PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859126}

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Zack Snyder's Justice League
6,9 33 701
ocen
6,9 10 1 33701
4,8 22
oceny krytyków
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

My, fani Zacka i jego podejścia do DC w internecie lekko nigdy nie mieliśmy. Ciężko było znaleźć miejsce w którym można wyrazić sympatię i szacunek do Zacka Snydera i jego twórczości, po dziś dzień środowisko wokół osoby Łukasza Stelmacha zarzuca Zackowi toksyczność (niezła bzdura, każdy kto z nim miał przyjemność pracować nie powiedział nigdy złego słowa, zachwalana jest jego świeżość na planie, oddanie pracy, i personalne wsparcie dla obsady) czego nie można powiedzieć o "feminiście na pokaz" Whedonie, dającym młodym aktorkom rolę za seks). Ukoronowaniem postawy zawodowej i ludzkiej Snydera, jest projekt koszulki, z napisem "producer", ponieważ cytując jego słowa - każdy wspierający wydanie Snyder Cut choćby dobrym słowem, jest dla niego jednym z producentów filmu.

Nie chce w tym wpisie nikogo stygmatyzować. Niechaj wszystkim hejterom Zacka, którzy wypowiadają się o nim jak chcą, się wiedzie. My skupmy się na pozytywnych emocjach, bowiem tu jest nasz kawałek podłogi. W końcu mamy jakieś forum, na którym może spotkać się większa ilość fanów BvS i MoS, i nie zostać zalana falą hejtu i uszczypliwości, pasywnej agresji i toksyczności, którą musimy znosić gdziekolwiek któryś z nas, wspierający Ruch Snyder Cut, miał czelność wypowiedzieć się pozytywnie o filmografii Snydera.

Wiem że wielu z Was kusi by odpyskować hejterom tak chamsko, jak oni bez powodu jadą z nami, ale nie idźcie tą drogą. Ponieważ rzeczy które zbudował Ruch Snyder Cut reprezentują pozytywne wartości, jaką jest wyciąganie z eskapizmu w postaci filmów i seriali, dobrych kierunków na stawanie się lepszymi ludźmi. Tak jak sfrustrowany i zgorzkniały Bruce Wayne w Dawn of Justice, którego śmierć Supermana zainspirowała do refleksji nad swoim życiem i dalszą działalnością, a imię ukochanej matki usłyszane w szale morderczej obsesji, przypomniało mu kim jest i kim powinien być.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim krytykom DC wg Snydera, którzy zachowywali kulturę wypowiedzi i minimalny szacunek do odbiorcy. Niestety wśród youtuberów takich nie było, może poza Oskarem Rogowskim aka Komiksomaniakiem.

Tym drugim, którzy szydzili, wyzywali, robili nierozumnych idiotów z osób o innej wrażliwości na kino, którym wizja Snydera była droga - również dziękuję. Ponieważ dzięki takim ludziom, mieliśmy motywację by coraz mocniej się jednoczyć, wspierać zagraniczny ruch Snyder Cut. Widząc Wasz jad i toksyczność, staraliśmy się przekuć nasz pogląd w pasję i ciepło, co zrobić musiał także Zack w prywatnym życiu. Dobrze, że fani Snydera wsparli finansowo organizacje zajmująca się zapobieganiem samobójstw. Ma to duże znaczenie, ponieważ powodem odejścia Zacka z produkcji JL było właśnie samobójstwo córki.

Mam nadzieję że od teraz, gdy Snyder Cut ujrzy światło dzienne, ludzie nie będą bali się wyrażać swojego zdania w sieci. Nie będą musieli ukrywać się za "Guilty Pleasure", żeby Marvelowscy znajomi ich nie zjedli i wykpili.

Dla nas MoS i BvS, to po prostu świetne filmy. Bez ale. I czekamy na SnyderCut z diabelską, niczym Książę Uxas, niecierpliwością. Nigdy nie wierzyłem że się uda, choć marzyłem. Marzyć jak widać warto.

I jeszcze jedno, ostatnie zdanie - można być zarówno fanem/fanką Snydera, jak i produkcji Marvela. Obok chóru i mesjanistycznego przesłania, można też lubić żarciki w MCU. To hobby, pasja, a nie ustawka kiboli pod stadionem. Pamiętajmy o tym.

difool

Bez dwóch zdań. Wspaniale napisane. Ludzie gdzieś zapomnieli że chodzi tylko o rozrywkę, a nie o kolejną okazję do wzajemnego ujadania.

Lucas207

Jedno co mnie martwi w tym remake to dystrybucja. Chciałbym żeby można było łatwiej to obejrzeć i żeby większa liczba ludzi mogła się tym nacieszyć. Boję się żeby miniserial nie był poza moim zasięgiem.

Lucas207

Będzie dostępny na platformie HBO Max, którą będzie można włączyć na nowoczesnym telewizorze, komputerze, lub smartfonie. Do tego na pewno pojawi się jakieś wydanie dvd / blu ray. Nie ma się o co martwić. To w interesie Warner Bros leży, by miniserial o JLA był dostępny tak samo łatwo dla Michaela z Brooklynu i Wojtka z Podkarpacia.

difool

Dzięki za odpowiedź. Miło mi to słyszeć. Chętnie przytulę wydanie DVD, mamy z bratem ostatnio fazę na uzupełnianie rodzinnej płytoteki nowszymi produkcjami. A tak się składa że w dobie COVID-19 dystrybucja filmów na płytach kwitnie i przez to mały ekran wraca do łask.

ocenił(a) film na 10
difool

Men Are Still Good jakby to Bruce Wayne powiedział. Zgadzam się w 100 % z Twoimi słowami. Man Of Steel i Batman V Superman to genialne filmy. Każdy spisywał Affleck'a na straty, a okazał się najlepszym Batmanem. Oglądając ten teaser zastanawiałem się tylko po co Whedon powycinał te sceny. Zwłaszcza scena z Clarkiem, Martą i Lois.. Bez słów oddaje tyle emocji a w wersji Whedona nie dość że CGI na twarzy Henry'ego odrzucało, to nie było czuć, że są to postacie które wprowadził Snyder. Cały teaser zwalił mnie z nóg i Cyborg jako serce tego filmu to najlepszy wybór jaki mógł dokonać Zack. Wersja kinowa okroiła kompletnie postacie Cyborga, Aquamana czy Flasha. Zniszczyła też Batmana, którego znamy z BVS. Teraz to się zmieni. Warto też wspomnieć o soundtracku JunkieXl.. Usłyszymy wszystkie motywy muzyczne, nad którymi pracował Junkie XL i Hans Zimmer oraz doczekamy się kompletnie nowej ścieżki dźwiękowej, która będzie wpasowywać się w wizję Zacka. Danny Elfman zrobił błąd wprowadzając stare motywy Supermana czy Batmana, gdyż w ogóle one nie pasowały do filmu. Joss Whedon zniszczył całkowicie ten projekt. Czekaliśmy bardzo długo i warto było mówić o Snyder Cut, pisać o nim, gdyż nikt nie wierzył, że taki projekt istnieje czy nawet powstanie. Polska scena YT gardzi Zackiem Snyderem i jego filmami. Wierni widzowie tych tzw krytyków powtarzają bez namysłu ich słowa, a gdy przyjdzie dyskusja nie mają nawet swoich argumentów. Ważne jest to, że serial powstaje, Zack pracuje dzień w dzień nad materiałem, a my, fani jego wizji dostaniemy to na co tak długo czekaliśmy. Ten projekt nie jest dla niedzielnych widzów czy tzw krytyków. To wszystko jest właśnie dla prawdziwych fanów i wspieraczy The Snyder Cut. Nie mogę się doczekać 2021. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
padawan_2

Zgadzam sie w 100%, filmy sa genialne, a wersja jl wheadona jest jak troszke mroczniejszy marvel, ktory jest z kolei cukierkowy i nie w moim guscie. Fajnie w koncu wpasc na forum ludzi, którzy obiektywnie oceniaja Snydera i jego Genialne ekranizacje

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
adams1284

Żenujący wpis. Weź człowieku solidny rozpęd a ściana sama Cię znajdzie. Ja rozumiem, że można się z kimś nie zgadzać ale to już jest ku*wa przesada.

darthnihilus1

Szkoda tylko że Łukasz sprytnie nałożył wpis Adamsa na całość naszej dyskusji, żeby wyszło że wszyscy tutaj tylko go obrażamy i jakie to "snyderdrony" nie są złe. Gawiedź przyklaśnie, wszystko się fajnie toczy, a prawda nikogo nie interesuje. Prawdę ustala ilość lajków i heheszków z innych frontów dyskusji.

difool

Jeśli użyłem zbyt mocnych słów to najmocniej przepraszam. Chodziło mi o to, że nawoływanie do czynów karalnych jest przegięciem.

ocenił(a) film na 6
difool

Ja wiele razy mówiłem, że lubię Snydera, ale nie jego filmy.

ocenił(a) film na 5
difool

Jezu jaki cringe xd Ile wy macie lat?

wito_filmweb

Ja 13, reszta kolegów 12 i 11. Jeszcze jakieś błyskotliwe pytania na które możemy Ci odpowiedzieć?

ocenił(a) film na 3
difool

Ja szacowałem na 4. Musisz do tej 13 dorosnąć, bracie.

ocenił(a) film na 7
jos_fw

Słabe

ocenił(a) film na 3
Uh_Huh

Załamałem się. O ja nieszczęsny!

ocenił(a) film na 7
jos_fw

Pierwsze zdanie fałszywe, drugie być może prawdziwe. Nie będę udawał Ciebie i oceniał po pozorach.

ocenił(a) film na 5
difool

Bo Snyder to właśnie taka "głębia" dla 13-latków ;p

ocenił(a) film na 6
difool

difool a możesz podać konkretny materiał gdzie Łukasz Stelmach zarzuca mu toksyczność bez podania przyczyny ( oglądam filmy Łukasza i nic takiego nigdy nie słyszałem że Snyder jest toksyczny)

pasiakpawel

Pisał o tym wielokrotnie na swoim Twitterze i Fanklubie Facebookowym.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
difool

Ja nie boję się głośno mówić, że MoS, czy BvS są dla mnie dobrymi filami, teraz można śmiało odetchnąć i czekać w końcu na JL.

Trzeba też przyznać, że to co osiągnęli fani Ruchu Snyder Cut jest bezprecedensowe i prawdopodobnie nie powtórzy tego żadne inne znane studio.

Mam nadzieję, że po JL dadzą możliwość Snyderowi zrobić coś jeszcze w tym universum, film z Batmanem, może kolejne JL, lub jego 5 częściowa wizja historii Supermana ujrzy światło dzienne.

Teraz już pozostaje nam czekać.

difool

Zgadzam się z każdym Pana slowem
Może być Pan więcej niż pewien, że jest mnóstwo osób (niekoniecznie fanów Zacka Snydera), którzy podzielają Pana zdanie. Bardzo się cieszę, że Snyder Cut powstanie. Sam również podpisywałem petycję. Pozdrawiam serdecznie!

ocenił(a) film na 4
difool

Wszystko fajnie, ale dlaczego obchodzi cię, co ma do powiedzenia Łukasz Stelmach? :D Chrzanić cuckolda, Snyder jest dobrym reżyserem, aczkolwiek o Man of Steel i Dawn of Justice to słabizna.

