PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709355}

Lewiatan

Leviafan
7,4 31 398
ocen
7,4 10 1 31398
7,3 27
ocen krytyków
Lewiatan
powrót do forum filmu Lewiatan

Oscary

ocenił(a) film na 8

Jak myślicie, będzie nominowany jako film nieanglojęzyczny?

GBD

Będzie na 100%. :)

GBD

Nawet w reklamie na FW piszą: Rosyjski coś tam do Oskara

GBD

W zagranicznej prasie "Ida" i "Lewiatan" (kolejność nieprzypadkowa) są wymieniani jako główni faworyci w walce o Oscara, więc nominacji jestem akurat pewien i oby na niej dzieje "Lewiatana" na gali się zakończyły :)

ocenił(a) film na 8
cxap

Nie zapominaj o "Zimowym śnie" i "Mamie". W tym roku rywalizacja jest serio ostra i warto śledzić Oscary :)

GBD

Nie zapominam, co nie zmienia faktu, że od wakacji to właśnie nasza "Ida" była w amerykańskiej prasie branżowej określana jako "Front-runner" w wyścigu o Oscara. Po wyborze reprezentanta Rosji nastąpiła lekka modyfikacja na Front-runner(s) i potem pada "Ida" i "Lewiatan". O "Mamie" i "Zimowym śnie" również wspominają, ale na nasze szczęście, nie tak często i oby tak pozostało. Grudzień będzie ciekawy, gdy koła filmowe z USA zaczną ogłaszać swoje werdykty, no i nominacje do Złotych Globów. Fajnie byłoby zobaczyć tam jakiś polski akcent poza zabraniem Alicji na gale przez Colina.

ocenił(a) film na 8
cxap

No oby właśnie tak się stało. Poza tym strasznie irytuje mnie że nigdzie u mnie nie można zobaczyć tych filmów. "Lewiatana" w ogóle nie grają a "Zimowy sen" był tylko kilka dni w jednym kinie w moi mieście. U was też tak jest?

GBD

"Lewiatana" nie gra nawet jeden multipleks w Katowicach. A są aż cztery. W Filmotece Śląskiej grają jutro "Mamę", ale o "Lewiatanie" na razie cisza.

ocenił(a) film na 8
cxap

no na multipleksy nie ma co liczyć w tym temacie. U mnie w Szczecinie mamy Pioniera, "Mamę" dosyć długo puszczał ale z "Lewiatanem" to zawiedli na całej linii.

GBD

Przy obecnych relacjach polsko-rosyjskich i tak aż dziw bierze, że film trafił u nas do oficjalnej, choć jak widać bardzo limitowanej dystrybucji. Zabawne, że jak sprawdzą się obecne przewidywania, to w tym roku czeka nas w Hollywood istna woja polsko-ruska :)

ocenił(a) film na 7
cxap

w Światowidzie grają. Jeden seans dziennie na sali kameralnej;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones