PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868631}
6,9 30 318
ocen
6,9 10 1 30318
7,8 49
ocen krytyków
Licorice Pizza
powrót do forum filmu Licorice Pizza

Jasne dobrze nakręcony. Fajne zdjęcia, kostiumy, scenografia. Muzyka dziwna, był moment, że coś cholernie nie grało. Nieważne. Dobór obsady tragiczny. Pomijając fakt tej kryminalnej różnicy wieku oboje moim zdaniem wyglądają odstręczająco. Nie chodzi o to że są brzydcy, bo wiadomo że bywają brzydcy ludzie, którzy mimo wszystko budzą sympatię. Oboje aktorzy nie wzbudzili mojej sympatii w najmniejszym stopniu plus Cooper Hoffman ma wyraźne pryszcze na twarzy. Wiem, zaraz ktoś powie, że to autentyczne itd. Jak będę chciał tego typu autentyzm to wyjdę na ulicę. Moim zdaniem pryszcze są ohydne i tyle. Alana Haim cały film biegała bez stanika( pod T-shirtem) jakby to ją czyniło bardziej atrakcyjną. Sorry jeśli mam kibicować tej miłości dajcie mi jakiś powód. Jej postać nawet nie była miłą osobą. No i w trakcie kręcenia filmu miała 29 lat a wygladała na więcej przez wyraźne zmarszczki. Filmu nie dało się oglądać przez dwie główne postaci, które nie schodziły z ekranu.

ocenił(a) film na 7
pawelos1977

Ocenianie aktorów po wyglądzie pokazuje, jak powierzchownie spostrzegasz ten film.

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Wiedziałem, że dostanę taką odpowiedz. To nie sam wygląd to ich vibe, plus głupie sceny w których zachowują się nieadekwatnie do sytuacji. To jest zły film i tyle. Nie wiem co jest głębokiego w scenie uwodzenia kolesia przez telefon żeby mu sprzedać łóżko.

ocenił(a) film na 7
pawelos1977

Bo to w ogóle nie jest głęboki film. Taka sobie nostalgiczna podróż reżysera w lata 70-te, fabuła mnie nie zadowoliła, ale ma w sobie pozytywną energię. I moja ocena jest za to i za grę aktorów. Ale wcale mnie nie zachwycił, tak jak większość recenzentów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
pawelos1977

A co do tego mają Żydzi? Zupełnie ciekawy komentarz, a tym wtrąceniem sam go zdewaluowałeś.

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Alana jest Żydówką w filmie też, i jej postać jest zachłanna lub też ma zdrowe podejście do finansów. Żydzi są wychowani w taki sposób żeby dbać o pieniądze. Jest to spora część ich kultury. Uważam nawet, że jest to pewnie dobre. Ja natomiast mam obrzydzenie do zarabiania pieniędzy w moralnie wątpliwy sposób. Sprzedawanie przez uwodzenie jest dla mnie czymś odpychającym. Natomiast zdaję sobie sprawę, że niektórzy uznają to za zaradność i coś godnego podziwu. W tym filmie miałem chyba to podziwiać, bo nie rozumiem czemu reżyser miałby mi zohydzać główną bohaterkę, która była obiektem miłości. Jeśli takie jest stanowisko autora filmu to ja tego nie chcę oglądać. Dlatego wyszedłem z kina. Nie chce mi się odpowiadać temu ''dojrzałemu" pod spodem. Moja odpowiedź: Przestałem oglądać.

ocenił(a) film na 7
pawelos1977

Dziękuję za odpowiedź.

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Ok. Czasem lubie prowokować na granicy trollowania. Tyle, że przypomniałem sobie, że ja tutaj występuję pod swoim nazwiskiem, więc dodam, że oczywiście nie mam specjalnego uprzedzenia do Żydów, tylko do zachłannych ludzi. Nie wszyscy Żydzi tacy są. Żyd którego kocham to Leonard Cohen. W sumie jak już jesteśmy przy Cohenach to braci też uwielbiam :)

ocenił(a) film na 5
pawelos1977

Jakie to przykre do czego przyzwyczaiło nas zachodnie kino. Nawet pryszcze ci przeszkadzają? Zmarszczki? Nie wiem jak to skomentować. Oczywiście, aktorzy mogą ci się nie podobać, ale połowa twojej wypowiedzi, jeśli nie więcej, to marudzenie, że aktorzy byli brzydcy. "Alana Haim też gra dobrze ale jej postać jest naprawdę odpychająca. Może dla mnie, może nie dla Żydów, bo dla nich pieniądze są najważniejsze w życiu..." WTF?? Tą wypowiedzią ładnie podsumowałeś swoje uprzedzenie i powierzchowność. Tutaj w sumie nie ma co dalej komentować, dla mnie to koniec tematu.

ocenił(a) film na 3
Bliffay

Dlatego, że największym problemem tego filmu był fakt, że aktorzy byli brzydcy i nie sposób było kibicować ich miłości. Nawet pryszcze? Tak to bardzo rażące. Rujnuje estetykę i za bardzo przykuwa uwagę. Czysta twarz nie jest jakąś sztuczną fanaberią rodu z Hollywood. Zmarszczki nie przeszkadzają mi u osób starszych, ale jak je ma 25 letnia dziewczyna, która gra ''romantic lead'' z ukochanym, który technicznie jest dzieckiem to jest to irytujące. Jak najbardziej mam swoje uprzedzenia tak jak wy wszyscy tylko wy tego nie przyznacie, bo jesteście tacy wspaniali i tolerancyjni. Powierzchowny nie jestem. Ten film był powierzchowny i Twoja wypowiedź, w której próbujesz grać na emocjach i być oburzony moim wpisem. Na koniec mówisz, że nie ma co komentować. Pytanie po co komentujesz i wchodzisz interakcję z takim płytkim prymitywem jak ja?

ocenił(a) film na 5
pawelos1977

Oczywiście, że mam swoje uprzedzenia, ale nie dotyczą one tak powierzchownej rzeczy. Nie ma co komentować, bo skoro tak cię to wszystko raziło, to po co oglądałeś? Bezsens. Chyba plakaty wcześniej widziałeś, zdjęcia aktorów także. Jestem oburzony, ale twoją niedojrzałością. Wybacz, ale tak to trzeba nazwać. Wylewasz żale, bo ktoś tam gdzieś tam jest brzydki. I co z tego? Co to zmienia? To tak jakby powiedzieć: "Aktorka nosiła na sobie jeansy, a mnie się jeansy nie podobają i dlatego ten fakt popsuł mi radość z oglądania filmu". Może nie najlepsze porównanie, ale jest 1 w nocy.

ocenił(a) film na 3
pawelos1977

Ile Ty masz lat, 12?

ocenił(a) film na 3
kooozka

Hmm, powiedzmy ale w marcu kończę 13.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones