PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30427}
6,6 634
oceny
6,6 10 1 634
4,3 3
oceny krytyków
Kwestia zaufania
powrót do forum filmu Kwestia zaufania

kwestia tytulu

ocenił(a) film na 9

film jest swietny, nie chce wnikac w szczegoly, ale polski tytul dobrze oddaje jego tresc - rezyser bada w swym obrazie czym jest "zaufanie". pojawiaja sie pytania o to na ile jestesmy w stanie zaufac "innemu", jaki jest nasz stosunek do tego uczucia, ile ono dla nas znaczy - czy jestesmy w stanie zaryzykowac jego utrate, wreszcie - w jaki sposob je tracimy. i chodzi tu zarowno o zaufanie do siebie, jak i do ludzi, z ktorymi sie stykamy - tych bliskich oraz tych mniej znaczacych. bardzo mi sie ten pomysl spodobal, glownie ze wzgledu na skomplikowane, "magnoliowe" relacje przedstawianych postaci - przyznac trzeba ze fabula jest nader interesujaca. to, co jednak mnie wciaz zastanawia to tytul oryginalny, ktorym jest nazwa kwiata (kolejne podobienstwo do "magnolii"). nie znam sie za bardzo na botanice, aczkolwiek zdarzylem sprawdzic ze lantana to krzew widoczny w pierwszych scenach filmu. zastanawia mnie czy ma on jakies charakterystyczne cechy, ktore pomoglby w interpretacji filmu, czy jest to jedynie symboliczne odwolanie do centralnego wydarzenia filmu...

ocenił(a) film na 9
katrol

tez mnie to zastanawialo, co to jest Lantana. Jest to kwiat, ktory zmienia kolor. Oto, co znalazlam: "Krzew kwitnie od wiosny do późnej jesieni. Jej pierwsze kwiaty są pomarańczowe i żółte, które wraz z upływem czasu zmieniają się w ciemnoczerwone. Systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatostanów zwiększa jej kwitnienie. Jesienią pojawiają się kuliste owoce. Wszystkie części lantany są trujące". Mysle, ze stad juz dosc duze pole do interpretacji na swoj wlasny sposob :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones