PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705791}

Le Mans '66

Ford v Ferrari
7,9 86 399
ocen
7,9 10 1 86399
7,1 45
ocen krytyków
Le Mans '66
powrót do forum filmu Le Mans '66

Film całkiem fajny, ale dlaczego Jankesi zawsze muszą wstawiać jakieś kiepskie teksty o tym jak to oni sami wygrali II wojnę światową. "Przejechał sam dziurawym czołgiem od Normandii do Berlina". Otóż nie mógł, bo wbrew radom Montgomery'ego Jankesi nie chcieli tracić ludzi przy zdobywaniu miasta i uznali, że lepiej będzie jak zrobią to za nich Ruscy, a oni i tak dostaną swoje sektory jak ustalono w Jałcie. Chyba, że swoim czołgiem wjechał już po zakończeniu walk. Ale zwykły Jankes pewnie o tym nie wie.
Potem nadęty grubas Ford mówi: "Czy to Roosevelt pokonał Hitlera?" Nie. Ja to zrobiłem, bo zbudowałem bombowce. Już dawno udowodniono, że dzięki talentowi organizacyjnemu Alberta Speera produkcja przemysłowa III Rzeszy rosła do 1944 r., a bez ogromnych strat na froncie wschodnim Szwaby walczyliby o wiele dłużej. Więc nie masz się czym chwalić grubasie.

ocenił(a) film na 8
theodorebagwell3

Ken Miles był Brytyjczykiem i walczył w brytyjskiej armii

ocenił(a) film na 4
theodorebagwell3

Jankesi raczej zamiast dalej wojowac i ginac w wygranej juz wojnie woleli skupic sie na poszukiwaniu skarbow nazistow, zanim zaczna robic to sowieci

AstonMarkiz

No i właśnie tak uprawia się skuteczną propagandę. Nakradli wszystko co tylko dało się ukraść, a światu wmawiają, że są wspaniałymi wyzwolicielami. Warto się tego od nich uczyć. W przeciwnym razie kiedyś okaże się, że musimy płacić odszkodowania Żydom, Ruskim i pewnie jeszcze Niemcom.

ocenił(a) film na 4
theodorebagwell3

Raczej warto zmieniać świat w pozytywnym kierunku w ramach Unii Europejskich, zamiast płynąć z prądem tego ścieku jaki serwują światu USA.

ocenił(a) film na 8
doktoralban

W jakim świecie Ty żyjesz?

ocenił(a) film na 8
theodorebagwell3

Ford to akurat mial tyle interesów w Niemczech ze te jego wypowiedzi jak to pokonał Hitlera mnie smiesza.Pokonal tego ktorego wypromowal do 41

Danio31b

Hitler powiedział kiedyś, że Ford to jedyny Amerykanin, którego szanuje, głownie za antysemityzm.

Danio31b

A to gt 40 nie było przypadkiem skonstruowane przez angoli?

ocenił(a) film na 8
theodorebagwell3

być może cześć odbiorców odbierze wypowiedź przy oknie H. F. II jako coś pozytywnego ja natomiast odbieram tą wypowiedź nie jako chamówę propagandową lecz okazanie spadkobiercy imperium motoryzacyjnego jako narcystycznego, grubasa, który choć nie ma nic do powiedzenia sięga po jakieś pompatyczne farmazony sprzedane mu pewnie przez innego członka rodziny.... to jakim był zasrańcem, który nie zna życia utwierdziła kolejna scena kiedy Carroll przewiózł go nieco po torze...

theodorebagwell3

Akurat teza o nieskuteczności alianckich bombardowań jest radziecka.
Były one mniej skuteczne od założeń (marszałek "Bomber" Harris obiecywał Churchillowi pokonanie Niemiec przez bombowce), kosztowało więcej ofiar wśród lotników i samolotów niż zakładano, nie złamało morale Niemców (dziwne, że liczyli na to Anglicy, których również bombardowania nie złamały), ale per saldo powaliły Niemcy gospodarczo mimo skądinąd sporych sukcesów Speera i krwi i potu milionów robotników przymusowych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones