PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694076}

Kwiaty na poddaszu

Flowers in the Attic
6,3 11 600
ocen
6,3 10 1 11600
Kwiaty na poddaszu
powrót do forum filmu Kwiaty na poddaszu

Zakończenie

ocenił(a) film na 7

O co chodziło z tym, że ich babcia miała strach przed tym poddaszem? Zrozumiałam, że była tam więziona, ale dlaczego? Czy w książce jest coś na tej temat?

ocenił(a) film na 7
Anyan

w filmie wzmianka była o klaustrofobii, serię dawno czytałam, ale polecam ogromnie (jak już to wyjaśnienie będzie w ostatnim tomie - "Ogród cieni"), a ten film może nie jest jakoś wybitnie zrobiony, ale mocno oddaje historię napisaną w książce, nie to co starsza wersja

Anyan

W książce jest wspomniane, że babcia nie wchodzi na poddasze w związku ze swoją klaustrofobią, ale w zakończeniu książki nie ma mowy o zamknięciu babci na poddaszu. Dzieci uciekają niezauważone.

Anyan

Filmu co prawda nie oglądałam (oprócz tego z 1987 roku, jeszcze jako dziecko), ale czytałam jakiś czas temu wszystkie części książki z tej serii. Jeśli chcesz poznać psychologiczną stronę babci, to radzę przeczytać ostatnią część z tej serii, czyli "Ogród cieni", która w gruncie rzeczy jest pierwszą częścią, bo zaczyna się od młodości ich babci, tego jaka była wcześniej, a kończy się w momencie kiedy przyjeżdżają do niej wnuki.
Babcia nie była więziona na poddaszu, za to przed laty więziła tam kogoś innego.. Warto przeczytać..
Sama babcia nie miała tego typu doświadczeń. Wywodziła się z normalnego domu, gdzie była dobrze traktowana, dopiero później dokonywała się w niej przemiana ze względu na różnego typu przeżycia.

ocenił(a) film na 10
klarovna

Znalazłąm tą książkę lecz nie jestem pewna czy to na pewno ta
Olivia Winfield nie może uwierzyć swojemu szczęściu, gdy po krótkiej znajomości przystojny Malcolm Foxworth prosi ją o rękę. Jednak romantyczne marzenia młodej żony wkrótce legną w gruzach. Mąż okazuje się aroganckim, bezwzględnym despotą, a od Olivii oczekuje przede wszystkim urodzenia dzieci i sprawnego zarządzania ponurym Foxworth Hall. Sytuacja pogarsza się jeszcze, gdy do domu wraca z kilkuletniej podróży ojciec Malcolma z młodziutką i piękną żoną Alicją.
Taki był opis możęsz powiedzieć czy to ta książka?

Violetta_Stosel

Tak, Violetto, to jest dokładnie ta książka.

ocenił(a) film na 10
klarovna

Dziękuję.

Anyan

Petals on the Wind (2014) - kolejna część już można ściągnąć z napisami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones