) którego babcia była właśnie jedną z tych żydów co sprzedali się do NKWD. I ona również ma na rękach Polską krew. A teraz znowu tutaj mieszka. Tacy są żydzi. Bez duszy. Pełni nienawiści wobec świata i przez świat nienawidzeni.

ocenił(a) film na 10
Ottiss14

Podałeś skrajny przykład zresztą jaki :dziwek które się pieprzyły na lewo i prawo . Nie mówie że ty jesteś rasistą ,też nie jestem ,ale większość społeczeństwa jest niestety...Ale do antysemityzmu się przyznałeś , żyd jest człowiekiem , a człowiek kradnie ,zabija ,oszukuje i tak dalej... są tacy Żydzi i tacy .Skoro ja jestem katolikiem to znaczy że musze być pedofilem jak 10% księży na świecie?Może każdy Żyd dziedziczy w genach chciwość??

MichalMM

No tak to pewnie sami na siebie napadliśmy w II wojnie światowej i oczywiście obozy koncentracyjne też Polacy stworzyli.
I czy mógłbyś podać konkretne przykłady tego powojennego gnębienia Żydów udowodnione naukowo a nie skopiowane z Gazety Wyborczej?

ocenił(a) film na 10
w_chmielewski

Chcesz przykłady? Marzec 68 i pogrom kielecki .

MichalMM

"Pogrom kielecki":
http://www.youtube.com/watch?v=W8PUaHgFZTk

ocenił(a) film na 10
w_chmielewski

A jak myślisz czemu największy obóz był w Polsce?? Bo Polacy nie cierpieli Żydów i to było pewnego rodzaju przyzwolenie.

MichalMM

To nie była Polska, tylko tereny okupowane. A Żydzi odkąd zaczęli sprowadzać do Polski często nadużywali polskiej gościnności do zdrady włącznie. A później "odwdzięczyli" się Polakom za pomocą ubecko-esbeckich
prześladowań. Ale o tym to już Gross nie napisał.

pablo2006

Zobaczcie co sie dzieje w Palestynie, zydzi tak placza ze co to sie z nimi nie dzialo podczas wojny a teraz sami robia to samo z tymi ludzmi, najpierw sa najezdzca a pozniej wypieprzają wszystkich arabow z ich wlasnych terenow. Niewinni ludzie sa kazdego dnia mordowani przez izraelskich terrorystow ktorzy tym mianem nazywaja hamas walczacy o wolnosc, caly swiat oskarżają o antysemityzm a sami sie wybielaja, kiedys ogladalem taki dokument w ktorym wypowiadal sie zyd z izraela i mowil ze jest mu wstyd za to co robi jego kraj. Ci ktorzy sadza ze zydzi to biedaczki i nalezy ich kochac dali sie zmanipulowac zydowskim propagandzie.

ocenił(a) film na 10
TakeMeToBrasil

Biedaczkami byli bprzez kilkaset lat teraz wielu uważa że to my Polacy jesteśmy tak strasznie pokrzywdzeni, a to jest chore co się stało to się nie odstanie trzeba się podnieść a nie użalać jaki to my Polacy mamy ciężki los....

MichalMM

No... to w Polsce jest jednak dobrze. Po co te narzekania, że nie na autostrad, że praca nie daje perspektyw, że służba zdrowia nie leczy , że politycy nie uczciwi.
NIECH POLACY ZAŁOŻĄ FUNDUSZ WSPIERAJĄCY NAPIERDALANIE PALESTYŃCZYKÓW W IZRAELU.

w_chmielewski

ty MichalMM co ty bredzisz ?
pogrom kielecki ? to byla zaplanowana akcja UB,zreszta jedna z wielu na terenach bloku wschodniego i w calosci koordynowana przez NKWD, komunisci chcieli pokazac swiatu zachodniemu "patrzcie jacy ci polscy faszysci ( w domysle zwolennicy II RP ) to wredni antysemici, to dzieki nam komunistom wreszcie II RP zostala przegnana na 4 wiatry a antysemityzm sie"
dlaczego Niemcy zalozyli obozy w podbitej Polsce ? nie, nie dlatego, ze bylo przyzwolenie, polski stosunek do Zydow byl taki sam jak stosunek Francuzow czy Anglikow, nie byla to milosc, nie byla to nienawisc, Niemcy zalozyli obozy w podbitej Polsce bo tu zylo najwiecej Zydow na swiecie wiec mozna powiedziec wzgledy logistyczne przewazyly
pozatym zauwaz, ze Niemcy traktowali Slowian ( no moze za wyjatkiem Czechow i Slowakow ) o wiele gorzej niz np Francuzow; na wschodzie Europy Niemcy sie mniej krepowali w popelnianiu swoich zbrodni, na Zachodzie dbali o pozory, jesli Francuz ukrywal Zyda grozila mu grzywna i areszt, jesli Polak ukrywal Zyda grozila kara smierci ( czesto tez rozwalano rodzine ) a mimo to najwiecej Zydow uratowali wlasnie Polacy, we Francji nie wywieszano czerwonych list jak w Polsce ( 100 Polakow za jednego Niemca ), Francuzow nie wysylano masowo do obozow koncentracyjnych

, generalnie Lista Schindlera to pikus w porownaniu do innych filmow hollywodzkich o Holocausice i Zydach ktore wrecz przedstawiaja Polakow jako antysemitow kolaborantow szmalcownikow a w najgorszym razie a w najlepszym jako ciemnote zreszta filmy robione w Hollywodzie o tejze tematyce zawieraja mase bledow czy wrecz przeklaman, od uzbrojenia niemieckiego ( tygrysy w 1940-1941 ) az po mieszanie najprostszych faktow historycznych ( przedstawianie znajomosci roznych bohaterow ktorzy znac sie nie mogli jak np Czerniakowa i Korczaka w filmie Powstanie ) MichalMM opowiadasz glupoty o antysemityzmie w Polsce
w Polsce antysemityzm ( jak przyznaja wspolnie Komenda Glowna Policji, naczelny rabin Polski Michael Schudrich i przewodnicy Zwiazku Gmin Zydowskich ) to zjawisko marginalne, nie wiem po co powtarzasz glupoty o Polakach antysemitach, wez sobie porownaj to zjawisko z Francja czy chociazby krajami skandynawskimi, zreszta Polska to obecnie jednej z najwiekszych jesli nie najwiekszy proizraelski kraj w Unii Europejskiej

w_chmielewski

ty MichalMM co ty bredzisz ?
pogrom kielecki ? to byla zaplanowana akcja UB,zreszta jedna z wielu na terenach bloku wschodniego i w calosci koordynowana przez NKWD, komunisci chcieli pokazac swiatu zachodniemu "patrzcie jacy ci polscy faszysci ( w domysle zwolennicy II RP ) to wredni antysemici, to dzieki nam komunistom wreszcie II RP zostala przegnana na 4 wiatry a antysemityzm sie"
dlaczego Niemcy zalozyli obozy w podbitej Polsce ? nie, nie dlatego, ze bylo przyzwolenie, polski stosunek do Zydow byl taki sam jak stosunek Francuzow czy Anglikow, nie byla to milosc, nie byla to nienawisc, Niemcy zalozyli obozy w podbitej Polsce bo tu zylo najwiecej Zydow na swiecie wiec mozna powiedziec wzgledy logistyczne przewazyly
pozatym zauwaz, ze Niemcy traktowali Slowian ( no moze za wyjatkiem Czechow i Slowakow ) o wiele gorzej niz np Francuzow; na wschodzie Europy Niemcy sie mniej krepowali w popelnianiu swoich zbrodni, na Zachodzie dbali o pozory, jesli Francuz ukrywal Zyda grozila mu grzywna i areszt, jesli Polak ukrywal Zyda grozila kara smierci ( czesto tez rozwalano rodzine ) a mimo to najwiecej Zydow uratowali wlasnie Polacy, we Francji nie wywieszano czerwonych list jak w Polsce ( 100 Polakow za jednego Niemca ), Francuzow nie wysylano masowo do obozow koncentracyjnych
a co do Marca 1968 byla to wewnetrzna walka o wplywy w PZPR miedzy frakcja pulawiakow i natolinczykow ) jak zapewne doskonale wiesz do PZPR nikt w Polsce nie palal sympatia, PZPR rzadzila bo miala oparcie w bezpiece i "bratniej pomocy" za Wschodu i rzadzenie jej cienko szlo totez niejaki Moczar postanowil zastosowac narodowa retoryke i odwolac sie do ludzi w celu zjednania sobie poparcia i przejecia wladzy w PZPR dla swojej frakcji, tak sie wtedy zlozylo, ze kraje arabskie napadly na Izrael a jak dobrze wiesz Arabow popieral blok wschodni ( w tym i PRL ) totez kogos trzeba bylo obwolac "5 kolumna" a ,ze w Polsce zostalo jeszcze wielu Zydow totez komunisci oglosili ich "5 kolumna"
Moczarowi nie udalo sie wygrac wladzy w partii bo spoleczenstwo ( w tym i kard. Wyszynski ) popieralo Izrael
zreszta nie chce mi sie tego tlumaczyc, jest masa ksiazek i masa ciekawych programow o tym, jak wolisz wierzyc w mity to prosze bardzo
chcialbym ciebie jednak zapewnic, ze w Polsce antysemityzm ( jak przyznaja wspolnie Komenda Glowna Policji, naczelny rabin Polski Michael Schudrich i przewodnicy Zwiazku Gmin Zydowskich ) to zjawisko marginalne, nie wiem po co powtarzasz glupoty o Polakach antysemitach, wez sobie porownaj to zjawisko z Francja czy chociazby krajami skandynawskimi, zreszta Polska to obecnie jednej z najwiekszych jesli nie najwiekszy proizraelski kraj w Unii Europejskiej
a co do filmu generalnie Lista Schindlera to pikus w porownaniu do innych filmow hollywodzkich o Holocausice i Zydach ktore wrecz przedstawiaja Polakow jako antysemitow kolaborantow szmalcownikow a w najgorszym razie a w najlepszym jako ciemnote zreszta filmy robione w Hollywodzie o tejze tematyce zawieraja mase bledow czy wrecz przeklaman, od uzbrojenia niemieckiego ( tygrysy w 1940-1941 ) az po mieszanie najprostszych faktow historycznych ( przedstawianie znajomosci roznych bohaterow ktorzy znac sie nie mogli jak np Czerniakowa i Korczaka w filmie Powstanie )

pozdrawiam

monsieur_dawid

* antysemityzm sie zakonczyl"

dokonczenie do poprzedniego postu