Undermine

Kiedyś go bardzo lubiłem, wpadałem na jego streamy itp. Zawiodłem się później jego ciągłymi kompleksami i bólem dupy nt. Snydera, a po tym jak wrzucał screeny stąd by się ze mnie pośmiać ze swoimi wyznawcami i przedstawić zmanipulowany obraz dyskusji tutaj, musiałem w końcu zrewidować swoje sympatie :-)

ocenił(a) film na 4
difool

Gość ma ze 30 lat i ma mentalność Julki z Twitterka, która czerpie wiedze z memow i mysli ze gdyby nie biały człowiek, to w afryce byłaby wielka wakanda. Szkoda czasu na dzbana

ocenił(a) film na 6
difool

Przeca Ichabod, Komiksomaniak i reszta tej paczki mało co z tych filmów rozumieją (nie tylko Snydera) bo ich nie oglądają - stąd zresztą głownie ich poglądy "skopiowane" od innych - i merytorycznie można całą tą gromadkę zwinąć w kulkę papieru bez zbytniego wysiłku ;)

ocenił(a) film na 9
difool

Bardzo dobrze napisane. Jestem fanem filmów Snydera i od początku wspierałem ruch #ReleaseTheSnyderCut czyliodpremiery kinowej wersji. Nie było dnia żebym nie sledził newsów na twiterze. Niektórzy mogą mnie uznać za dziwaka ale napisałem nawet 2 listy do Warner Bros w ramach kampani którą zorganizowali ludzie z ruchu, nawet udzielałem się charytatywnie na rzecz AFSP czyli Fundacji Zapobiegajacej Samobójstwom z czego większośc pieniędzy szło na tą fundację a częśc była przeznaczona na promowanie Snyder Cut na San Diego Comic Con 2019 oraz New York Comic Con gdzie fani uzbierali mase pieniędzy. Do tego czasu ruch uzbierał juz prawie 500 tys dolarów na tą Fundację i jestem dumny że jestem członkiem tej wielkiej grupy fanów. Apropo Ichaboda i reszty jego szajki to gość ma chyba jakiś kompleks albo dobrze mu płacą za hejtownie. Smiać mi sie z niego chce jak mówi że Whedon uratował ten film, że wersja Snydera nie istniała a nawet jeśli istnieje to studio nigdy tego nie wyda bo nie ma co wchodzic z powrotem do bagna z którego sie wyszło. tak to są jego słowa. Albo że jakaś mała grupka psychofanów Snydera nękała studio które uległo. Mała grupka... Dobre:D Wszystko to co zrobili i osiągnęli fani Snydera( a jest ich masa na całym świecie) przez te 3 lata aby dostać ten film to żadni fani Marvela nie zrobili przez całe istnienie MCU i tutaj bez obrazy ale sam jestem fanem Marvela, mam cała kolekcje MCU, oglądnąłem wszystkie Spider-many które kocham itd., itp ale taka jest prawda. Uwielbiam dwa uniwersa i nie rozumie tego hejtu który Stelmach, Rogowski rozsiewają po sieci. Cieszę się że w końcu studio wyda tą wersje filmu. Fani bedą zachwyceni a hejterzy , no cóż dalej będą hejtować bo to w ich naturze. Na koniec chciałbym pozdrowić wszystkich fanów filmów na podstawie komiksówz gatunku superhero a przede wszystkim polskich fanów ruchu #ReleaseTheSnyderCut których niestety przykro to stwierdzic ale jest niewiele.

ocenił(a) film na 7
difool

Tak jak nienawidzę grubasa, ignoranta i lewaka Stelmacha tak nie masz racji.Fandom Sneydera zwłaszcza ten w USA jest mega toksyczny

difool

Poezja!

ocenił(a) film na 9
difool

Nie udzielam się już w komentarzach tutaj (wolę konkurencję NaEkranie) ale tym razem zrobię wyjątek. Brawo! Pięknie napisany, pełen kultury i trafiający w samo sedno komentarz! Dokładnie o to chodzi i również cieszę się, że powstała przestrzeń do dyskusji o ZSJL i Zacku, a dyskutować zaprawdę będzie o czym. Niech inni się bija, niech będą toksyczni, jasne, że i fandom Zacka bywał toksyczny, ale skrajności są wszędzie. My skupmy się na promowaniu dobrego słowa, pasji i wolności artystycznej, zasypywaniu rowów, a nie wykopywaniu nowych. Ja sam jestem szczęśliwym fanem DC i Marvela i nijak mi to ze sobą nie koliduje :)

Przybijam się mocno do przesłania o nie atakowaniu hejterów i nie wzniecaniu kolejnej wojny ideologiczno-poglądowej, jaka miała miejsce w sieci w 2016 po premierze BVS - jej skutki widzę do dziś. ZSJL nie może wywołać drugiej takiej wojny 5 lat później, zwyczajnie nie ma już na to miejsca, za dużo negatywizmu i złości już się wylało w kierunku Snydera i jego fanów i vice versa, w drugą stronę, w kierunku krytykujących, a nawet hejterów. Wystarczy tego. Cieszmy się filmem, rozmawiajmy, bawmy się bez wczuty typu "jak śmiesz nie kochać każdej sekundy filmów ZS, zabiję Ci matkę" albo "Jak możesz być fanem ZS, Twoja matka powinna Cię zabić po urodzeniu" ;) Keep Calm & Watch Zack Snyder's Justice League ;)

ocenił(a) film na 6
difool

Po tak najeżonym patosem wpisie można zrozumieć, czemu cenisz Snydera ;)

ocenił(a) film na 2
difool

Stelmach to hipokryta i skrajny lewak. Toksyczny to jest on sam w momencie plecenia ideologicznych bzdur.

difool

Ja lubię tak samo filmy DC oraz Marvela. Nie ma w tym nic złego. Cieszy mnie fakt o wersji reżyserskiej. Można będzie zobaczyć więcej dobrego filmowego materiału.

ocenił(a) film na 6
difool

Film ma obecnie 76% na Rotten Tomatoes. Ale Łukasz Stelmach i jego ekipka muszą mieć niezły ból dupy xDDD

ocenił(a) film na 7
Redox

Lukasz i ekipa z NK właśnie padają ofiarą cancel culture. Logitech i Huawei ich olali, bo obrażali uczucia religijne .Polecam dołączyć się do dramy. Niech rewolucja pożre własne dzieci XD

ocenił(a) film na 6
Redox

Akurat Stelmach wychwalał Aquaman i twierdzi, że ten podział na obozy MCU i DC od dłuższego czasu nie ma sensu, ale widać niektórzy nie potrafią wyjść ze swoich baniek...
PS: Na Metacritic ten film ma niewiele ponad 50% pozytywnych recenzji, ale przyznaję, że to i tak dobry wynik, z chęcią sam go sprawdzę w weekend

lew890

Bo jest gejem i mu się podobał w obcisłym złotym wdzianku... taka obiektywność o...

difool

Popieram Twój wpis, masz 100% racji. Snyder jest świetnym filmowcem i wszystkie jego filmy do tej pory były dobre, a niektóre nawet genialne. MoS i BvS to najlepsze produkcje uniwersum DC i mam szczerą nadzieję że nowe JL będzie wspaniałym zwieńczeniem trylogii.

ocenił(a) film na 5
difool

Człowieku próbujesz stworzyć jakiś manifest w obronie cholera wie czego, a to właśnie dobre kino powinno się bać takich właśnie produkcji, a w ogóle to już się męczyłem przy tej pierwszej lidze sprawiedliwości, teraz mam ją oglądać w wersji czterogodzinnej, w formacie obrazu 4:3 to się ociera o masochizm.

ocenił(a) film na 3
reynewan79

Urodzony 84' Od małego wychowany na DC Comics. Ale nie rozumiem waszego podniecenia tym gniotem i pozostałymi Nolana i Snydera. To CGI, gra aktorska to padaka drugiej klasy. Warner powinien DC oddać komuś kto umie robić filmy na bazie komiksów. Toć to obraża wszystko co czytałem w dzieciństwie i o czym marzyłem żeby zobaczyć na dużym ekranie. Zapatrzenie w coś takiego prowadzi do psychozy. Obejrzałem i przeczytałem juz każda historie o Batmanie i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że to STRATA CZASU I PIENIEDZY. To nie powinno się nigdy ukazać bo obraża komiksy. Mam w dupe to co myślicie. Każdy ma inny gust. To moja opinia. To co się dzieje prócz nowego serialu o Supermenie w DC i Warner powinno dać do myślenia. Obwinianie ludzi którzy twierdzą jak ja i wmawianie im ze nie mają racji to staranie się walczyć o gowno. Mam nadzieję że Batman Reevsa będzie 1mln lepszy niż wszystko co zrobili do tej pory. Jak nie to znaczy że czas dać sobie spokój.

ocenił(a) film na 10
reynewan79

Kto ci każe oglądać cokolwiek? Jest jakiś przymus,że masz oglądać wersje Zacka Snyder'a? Widzisz,to właśnie różni fanboy'ów od fanów. Byłem na Endgame w kinie,film równie długi. Z szacunku dla pracy reżysera,scenarzysty,aktorów i całej załogi Marvela wysiedziałem do końca,choć film nie porywał. Tak,to był "masochizm",bo już byłem w połowie seansu,a tu drama.Ty jesteś w lepszej sytuacja. Założyłeś,że ZSJL jest męczące,zanim przystąpiłeś do seansu. Jest jeszcze zatem dla ciebie ratunek,odpuść.

Po obejrzeniu wersji Snydera można powiedzieć jedno-to jest inny film niż Whedona. Każdy bohater ma swoje wprowadzenie,motywacje. Cyborg jest tu zupelnie innym bohaterem.Nie wspomne już o Darkseidzie,Steppenwolfie,DeeSadzie i całym Apokalips-gienialnie poprowadzony wątek.Widać jak wielkie było zaangażowanie Snydera w ten film. Solidne fundamenty pod dalsze uniwersum.

ocenił(a) film na 5
sabre

Nie, nie założyłem ja widziałem wczoraj ten film.

ocenił(a) film na 8
reynewan79

Widziałeś? Nie, nie widziałeś. jak to się teraz pisze: "oglądnąłeś".

ocenił(a) film na 8
difool

"I za to z Tobą wypiję" ;)

ocenił(a) film na 7
difool

Szczerze? Większość ma to gdzieś. Dla mnie jako ani fana ani antyfana nie liczy się cała to otoczka i te wszystkie brednie marvel/dc. Film ma być dobry (dla mnie) i bronić się SAM. Reszta interesuje mnie jak zeszłoroczny żółty śnieg. Oglądałem obie wersje. Pierwsza nie zasługuje nawet na wzmiankę. Druga to solidne 7/10. I nie liczy się dla mnie czy to film Snydera, Trumana, Alibaby, czy psa Pluto. Bycie czyimś fanbojem czy hejterem pokazuje jedynie, jak bardzo jest ktoś ograniczony. Ma dobre jak i słabe filmy na koncie. Jak każdy reżyser. Karćmy za złe, a chwalmy za dobre.

uki_k

Ja tam w ogóle nie czytam tych wojenek bo to jest nędzne i zabija nam tu ciekawe dyskusje :). Dla mnie Snyder zrobił świetne filmy, najlepsze w tym uniwersum, Marvel też ma dobre tytuły jak Infinity War (ale nie Endgame) czy ten ostatni Thor ;). Aha, chyba jestem fanboyem Snydera bo dobrze wykonał swoją robotę ;)

ocenił(a) film na 7
difool

No dobra BvS i MoS to były bardzo słabe filmy. Idź już sobie płakać w kącie. Jak można tak emocjonalnie podchodzić do rozrywki jaka jest kino.

ocenił(a) film na 6
difool

Stelmach? To nie ten zasraniec, który chce palić kościoły i topić katolików?

difool

Dawno się tak nie uśmiałem, pasujecie do Snydera wybitnie XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones