PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868631}
6,9 30 318
ocen
6,9 10 1 30318
7,8 49
ocen krytyków
Licorice Pizza
powrót do forum filmu Licorice Pizza

To już któryś z kolei film, w którym reżyser powraca do lat swojej młodości, albo do miejsc, które mają dla niego znaczenie i kręci o tym film. I ciągle w recenzjach można przeczytać, że jest to "hołd dla…" Szczerze powiedziawszy trochę ta jednokierunkowość jest męcząca. Licorice Pizza przynajmniej jest niepretensjonalna (jak French Dispatch), urocza, pełna dobrej energii. Para głównych bohaterów kradnie cały show. Jakoś nikogo nie razi, że chłopak ma 15 lat?! Pewnie dlatego, że trudno po prostu w to uwierzyć.
Brakuje mi fabuły. Taki zlepek scenek.

Agatonik

Akurat Cooper Hoffman gdy kręcili film miał 17 lat, więc niewiele więcej. Zresztą w filmie jest sugestia, że postać Alana nie mówi prawdy na temat swojego wieku. Pewnie jest młodsza. Choć sama Alana Haim ma już 30 lat.

Agatonik

"Brakuje mi fabuły." - to film o miłości. I tyle. Tak trudno to zrozumieć?

brava

Sam temat fabuły nie zrobi

Fuckerr

Dla mnie zrobił. Relacja napędza zdarzenia.

ocenił(a) film na 7
brava

Nie, nietrudno. Oczywiście to coś na kształt trochę innej, chociaż uroczej komedii romantycznej. To, że film jest o czymś w swoim ogólnym zamierzeniu, nie oznacza, że sama historia jest wystarczająco dobrze opowiedziana.

Agatonik

Konstrukcja fabuły ewidentnie jest wzorowana na kinie lat siedemdziesiątych, taki sam zarzut możesz postawić "Taksówkarzowi", zresztą są do niego nawiązania. I tu naprawdę jest po coś.

ocenił(a) film na 7
brava

Ok. Mnie nie zachwycił.

Agatonik

"Taksówkarz"? Ok. Absolutny klasyk.

ocenił(a) film na 7
brava

Taksówkarz ma fabułę i to bardzo dobrą.

Agatonik

Spokojnie można "Taksówkarzowi" zarzucić, to samo co ty temu filmowi, czyli epizodyczną fabułę, która klaruje się w sumie pod koniec filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones