PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709993}
4,9 275
ocen
4,9 10 1 275
Lato miłości
powrót do forum filmu Lato miłości

Niestety młodzi, polscy filmowcy nadal uczeni są, że tylko nudne, pseudopsychologiczne dramaty obyczajowe, opowiadane głównie obrazem, zawierające niepotrzebne dłużyzny... mają szansę stać się arcydziełami.
Widziałem dużo lepsze filmy dotyczące tego samego tematu (np. "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni").

pejot_21

Taki piękny temat "lato miłości" tak spartaczyć. Nie chodzi tylko o formę filmu, ale także dobór wykonawców. Szczególnie główną bohaterkę trudno strawić. Sprawia wrażenie jakby cierpiała na autyzm. A strzelenie focha to jej ulubione zajęcie.

ocenił(a) film na 2
pejot_21

Dokładnie. Ale jest też tak, że jak się nie ma pomysłu na film, to zapycha się go właśnie takimi dłużyznami, żeby niby stworzyć wrażenie psychologicznej głębi i spróbować ukryć beznadziejnie słabą fabułę. Inny "idealny" przykład takiego filmu to krótkometrażówka "Pussycat".
O czym jest "Lato miłości" - chłopak na wyraźną prośbę dziewczyny rezerwuje jej jakiś domek na odludziu i wywozi ją tam na kilka dni. Po tych kilku dniach przyjeżdża. Cały film :) W międzyczasie obserwujemy więc jak dziewczyna chodzi po lesie, maluje się, dzwoni na uczelnię z zapytaniem o urlop dziekański, a nawet się załatwia o_O Co prawda na koniec jest istotna dla tej "fabuły" informacja, ale nie zmienia to nędznego obrazu całości.

guliver_filmweb

Nie załatwiała się.Poroniła po tym jak zażyła tabletki.Prawdopodobnie zaplanowała to.Po to wyjechała i chciała zostać sama. Jak można było nie zrozumieć?Jeszcze koleś praktycznie mówi na końcu, że przemyślał,że jednak dadzą sobie radę i będzie dobrym ojcem.

pejot_21

A wczoraj ten film było o 5.30 nie dotrwałam i chyba dobrze ;-P

ocenił(a) film na 1
pejot_21

Ja wszystko rozumiem, tylko nie wiem za co stawiasz tak wysoką ocenę. Za samo siedzenie na kiblu ta etiuda zyskuje ode mnie zasłużoną pałę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones