PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868631}
6,9 30 289
ocen
6,9 10 1 30289
7,8 48
ocen krytyków
Licorice Pizza
powrót do forum filmu Licorice Pizza

Filmowe lanie wody

ocenił(a) film na 3

Niesamowite w tym filmie jest to, że można z niego wyjąć większość scen i właściwie niczego to nie zmieni. No bo po co był tu np wątek Bradleya Coopera. Po co było spotkanie gejów w restauracji. Po co ten gość stojący naprzeciwko biura. I tak można wyliczać dalej. Nie ma tu żadnego ciągu przyczynowo-skutkowego. Ktoś się pojawia, coś robi, znika i nic do fabuły nie wnosi. Koniec końców i tak główni bohaterowie mieli się zakochać (choć przez cały film nie ma między nimi żadnej chemii) i tak też się stało, co nie jest zaskakujące w żadnym stopniu. Nie sprawdza się to ani jako romans, ani jako komedia, życiowych mądrości też tu się nie uświadczy. Postacie gadają bez sensu, zachowują się nielogicznie i ciężko tu kogokolwiek polubić. To ogólnie nie jest historia na film, a już na pewno nie tak długi. Nie wyszło to Andersonowi i aż dziwne, że reżyser jego formatu wypuścił taką mieliznę. Ale cóż, zdarza się i najlepszym.

ocenił(a) film na 3
Szwedokruk

Pełna zgoda co do filmu, choć ja uważam Andersona za najbardziej przereklamowanego współczesnego reżysera. Jedynie "Boogie nights" to imo dzieło w pełni udane i po prostu bardzo dobre.

ocenił(a) film na 3
_wojti_

Ja bym jednak w tej kategorii wyżej dał Nolana, ale jak Anderson będzie dalej wypuszczał takie knoty to pewnie zmienię zdanie.

ocenił(a) film na 3
Szwedokruk

Z Nolanem po części zgoda chociaż trzeba mu przyznać, że potrafi w duże kino oraz szeroko pojętą otoczkę wokół niego. No i zdarzyło mu się wypuścić kilka naprawdę dobrych filmów a mam tu na myśli "Bezsenność", "Mrocznego rycerza", oraz "Incepcję". Problem natomiast z nim jest taki, że niektórzy chcieliby widzieć w nim wizjonera na miarę nawet Kubricka, a on jest tylko i aż dobrym rzemieślnikiem podobnie zresztą jak Villeneuve chociaż tego akurat uważam za absolutny top tego typu współczesnych fachowców.

ocenił(a) film na 3
_wojti_

Z Nolana podobały mi się tak w pełni Batman Początek i Interstellar, w innych zawsze coś mniej lub bardziej kulało. Villneuve jest coraz lepszy z filmu na film. O ile jeszcze w Blade Runner scenariusz był do poprawy, o tyle w Diunie zagrało już właściwie wszystko. Choć to też nie jest coś co zmieni kino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones